Álom maradt a döntetlen a Hódmezővásárhellyel szemben

Maradt izgalom az OB I B-s bajnokság utolsó fordulójára bőven, és óriási volt a tét is a mieink számára. Pontszerzés esetén biztosan elkerülhető lett volna az osztályozós helyezés, ám már az első négy percben eldőlt, hogy ezúttal sem bírnak a Hódmezővásárhellyel. Pedig kétszer is megcsillant a remény, amikor négygólos hátrányát kettőre csökkentette a csapat, ám hitehagyottá váltak, na és a gyenge támadásszövés és pontatlanság végül megbosszulta magát.

Swietelsky-Békéscsaba—Hódmezővásárhely VSC 9—12 (1—4, 2—2, 3—4, 3—2)

OB I B-s vízilabda-mérkőzés, alsóházi rájátszás, Békéscsaba 100 néző. V.: ifj. Kádár József, László Gábor. Békéscsaba: Ormai — Gellény, Sóvári 1, Mikházi 1, dr. Szilágyi, Ajtai 4, Takács 1. Cs.: Vidovenyecz, Páll, Mucsi 1, Hesz, Borsos 1. Edző: dr. Szilágyi Kristóf, Fodor Ádám. Hódmezővásárhely: Ujházi — Kürtösi 1, Józsa 1, Barna T. 3 (1), Benkő 5, Barna D., dr. Vígh. Cs.: Rácz-Fodor 1, Pölös, Oláh, Kősasvári 1. Edző: Szabó Tamás, Pölös Gábor. Gól emberelőnyből: 5/4, ill. 9/1. Büntetők: 1/0, ill. 1/1. Kiállítás 4 percre: Józsa. Kipontozódott: Páll. Az eredmény alakulása: 0—4, 2—4, 2—6, 3—8, 5—9, 7—11, 9—11.

Alig ült el az éljen-éljen, egy védelmi hibát követően máris a csabai kapuban táncolt a labda. Aztán négy percig önmagát kereste a hazai csapat, minden létezőt hibát elkövetve, amit alaposan ki is használta a vendégek, zsinórban lőtt négy góljukkal demoralizálták a pályaválasztót. A házigazdák nagyon ügyeltek a vásárhelyeik centerére, a tavaly még a békéscsabaiak sorait erősítő Józsa Tiborra, ketten is igyekeztek kivonni a játékból a zónavédekezéssel, ám még így is eredményes volt a vendégek centere. A behúzódás miatt viszont a HVSC átlövői is eredményesnek bizonyultak, annak ellenére, hogy Ormai Zoltán kapus jó százalékkal védett. Aztán az első negyed utolsó másodperceiben Józsa elvesztette a fejét, megütötte az éppen őt fogó dr. Szilágyi Kristófot, amit a játékvezetők nem hagytak büntetlenül, négyperces kiállítás lett vége, továbbá Józsa mehetett zuhanyozni. Mivel a vásárhelyiek másik centere, Rácz Norbert ezúttal hiányzott, már nem volt szükség a zónázásra, amitől nyíltabb lett a mérkőzés. Kétszer is ledolgozta négygólos hátrányát két gólig a Békéscsaba, ám rengeteg hibát követtek el a támadások során, a lövések pontatlanok voltak, gyakran kontra falt miatt a játékvezetők elvették tőlük a labdát. Két perccel a vége előtt, 9—11-nél még egyszer megcsillant a remény, ám a már hitehagyott csapat nem tudott megújulni, továbbra is baj volt az irányzékkal, így végül a vendégek ismét legyőzték a békéscsabaiakat, akik ezzel visszacsúsztak a 19. helyre, ami egyben azt jelenti, hogy osztályozót kell játszaniuk az OB II ezüstérmesével az osztályban való bentmaradásért. Az ellenfél egyelőre még nem ismert, ugyanis az OB II rájátszása az érmes helyezésekért még tart. A lehetséges ellenfelek: Tatabányai VSE, Oázis SC, Budapest, Szegedi UVTE, Váci VSE. Erre az oda-visszavágós találkozóra június első felében kerül sor.

Mestermérleg. Dr. Szilágyi Kristóf: — Nem tudtuk kihasználni a hazai pálya előnyét, és az adódó lehetőségeket. Tizenkét kapott góllal nem lehet egy ilyen fontos mérkőzést megnyerni. Összességében saját magunkat vertük meg.

További eredmények: Szolnoki Dózsa II.—Fehérvár VSE, Székesfehérvár 14—15. Eszterházy Károly Egyetem és Szabadidős SC, Eger—MAFC 113, Budapest 18—6.

A 15-20. helyért folyó rájátszás végeredménye: 1. (15.) Fehérvár VSE, Székesfehérvár 22, 2. (16.) Hódmezővásárhely VSC 22, 3. (17.) Szolnoki Dózsa II. 15, 4. (18.) Eszterházy Károly Egyetem és Szabadidős SC, Eger 14, 5. (19.) Swietelsky-Békéscsaba 14, 6. (20.) MAFC 113 0. (Az utolsó helyezett kiesett az osztályból, a 19. osztályozót vív az OB II ezüstérmesével. A 19-18. helyezés sorsáról az egymás elleni eredmény nem döntőt, mindkétszer döntetlen lett az egriekkel szembeni eredmény, ezért a gólkülönbség döntött a helyezések sorsában.)

Címlapképünkön Hesz Máté (fehér 11) és Mucsi Zsolt (8) igyekszik semlegesíteni az ellenfél támadásait. Ezen a napon nem igazán jól muzsikált a csabaiak védekezése