Gyulai VK: százszázalékos hétvége, négy meccs, négy győzelem

gyula 2016 csongrád paksi gergő 4-es 02 fotó enyedi beáta mjAz utolsó előtt fordulót rendezték meg a gyermek IV. korcsoportos nemzetközi vidékbajnokság Kék csoportjában, amelynek Kiskunfélegyháza adott otthont. Fiókcsapatunk, a Gyulai VK együttese a két nap alatt ezúttal is négy mérkőzésen ugrott a medencébe, mérlegük: négy győzelem, amivel a záró kör előtt a második helyen állnak csoportjukban.

Gyulai VK—Csongrádi VVSE 11—4 (2—0, 4—1, 3—0, 2—3)

Gyermek IV. korcsoportos nemzetközi vidékbajnokság, Kék csoport, Kiskunfélegyháza. V.: Juhász Tibor. Gyula: Szöllősi — Dobos 4, Paksi, Dimák 2, Gellény 5 (2), Szaszák, Schriffert B. Cs.: Takács, Pálfi, Juhász, Kovács Á., Fodor, Veres Virág, Szél. Edző: Béládi Csaba. Csongrád: Fássy 2 (1) — Kókai Laura, Batka, Pusztai, Horváth E. 1, Szűcs, Kovács A. Cs.: Varga Zita, Tyukász Anna, Erdélyi Hédi, Versegi Anna, Hegedüs Gerda, Szarvas Lili, Bódi, Palásti 1, Kiss M., Bartók. Edző: Tari László.

Gól emberelőnyből: 5/3, ill. 3/0. Büntetők: 2/2, ill. 1/1. Kipontozódott: Bódi.

A második negyed első harmadában már 3—0 volt az eredmény, amelyet a negyedik negyed közepére 11—1-re alakított a gyulai csapat, így magabiztos győzelmet arattak a nyitányon.

Gyulai VK—Szentesi VK II. 12—6 (5—1, 0—1, 3—2, 4—2)

Gyermek IV. korcsoportos nemzetközi vidékbajnokság, Kék csoport, Kiskunfélegyháza. V.: Matajsz Márk. Gyula: Szöllősi M. — Dobos 2, Paksi 2, Dimák 2, Gellény 6 (2), Schriffert B., Kovács Á. Cs.: Takács, Pálfi, Szaszák, Juhász, Fodor, Veres Virág, Szél. Edző: Béládi Csaba. Szentes: Agócs — Tóth L. 1, Varga M., Melkuhn 2, Molnár 2, Pataki 1, Fábián. Cs.: Tofán, Ludányi, Papp, Fási, Szöllősi Z., Varga Á., Horváth B., Tarpai, Pogány. Edző: Czirok Csaba.

Gól emberelőnyből: 3/0, ill. 4/3. Büntetők: 2/2, ill. 2/0.

Hasonlóan zajlottak az események, mint a korábbi mérkőzésen: 3—0 után 2—4-ig növelte előnyét a fürdővárosi csapat, így ismét könnyű győzelmet aratott.

Gyulai VK—OCTOPUS Búvár- és Vízilabda Egyesület, Veresegyház 11—2 (2—0, 4—0, 2—2, 3—0)

Gyermek IV. korcsoportos nemzetközi vidékbajnokság, Kék csoport, Kiskunfélegyháza. V.: László Gábor. Gyula: Szöllősi M. — Dobos 1, Paksi 2, Dimák 2, Gellény 6 (1), Schriffert B., Kovács Á. Cs.: Takács, Pálfi, Szaszák, Juhász, Fodor, Veres Virág, Szél. Edző: Béládi Csaba. Veresegyház: Vér — Ivánkovits, Masznyik, Di Biase, Tóth D. 1, Borsovicz 1, Gál. Cs.: Györkei (kapus), Kiss B., Patvaros, Birizdó, Altorjay, Kaszta, Tajcs. Edző: Vince Gitta.

Gól emberelőnyből: 2/1, ill. 8/2. Büntetők: 1/1, ill. 1/0.

8—0-ás állás után már nem volt kérdés, melyik csapat hagyja el győztesen a medencét.

Gyulai VK—Kiskunfélegyházi VSE 18—4 (3—1, 8—1, 2—2, 5—0)

Gyermek IV. korcsoportos nemzetközi vidékbajnokság, Kék csoport, Kiskunfélegyháza. V.: Juhász Tibor. Gyula: Szöllősi M. — Dobos 1, Paksi 2 (1), Dimák 6, Gellény 8 (1), Schriffert B., Kovács Á. Cs.: Takács, Pálfi, Szaszák 1, Juhász, Fodor, Veres Virág, Szél. Edző: Béládi Csaba. Kiskunfélegyháza: Ficsór — Pozsár B. 1, Téti, Czombos 1, Vadkerti, Terjék 2, Kecső M. Cs.: Szabó B. (kapus), Cseszkó, Kecső B., Zoltai, Flóring, Móczár, Bátori, Pozsár D. Edző:

Gól emberelőnyből: 3/1, ill. 5/1. Büntetők: 2/2, ill. 0/0.

A negyedik mérkőzésen is fáradhatatlanul dobálták a gólokat Béládi Csaba edző tanítványai, így százszázalékos mérleggel zárták a május közepi hosszú hétvégét.

További eredmények: Kiskunfélegyházi VSE—Hódmezővásárhelyi VSC 5—7. Szentesi VK II.—OCTOPUS Búvár- és Vízilabda Egyesület, Veresegyház 10—3. Hódmezővásárhelyi VSC—Csongrádi VVSE 2—4. OCTOPUS Búvár- és Vízilabda Egyesület, Veresegyház—Kiskunfélegyházi VSE 11—6. Csongrádi VVSE—Kiskunfélegyházi VSE 12—2. Hódmezővásárhelyi VSC—Szentesi VK II. 4—9. Szentesi VK II.—Csongrádi VVSE 3—5. OCTOPUS Búvár- és Vízilabda Egyesület, Veresegyház—Hódmezővásárhelyi VSC 11—4.

A Kék csoport állása az ötödik kör (20 forduló) után: 1. Csongrádi VVSE 55, 2. Gyulai VK 46, 3. Szentesi VK II. 39, 4. OCTOPUS Búvár- és Vízilabda Egyesület, Veresegyház 27, 5. Hódmezővásárhelyi VSC 6 (71—232). 6. Kiskunfélegyházi VSE 6 (97—263).

Címlapképünkön Paksi Gergő (4) és Szöllősi Marcell kapus együttes erővel hárít egy lövést – fotó: Enyedi Beáta