Harmadik mérkőzésre maradt a döntés

Alig 48 órával az első osztályozó után ismét vízbe ugrott a tatabányai és a békéscsabai vízilabdacsapat, hogy eldöntsék, melyik gárda nevezhet be a 2019—2020. évi OB I B-s bajnoksága. Mint emlékezetes, az OB I B 19. helyezettje (Békéscsaba) és az OB II ezüstérmese (Tatabánya) hivatott eldönteni a kérdést, amely két győzelemig tartó párharc során dől el. Az első összecsapást a mieink nyerték, a visszavágón a bányász csapat, így a végleges döntés a harmadik találkozóra maradt.

Tatabányai Vízmű SC—Swietelsky-Békéscsaba 10—7 (4—3, 2—1, 1—2, 3—1)

OB I B-s vízilabda osztályozó-mérkőzés, második találkozó, Tatabánya, 100 néző. V.: Marnitz Miklós, Petik András. Tatabánya: Koplányi — Füzesi, Várnagy 2, Magyar 7 (1), Németh M., Galler, Lahsoumi 1. Cs.: Tamás, Gebauer, Végh. Edző: Zaintleiner Tamás, Gebauer Lajos. Békéscsaba: Ormai — Sóvári 1, Mikházi, Páll 3, Mucsi, dr. Szilágyi 1, Ajtai 2. Cs.: Pónya T., Vidovenyecz, Borsos, Fodor, Takács. Edző: dr. Szilágyi Kristóf, Fodor Ádám. Gól emberelőnyből: 10/3, ill. 11/0. Büntetők: 1/1, ill. 0/0. Kiállítás cserével: Várnagy, ill. Sóvári, Mikházi. Kipontozódott: Gebauer. Az eredmény alakulása: 2—2, 4—2, 6—5, 7—5, 8—7.

Ezúttal a békéscsabaiak két meghatározó játékosa, Németh Dániel és Hesz Máté nem tarthatott a csapattal, így rövidebb volt a vendégek kispadja, mint két nappal ezelőtt, az első derbin.

Egy egészen más mérkőzést hozott a szombat esti, mint a két nappal korábbi. A házigazdák hamar lábra kaptak, nagy iramot diktáltak az elején, nem véletlenül tettek szert némi előnyre, amit azért a mérkőzés folyamán kétszer leszűkített csapatunk. Ám a csabaiak nehezen vették fel a ritmust, ezért aztán nem sikerült utolérniük ellenfelüket. Az is nagy hátrányt jelentett a vendégek szempontjából, hogy a második negyedben a center poszton harcoló Borsos Pál rúgást kapott a fejére, fülére, ami által beszakadt a dobhártyája — miként a mérkőzés után a kórházban megállapították — és úgy tűnik, kisebb agyrázkódást is elszenvedett. Még ugyanebben a negyedben végleg cserével partvonalon kívülre került Mikházi Máté, majd a következő negyed elején Sóvári Gergely is. Így odalett a békéscsabaiak variációs lehetősége, és a kispad végleg leapadt. A térfél csere után végképp irreálissá vált a találkozó, a vendégek a lebukó nappal szemben játszottak, Ormai Zoltán kapus olykor semmit sem látott az ellenfélből, de a támadóink is a nappal szemben alig „találták meg” a tatabányai kaput. A pályaválasztó is elfáradt a végére, miközben a békéscsabaiak kockáztattak 8—7 után, ám rajtuk is kifogott a fáradtság, egyben elfogyott a levegőjük.

Az egyik fél második győzelméig tartó párharca állása 1:1. A harmadik találkozóra június 13-án, csütörtökön este kerül sor Békéscsabán.

Mestermérleg. Dr. Szilágyi Kristóf: — Nehéz ma értékelni, mert a második félidőben irreális körülmények között kellett támadnunk és védekeznünk a napsütés miatt. Játszottunk egy küzdelmes meccset, amely nem a sportágunkról szólt. Csütörtökön otthon vízilabdázni fogunk. Reméljük addigra a sérültjeink is rendbe jönnek.

Címlapképünkön: egy csabai gól, ám ezúttal a hét találat kevés volt az üdvösséghez