A várakozáson felül szerepelt csapatunk, a Csabai Csirkefogók VK felnőtt OB I B-s gárdája, hiszen a B csoport tíztagú mezőnyében az első hat között végzett az alapszakasz félidejében. Ami annyit jelent, ha megőrzi az együttes ezt a helyet, akkor a rájátszásban nem a „megszokott” kiesés ellen kell majd harcolnia, hanem a középmezőnyben való mind eredményesebb helyezésért.
Persze ne szaladjunk előre, egyelőre elemezzük az őszi szezont, az alapszakasz első felében lejátszott kilenc mérkőzést. Ehhez Kádár József vezetőedzőt (a képen) hívtuk segítségül.
Minek köszönhető, hogy a korábbi évekkel ellentétben nem alulról szemléli a csapat a mezőnyt?
A nyári átigazolási időszakban minőségi vízilabdázókat sikerült igazolnunk. Több olyan játékosunk is akad, aki száz-kétszáz mérkőzésen bizonyíthatott korábban az OB I-ben. Ráadásul nem is kiöregedett pólósokról van szó, hanem olyanokról, akik civil életükben sokat tanultak, jó munkát találtak, ami mellett el kellett dönteniük, hogy profi vízilabda, vagy elindulás a nagybetűs életben, ami mellett nem tudták vállalni a napi két edzést.
Nézzük, kik ők, és mit tettek hozzá a csapat eredményességéhez? Kezdjük a centerposzttal!
Centerünk, Józsa Tibor több száz első osztályú mérkőzést vívott, döntően a Szentes színeiben, és még csak 28 esztendős. Bőven hozta az elvártakat, nagyon megbízható volt a maga posztján. Góljain kívül érdeme volt a megannyi büntető kiharcolásának, továbbá szinte minden csapat ismerve erősségét, így ellenünk zónavédekezésre rendezkedett be. Ez viszont több lehetőséget adott a lövőknek megmutatni, mire képesek.
Dr. Szécsi Dávid félig csabaiként tért haza, hiszen édesapja volt az, aki újra életre hívta a békéscsabai vízilabdát a múlt század hetvenes éveiben.
Még ha nem is lőtt sok gólt, ám megbízható védőmunkájának eredménye, hogy második legkevesebb gólt kaptuk a mezőnyben. És ő is még csak 27 éves.
A házi gólkirály, Cseh Attila még fiatalabb, csupán 25 esztendős.
Attila minden meccsen hozta magát, a kilenc forduló alatt hatvanhat lövésből huszonkilencszer volt eredményes, vagyis fontos gólokkal járult hozzá eredményességünkhöz. Amivel egyébként a góllövőlista második helyezettje jelenleg. Ha csak az akciógól-listát nézzük, ott az első helyen áll. Összességében: jól használta ki azt, hogy más játékosainkra igencsak odafigyeltek.
A negyedik újonc, a Békéscsabára visszatérő Kiss Gyula.
Eredményes lövőnk, ő is gólerősnek bizonyult. A csak szabaddobásból elért gólok listáján ő is ott van a legjobb tíz között a mezőnyben.
Az őszi szezon után átértékelték a célkitűzést?
Némileg igen. Szeretnénk a megerősödött csapattal a középmezőnyhöz tartozni, mire elkövetkezik a rájátszás. Sőt, ott is szeretnénk a legjobbak közé kerülni.
Mi kell ehhez?
Nagyon sok minden. Annál is inkább, mert a folytatásban mindössze három mérkőzést játszunk hazai környezetben, hatot pedig idegenben. A riválisok közül mindenképpen le kell győznünk a Hódmezővásárhelyt, és a szegedi kis csapatot, a Szegedi TE EHÖK SE gárdáját. A további riválisok, az Angyalföldi SI, az Eger, a Szolnok, és a másik szegedi egylet, a Tiszavirág Szegedi Vízipóló Suli csapatai ellen legalább hat pontot kell szereznünk. Továbbá titkon bízom abban is, hogy hazai pályán legyőzzük a fővárosi Ybl Water Póló együttesét is. Azaz összességében legalább ötvenszázalékos teljesítmény, illetve győzelmi arány szükséges az új célok eléréséhez.
Amihez egy újabb erősítés is érkezett.
Valóban. Bejelentkezett nálam egykori szentesi tanítványom, a 28 esztendős Németh Dániel azzal, szívesen folytatná pályafutását Békéscsabán. Róla azt kell tudni, hogy az őszi szezonban még a Szentes egyik erőssége volt, megfordult a Szolnok és az OSC csapatában is, ám miként a nyáron igazoltak, Németh Dániel is most már a civil élet felé kacsingat, jó munkát kapott, így nem tudja vállalni ő sem már a napi két edzést. Viszont ő sem szeretne még megválni a sportágtól.
Milyen erényei vannak?
Szinte minden poszton, védőként, centerként, lövőként egyaránt használható, 195 centi magas, és a Szentesben is az egyik leggólerősebb játékos volt, és csapatkapitány.