Gyermek korosztályú csapatunk győzelme után az ifjúsági és serdülő gárdánk szoros csaták után maradt alul

Utánpótlás szinten is megkezdődött a 2018—2019. évi OB I B bajnoki sorozat, nyitányként mindhárom csapatunk az Ybl Water Polo Club, Budapest vendégeként a fővárosban, a Komjádi uszoda vízébe ugrott bele vasárnap.

Ybl Water Polo Club, Budapest—Swietelsky-Békéscsaba 9—8 (2—4, 2—0, 3—1, 2—3)

OB I B-s ifjúsági vízilabda-mérkőzés, A2 csoport, Budapest. V.: Veilandics Zoltán, Horváth József. Ybl: László — Dési, Révész, Sipőcz, Horváth Z. 2, Török 4, Kelen. Cs.: Csendes, Kovács D. 3 (1), Szász, Kalanovics, Kovács Á., Czinkler. Edző: Köllő Attila. Békéscsaba: Nyakó — Vidovenyecz, Balatoni 2 (1), Schindler I. 2, Vozár M., Csuvarszki 3, Darabos. Cs.: Beharóczki M., Lukácsi M., Demeter 1, Kozma, Vozár B., Paksi B. Edző: Ajtai Miklós, dr. Szilágyi Kristóf. Gól emberelőnyből: 7/1, ill. 5/0. Büntetők: 1/1, ill. 1/1. Kipontozódott: Révész.

Érdekes összecsapást hozott az ifjúsági bajnokság első fordulója békéscsabai szemszögből: az első és utolsó negyedet a mieink nyerték, a köztes kettőt a fővárosiak, a finisben 8—8 volt az állás, ám másfél perccel a vége előtt a vendéglátók Kovács Dávid találatával eldöntötték a három pont sorsát.

További eredmények. Ifjúságiak: Ceglédi VSE—A HÍD OSC-Újbuda 5—8. Vidám Vízilovak VCSE, Budapest—Hírös Sport, Kecskemét 12—3. Koelner-Csongrád—Tatabányai VSE 9—14. Újpesti VSE II.—Dunakanyar Waterpolo, Szentendre 21—4. Fehérvár VSE, Székesfehérvár—Kaposvári VK 4—11. Hódmezővásárhelyi VSC—Oázis SC, Budapest 12—9.

Ybl Water Polo Club, Budapest—Swietelsky-Békéscsaba 10—8 (3—2, 1—0, 4—4, 2—2)

OB I B-s serdülő vízilabda-mérkőzés, A2 csoport, Budapest. V.: Veilandics Zoltán, Tóth Imre. Ybl: Keszthelyi — Kovács D. 7 (2), Sipőcz, Bulfoni, Kovács Á., Szász, Kalanovics 2. Cs.: Hegedűs, Csendes, Horváth G., Oravecz, Czinkler 1, Bodonyi. Edző: Köllő Attila. Békéscsaba: Szalkai — Lukácsi M. 2, Schindler I. 1, Vozár M., Vozár B. 2, Paksi B., Kozma. Cs.: Bucsi (kapus), Csatári 1 (1), Ottlakán, Demeter, Gellény 2. Edző: Ajtai Miklós, dr. Szilágyi Kristóf. Gól emberelőnyből: 4/1, ill. 7/2. Büntetők: 2/2, ill. 2/1.

A hazaiak gyorsan esett három gólja ellenére 6—6-ig feljöttek a mieink, de a véghajrában jobbnak bizonyultak a fővárosiak.

További eredmények. Serdülők: Vidám Vízilovak VCSE, Budapest—Hírös Sport, Kecskemét 12—11. Ceglédi VSE—A HÍD OSC-Újbuda 2—12. Hódmezővásárhelyi VSC—Oázis SC, Budapest 5—16. Fehérvár VSE, Székesfehérvár—Kaposvári VK 8—12. Legrand-Csongrád—Tatabányai VSE 17—7. Újpesti VSE II.—Dunakanyar Waterpolo, Szentendre 14—16.

Ybl Water Polo Club, Budapest—Swietelsky-Békéscsaba 5—9 (0—2, 1—2, 1—2, 3—3)

OB I B-s gyermek korosztályú vízilabda-mérkőzés, A2 csoport, Budapest. V.: Horváth József, Tóth Imre. Ybl: Fejes — Butacu, Csapody 1, Varga V. 2, Franyó, Pongrácz 2, Magyari. Cs.: Hritz, Sántha, Prior, Kucsera. Edző: Veres Zoltán. Békéscsaba: Bucsi — Borszéki, Dobos 1, Gémesi, Gellény 3, Vidovenyecz 2 (1), Pónya T. 2 (1). Cs.: Kovács Á. (kapus), Dimák, Paksi G., Bozgán 1, Osgyán, Schindler G., Kósa. Edző: dr. Szilágyi Kristóf, Ajtai Miklós. Gól emberelőnyből: 7/2, ill. 7/0. Büntetők: 0/0, ill. 3/2. Kipontozódott: Hritz, Csapody.

A tavalyi ezüstérmes csapathoz képest az alaposan átalakult fiatal együttesünk már a találkozó elején nyomatékosította, hogy idén is jó sorozatot szeretne elérni (0—4). A harmadik negyedben 1—6 után végképp eldőlt a találkozó sorsa.

További eredmények. Gyermek korcsoport: Ceglédi VSE—A HÍD OSC-Újbuda 9—18. Vidám Vízilovak VCSE, Budapest—Hírös Sport, Kecskemét 1—20. Aeroprodukt-Csongrád—Tatabányai VSE 6—11. Újpesti VSE II.—Dunakanyar Waterpolo, Szentendre 15—8. Fehérvár VSE, Székesfehérvár—Kaposvári VK 10—9. Hódmezővásárhelyi VSC—Oázis SC, Budapest 4—4.

Címlapképünkön Pónya Tibor veszi tűz alá a kaput, aki a gyermek korcsoportos találkozón két gólig jutott