Jól rajtolt az újjá alakult felnőtt csapatunk

Mint korábban is írtuk, az idei bajnokságra is jelentősen átalakult felnőtt OB I B-s csapatunk, amely ennek ellenére eredményes rajtot vett a hét végén a 2015—2016. évi bajnokságban.

Csabai Csirkefogók VK—Szegedi TE EHÖK SE 13—9 (2—1, 2—1, 4—4, 5—3)

OB I B-s mérkőzés, Békéscsaba, 100 néző. V.: Matajsz Márk, Szénászki Zsolt. Békéscsaba: Gál — Tinka 2, Szeles 1, Józsa 1, Ajtai 2, Makra 2, Németh D. 3. Cs.: Bodor, Sajtos, Rácz 1, Mucsi, Hajdú A. 1. Edző: Kádár József. Szeged: Balogh — Kormányos, Szabó G. 1, Nádasdi, Major 4, Tóth D. 1, Tóth Á. Cs.: Páll 1, Godó 1, Erdei 1. Edző: Szabó Zoltán.

Gól emberelőnyből: 8/3, ill. 12/4. Büntetők: 1/1, ill. 0/0. Kipontozódott: Nádasdi, Páll. Az eredmény alakulása: 2—0, 4—3, 6—5, 8—6, 12—6, 12—8.

„Lustán” kezdett mindkét csapat, a szegediek esetében vélhetően azért is így történt, mert mindössze tíz játékossal érkeztek Békéscsabára, „spóroltak” erejükkel. Meg amúgy is, kissé idény eleji formában nyitottak a csapatok. A csabaiak esetében akadt még hiányzó: Szabó Levente igazolása még nem realizálódott, a nemzetközi szövetségtől még nem érkezett meg a játékengedélye. Zsilák László sem játszhatott. Józsa Tibor kisebb sérüléssel is vállalta a játékot, hasznos volt tevékenysége. Mindkét együttesre igaz volt, sok nagy helyzetet kihagytak. Az elején csak araszolgatott a házigazda, de mindig náluk volt az előny, a harmadik negyed végén, 6—5-ös állás után viszont megugrottak a viharsarkiak, 12—6-ra is elhúztak. Így végül magabiztos győzelmet arattak a Csongrád megyeiek ellen a bajnoki nyitányon.

Mestermérleg. Kádár József: — Biztató játékkal győztünk a szegediek ellen. Különösen örülök a fiatal játékosok, Hajdú Attila, Szeles Ákos, Sajtos József, Bodor Csanád és Tinka József jó játékának, illetve bemutatkozásának.

További eredmények: Ybl Water Polo Club—Eszterházy Károly Főiskola SC, Eger 13—5, Kaposvári VK—Hódmezővásárhelyi VSC 8—10, MAFC 110—Szolnoki VSC 9—8, a Neptun VSC—Szegedi Vízipóló Suli mérkőzést későbbre halasztották.