Bronzérmes a békéscsabai „négyes” gyerekcsapat

pónya01 tánA gyermek IV. korcsoportosok Zöld csoportjában a záró körnek Nyíregyháza adott otthont, ahol újabb négy-négy meccset játszottak a csapatok. A mieink a végelszámoláskor a bronzérmes helyen zártak csoportban, miután a rangadónak beillő Szeged—Békéscsaba találkozón a Tisza-partiak nyertek.

Csabai Csirkefogók VK—Clubul Sportiv Crisul Oradea, Nagyvárad (román) 11—6 (3—1, 2—3, 3—1, 3—1)

Gyermek IV. korcsoportos nemzetközi vidékbajnokság, Zöld csoport, Nyíregyháza. V.: Madarasi Attila. Békéscsaba: Bucsi — Halasi, Siófoki, Kiss Schusztek, Bozgán, Vidovenyecz 4, Pónya 4 (3). Cs.: Szatmári, Schindler G., Komlódi 2, Pálenkás 1, Markos, Hajdu, Kvasz, Szőke. Edző: Mucsi Zsolt. Nagyvárad: Giovenzah — Tuleu, Csikortás 1, Zilahi Alexandra, Sucigan Brigitta 2, Bonca Vivien 2 (1), Nagy Debóra. Cs.: Csáki Olívia (kapus), Rencsik Réka 1, Pascalau Diana. Edző: Orbán Zoltán

Gól emberelőnyből: 6/1, ill. 7/0. Büntetők: 3/3, ill. 1/1. Kipontozódott: Kiss Schusztek, ill. Csikortás, Rencsik Réka.

A második félidőben állva hagyták listavezető ellenfelüket a fiatal Csirkefogók.

Csabai Csirkefogók VK—Szolnoki VSC 7—4 (1—2, 2—1, 3—1, 1—0)

Gyermek IV. korcsoportos nemzetközi vidékbajnokság, Zöld csoport, Nyíregyháza. V.: Madarasi Attila. Békéscsaba: Bucsi — Halasi, Siófoki, Kiss Schusztek, Vidovenyecz, Schindler G., Pónya 6 (3). Cs.: Szőke, Szatmári, Bozgán, Komlódi, Pálenkás 1, Markos, Hajdu, Kvasz. Edző: Mucsi Zsolt. Szolnok: Présel — Hodászy, Majzik, Drávucz, Nagy T., Kelemen 1, Pál Szabó 2 (1). Cs.: B. Nagy (kapus), Nagy A., Gonda, Tigyi, Cseh 1, Németh B., Simon, Vona. Edző: Urbán Lajos.

Gól emberelőnyből: 8/1, ill. 6/2. Büntetők: 3/3, ill. 1/1. Kipontozódott: Nagy T.

3—1-es szolnoki vezetésről fordított csapatunk Pónya Tibi nagy lövő kedvének köszönhetően.

Csabai Csirkefogók VK—Szegedi Vízipóló Suli 1—11 (1—2, 0—2, 0—2, 0—5)

Gyermek IV. korcsoportos nemzetközi vidékbajnokság, Zöld csoport, Nyíregyháza. V.: Soltész Norbert András. Békéscsaba: Bucsi — Szőke, Kiss Schusztek, Vidovenyecz 1, Schindler G., Pónya, Hajdu. Cs.: Halasi, Szatmári, Siófoki, Bozgán, Komlódi, Pálenkás, Markos, Kvasz. Edző: Mucsi Zsolt. Szeged: Halász — Katona, Szabó D. 1, Hasznos 1, Leinwéber 2, Kőrösi 1, Lajtos 1. Cs.: Tömböly, Turi 1, Horváth V. 1, Lédeczi 2, Ladóczki, Galántai, Sebők 1 (1), Palásthy. Edző: Lengyel Gábor.

Gól emberelőnyből: 6/0, ill. 10/2. Büntetők: 0/0, ill. 2/1. Kipontozódott: Vidovenyecz, Pónya.

Az első negyedben még senki sem gondolt rosszra, a folytatásban azonban jött a fekete leves… Az is nagy hátrányt jelentett, hogy a harmadik negyedben a két leggólerősebb csabai, Vidovenyecz Zsombor és Pónya Tibor kipontozódott.

Csabai Csirkefogók VK—Aqua SE, Nyíregyháza 8—5 (4—1, 1—0, 0—2, 3—2)

Gyermek IV. korcsoportos nemzetközi vidékbajnokság, Zöld csoport, Nyíregyháza. V.: Soltész Norbert András. Békéscsaba: Bucsi — Kiss Schusztek, Bozgán, Vidovenyecz 1, Schindler G., Pónya 7 (1), Komlódi. Cs.: Halasi, Siófoki, Szőke, Szatmári, Pálenkás, Markos, Hajdu, Kvasz. Edző: Mucsi Zsolt. Nyíregyháza: Pettendi — Nagy N. 2 (1), Pelle, Oláh 2, Iván, Sipos, Polom 1. Cs.: Virág Bence, Virág Botond, Kondor, galambvári, Máté, Pethe, Gabulya, Radóczi. Edző: Gazsovits Zoltán Roland.

Gól emberelőnyből: 3/1, ill. 11/1. Büntetők: 2/1, ill. 1/1. Kipontozódott: Kiss Schusztek, ill. Oláh.

Az esztendő záró meccsén az első és a negyedik negyedben dőlt el végleg a három pont sorsa.

További eredmények: Szolnoki VSC—Szegedi Vízipóló Suli 3—12. Aqua SE, Nyíregyháza—Szegedi Vízipóló Suli 2—11. Clubul Sportiv Crisul Oradea, Nagyvárad—Aqua SE, Nyíregyháza 17—7. Aqua SE, Nyíregyháza—Szolnoki VSC 5—11. Szegedi Vízipóló Suli—Clubul Sportiv Crisul Oradea, Nagyvárad 3—5. Clubul Sportiv Crisul Oradea, Nagyvárad—Szolnoki VSC 10—7.

A Zöld csoport végeredménye az ötödik kör (20 forduló) után: 1. Clubul Sportiv Crisul Oradea, Nagyvárad 47, 2. Szegedi Vízipóló Suli 41, 3. Csabai Csirkefogók VK 40, 4. Szolnoki VSC 16, 5. Aqua SE, Nyíregyháza 2.

Címlapképünkön a Nyíregyházán 17 gólt elérő Pónya Tibi, a Mucsi Zsolt féle csapat egyik erőssége – fotó: Kiss Dani