Nem sokon múlott, hogy visszavágjanak a Kaposvárnak

Az alapszakasz utolsó előtti fordulójára került sor szombaton, amelynek során felnőtt csapatunk a Kaposvári VK együttesét fogadta a csabai Árpád fürdőben a késő délutáni órákban. A vendégek repülőrajtot vettek, hatgólos előnyre tettek szert, amit kevés híján ledolgozott csapatunk.

Swietelsky-Békéscsaba—Kaposvári VK 9—10 (1—4, 2—3, 3—3, 3—0)

OB I B-s vízilabda-mérkőzés, alapszakasz, 17. forduló, B csoport, Békéscsaba, 100 néző. V.: Pásztor Antal, László Gábor. Békéscsaba: Ormai — Sóvári 1 (1), Mikházi, Páll, dr. Szilágyi 3, Ajtai 2 (1), Borsos. Cs.: Gellény, Tóth F. 1, Csuvarszki D. 2, Vidovenyecz, Takács. Edző: dr. Szilágyi Kristóf, Fodor Ádám, Csabai Zoltán. Kaposvár: Vadóc G. — Varga Á. 1, Tóth Á., Krasznai 4, Csikós 3, Vadóc D., Németh Cs. Cs.: Prikidánovics 1, Majnik, Radics 1. Játékos edző: Prikidánovics Nándor. Gól emberelőnyből: 3/0, ill. 6/3. Büntetők: 2/2, ill. 0/0. Az eredmény alakulása: 1—1, 1—7, 4—7, 6—10.

Az idei utolsó hazai alapszakaszbeli mérkőzésén ugrott vízbe csapatunk, ellenfelük a tabellán éppen előttünk elhelyezkedő kaposvári alakulat volt, akik az őszi szezonban 14—6-ra nyertek a mieink ellen. Ezúttal munkahelyi elfoglaltság miatt nem lehetett ott a találkozón Mucsi Zsolt, és hiányzott Hesz Máté, valamint Németh Dániel is, viszont ismét több saját nevelésű utánpótláskorú fiatalt is bevetett dr. Szilágyi Kristóf vezetőedző. Így sok játéklehetőséget kapott az élete első felnőtt mérkőzésén vízre szálló Csuvarszki Donát, aki két góllal hálálta meg a bizalmat, továbbá szépen teljesített a még csak gyermek korosztályú Gellény Zétény és Vidovenyecz Zsombor is, de szintén gólt szerző Tóth Frank sem tartozik a „nagy öregek” közé. A vendégek sokkoló villámrajtot vettek az ekkor még csak ocsúdó hazaiakkal szemben, akik a védekezés terén nem álltak a helyzet magaslatán, de a támadásszövések is jócskán hagytak kívánnivalót maguk után. Döntően lefordulás találatokkal húzott el a Somogy megyei alakulat, másfél negyed után már hatgólos volt az előnyük. Ezt követően kezdett „ébredezni” a hazai együttes, a második félidőre némileg javult a védekezésük, szívós munkával, percről percre faragtak a hátrányukból, a végén már úgy tűnt, csak az óra az ellenfelük. Sőt, nagyon komoly közelségbe került a pontszerzés lehetősége, hiszen a háromgólos játékos edzőnk, dr. Szilágyi Kristóf akcióból betalált a lefújás előtt két és fél perccel, amivel 9—10-re alakult az állás, majd 22 másodperccel a vége előtt a vendégek legjobbja, a négygólos Krasznai Rudolf a kiállítás sorsára jutott, ám az emberelőnyt elpuskázták a békéscsabaiak, így odalett a pontszerzés. A lefújáskor derült ki igazán, hogy túl nagy előnyt adott csapatunk az egyébként rövid kispaddal rendelkező vendégeknek, akik ugyan a végére alaposan elfáradtak, ám sikerül megőrizni előnyüket.

Mestermérleg. Dr. Szilágyi Kristóf: — Csapat szinten mindent elkövettünk azért, hogy ezt a mérkőzést elveszítsük. Lehetne szépíteni a dolgot, de ez szégyenteljes produkció volt. Ez viszont semmit sem von le a felnőttek közt debütáló, két gólt szerző Csuvarszki Donát teljesítményéből.

További eredmények: MAFC 113—A HÍD OSC Újbuda 9—13. Vasas SC—Dunakanyar Waterpolo, Szentendre 19—7. Ceglédi VSE—BVSC-Zugló 12—13. Fehérvár VSE, Székesfehérvár—Szegedi FVCS 6—21.

Az állás a 17. forduló után: 1. BVSC-Zugló 47, 2. Szegedi FVCS 45, 3. Vasas SC 40, 4. Dunakanyar Waterpolo, Szentendre 30, 5. Ceglédi VSE 25, 6. A HÍD OSC Újbuda 22, 7. Kaposvári VK 19, 8. Swietelsky-Békéscsaba 12, 9. Fehérvár VSE, Székesfehérvár 9, 10. MAFC 113 0.

Címlapképünkön: Csuvarszki Donát célozza meg a kaput, a még ifjúsági korú játékos kétszer volt eredményes a Kaposvár ellen