Becsületesen helyt állt a felnőtt csapatunk a mezőny egyik legerősebb együttesével szemben

Az ezüst- és bronzérmes helyen álló csapatok párharcára került sor az OB I B-s bajnokság B csoportjában az alapszakasz zárása előtt két fordulóval. Az már korábban eldőlt, hogy mindkét gárda a felsőházban folytatja, de azért maradt tétje az összecsapásnak, a kérdés az volt, a két csapat hány pontot visz magával a rájátszásba az egymás elleni játékot követően. A fővárosiak mai győzelmükkel hatot, a mieink velük szemben egyet sem.

Ybl Waterpolo Club, Budapest—Swietelsky-Békéscsaba 11—8 (1—0, 4—3, 3—3, 3—2)

OB I B-s vízilabda-mérkőzés, B csoport, Budapest, 100 néző. V.: Kovács Soma, Tóth Imre. Ybl WPC: Csillagh — Cseh, Kibédi L. 3, Mészáros, Cserdi 5, Gyarmathy, Sziklai. Cs.: dr. Nagy S., Cséplő, Kibédi B. 2, Garádi 1, Dorogi. Edző: Zoufal Norbert. Békéscsaba: Ormai — Szabó Zs. 1, Szabó Z. 1 (1), Józsa 1, Mucsi 1, Major 2, Németh D. 2. Cs.: Tifrea, Tóth F., Rácz, Ajtai, Páll. Edző: dr. Szilágyi Kristóf. Gól emberelőnyből: 12/4, ill. 5/3. Büntetők: 0/0, ill. 1/1. Kiállítás cserével: Nagy S. Kipontozódott: Németh D. Az eredmény alakulása: 1—0, 1—3, 5—3, 8—7, 11—7.

Lassan csordogált a mérkőzés eleje, a mieink jól lassították a játékot, miközben fegyelmezetten védekeztek, Ormai Zoltán kapus pedig stabilan állta a fővárosiak próbálkozásait. A Békéscsaba 3—1-es vezetése után jött az első támadó hiba ítélet, amiből a házigazdák lefordultak és eredményesnek bizonyultak. Innen kezdve ez volt a találkozóra a jellemző, a gyors főiskolások rendre kihasználták az adódó alkalmakat. Az emberhátrányos helyzeteket sem mindig tudta kivédekezni a viharsarki alakulat. A harmadik negyed közepén felzárkózott egy gólra a Békéscsaba, jött egy időkérés, amit követően kimaradt az emberelőnyös helyzet, az ellenfél kontrája azonban sikeresnek bizonyult. Újabb szívós munka és Németh Dániel góljával ismét szorossá tette csapatunk az állást, de 8—7 után a fáradó, és a nagyon felboruló pálya miatt érkezett egy-két kisebb hiba, ami végén az Ybl mondhatta el magáról, hogy megkapta a három pontot. Tény, a negyedik negyed elejéig partiban volt csapatunk, összességében nem biztos, hogy vereséget érdemelt. Ezzel a fővárosiak visznek magukkal hat pontot a rájátszásba, a mieink velük szemben egyet sem.

Mestermérleg. Dr. Szilágyi Kristóf: — A mérkőzés után ellenfelünk egyik rutinos játékosa is elismerte, hogy kellően megfújták nekik a mérkőzést, amit bizonyít, hogy az Ybl klasszikus center nélkül tucatnyi emberelőnyt kapott a mi ötünkkel szemben. Mindezt úgy, hogy OB I B-s szinten nekünk kimondottan jó centereink vannak. Az ellenünk megítélt tizedik támadó hiba után már nem is számoltam tovább…

További eredmények: KSI SE—Szolnoki Dózsa VSC 13—7. Racionet-Honvéd—Eszterházy Károly Főiskola SC, Eger 7—8. Angyalföldi SI DSE—Debreceni VSE 8—9. Alfa SC-Erzsébeti SMTK—Dunakanyar Waterpolo Szentendre (este játsszák).

Az alapszakasz állása a 17. forduló után: 1. KSI SE 46, 2. Ybl Waterpolo Club, Budapest 44, 3. Swietelsky-Békéscsaba 34, 4. Debreceni VSE 33, 5. Eszterházy Károly Főiskola SC, Eger 28, 6. Angyalföldi SI DSE 27, 7. Racionet-Honvéd 13, 8. Alfa SC-Erzsébeti SMTK 8, 9. Dunakanyar Waterpolo Szentendre 7, 10. Szolnoki Dózsa VSC 4.