Ötvenszázalékos évzáró a váci uszodában

póló gy vácAlsóházi Kupa csoportkör E csoport. Ezen a néven rendezték meg — mindössze egyetlen fordulóban — a gyermek korosztályú országos bajnokság második vonalának rájátszását Vácon, amelynek során a három résztvevő csapat körmérkőzést játszott.

Csabai Csirkefogók VK—Dunaújvárosi Főiskola Vízilabda Egyesület 8—6 (2—1, 3—0, 3—1, 0—4)

Gyermek I. korcsoportos alsóházi kupa csoportkör, E csoport, Vác. V.: Kollár György, Lázár András. Békéscsaba: Bucsi — Lukácsi M. 2, Schindler I. 2, Demeter 1 (1), Paksi B. 1, Kozma, Gellény 2. Cs.: Csatári, Sipos, Bencsik, Vozár M., Vozár B., Diós, Hermann, Ottlakán. Edző: Ajtai Miklós. Dunaújváros: Hegedüs Eszter — Pánczél, Jonkl Csenge 1, Lódri 1, Deményi Kamilla 3, Turner, Csőregi. Cs.: Csepeli (kapus), Aczél, Nagy B., Somogyvári Lili, Sümegi Nóra 1. Edző: Uitz Csaba.

Gól emberelőnyből: 6/2, ill. 7/3. Büntetők: 1/1, ill. 0/0.

Három negyeden át elsöprő sikerrel pólóztak fiataljaink, ekkorra már hatgólos előnyre tettek szert. Az utolsó negyed azonban „gólmentesre sikeredett”, így végül szorosabbá vált az eredmény, de a győzelem nem maradt el.

Csabai Csirkefogók VK—Vidám Vízilovak Vízilabda Club Sportegyesület, Budapest 9—19 (2—6, 3—5, 2—4, 2—4)

Gyermek I. korcsoportos alsóházi kupa csoportkör, E csoport, Vác. V.: Kollár György, Zelki Soma. Békéscsaba: Bucsi — Lukácsi M. 3, Schindler I. 3 (1), Demeter, Paksi B., Kozma Sz. 3, Gellény. Cs.: Csatári, Sipos, Bencsik, Vozár M., Vozár B., Diós, Hermann, Ottlakán. Edző: Ajtai Miklós. Vidám Vízilovak: Urbán — Piti 4 (1), Besenyei 2, Liptai 2, Szalay 1, Zalay B. 5, Vincze 1. Cs.: Őszi 1, Abonyi 3 (1), Kozma J., Novák, Zalay Flóra. Edző: Molnár Róbert.

Gól emberelőnyből: 9/5, ill. 6/4. Büntetők: 1/1, ill. 2/2. Kiállítás 4 percre: Besenyei. Kipontozódott: Gellény, ill. Abonyi.

Öt-nullás szériával nyitott a fővárosi csapat, amit a mérkőzés végéig még növelni is tudott az egyébként iramos mérkőzésen.

A harmadik mérkőzés eredménye: Dunaújvárosi Főiskola Vízilabda Egyesület—Vidám Vízilovak Vízilabda Club Sportegyesület 9—12.

Az állás: 1. Vidám Vízilovak Vízilabda Club Sportegyesület 3, 2. Csabai csirkefogók VK 3, 3. Dunaújvárosi Főiskola Vízilabda Egyesület 0.