Kétszer egygólos győzelemmel zártak fiataljaink Nyíregyházán

poloserd-cspSerdülő és gyermek korosztályú csapataink vasárnap hajnalban Nyíregyházára utaztak, hogy az OB I B-s országos bajnokság negyedik fordulójában a szabolcsi együttessel vegyék fel a harcot. Fiataljaink sikerrel jártak, hiszen mindkét csapat, ha egyetlen góllal is, de legyőzte a házigazdákat.

Aqua SE, Nyíregyháza—Csabai Csirkefogók VK 11—12 (3—6, 3—2, 2—0, 3—4)

Serdülő korcsoportos OB I B-s országos bajnokság, Keleti csoport. V.: Madarasi Attila, Madarasi Gyula. Nyíregyháza: Benkő — Pethe 3, Spák 2 (1), Vetési, Molnár 4, Gura 1, Kedves. Cs.: Lamos, Szanics, Szécsi 1. Edző: Kántor Gábor. Békéscsaba: Nyakó — Braun, Koós 1, Balatoni, Fazekas Zs. 1, Csuvarszki D. 5, Darabos 3 (1). Cs.: Tömő (kapus), Zahorán, Lukácsi M., Barta 2, Kása, Török, Fazekas S. Edző: Csabai Zoltán.

Gól emberelőnyből: 10/1, ill. 2/0. Büntetők: 1/1, ill. 2/1. Kiállítás cserével: Fazekas Zs. Kipontozódott: Balatoni, Fazekas Zs., Darabos.

Változatos csatát hozott a serdülők találkozója, a csapatunk lőtte az első gólt, amire hárommal válaszolt a pályaválasztó. Utána viszont egy ötgólos szériával fordítottak a Csirkefogók, de ez sem rogyasztotta meg szabolcsiakat. A negyedik negyed elejére fordítottak, sőt két és fél perccel a lefújás előtt még 11—10-re ők vezettek. A hajárban először Koós Sándor, majd a vége előtt egy perccel Csuvarszki Donát talált be ellenfele kapujába, mégpedig akcióból, amivel eldöntötték a pontok sorsát a csabaiak javára.

További eredmények. Serdülők: Váci VSE—Ceglédi VSE —. Csongrádi VVSE—Oázis SC, Budapest 14—19. Vasas Continentál II.—Hódmezővásárhelyi VSC 7—8. A-Híd-OSC-Újbuda—MVLC Miskolci VC 6—9.

A serdülők Keleti csoportjának állása négy forduló után: 1. Oázis SC, Budapest 12 (59—39), 2. MVLC Miskolci VC 12 (47—28), 3. Hódmezővásárhelyi VSC 12 (35—19), 4. A-Híd-OSC-Újbuda 9 (61—21), 5. Ceglédi VSE 6 (32—41), 6. Vasas Continentál II. 3 (41—43), 7. Csabai Csirkefogók VK 3 (32—41), 8. Váci VSE 3 (26—51), 9. Aqua SE, Nyíregyháza 0 (25—49), 10. Csongrádi VVSE 0 (39—68).

Aqua SE, Nyíregyháza—Csabai Csirkefogók VK 7—8 (1—2, 2—2, 1—2, 3—2)

Gyermek korcsoportos OB I B-s országos bajnokság, Keleti csoport. V.: Madarasi Attila, Madarasi Gyula. Nyíregyháza: Moravszki — Lamos 1, Szanics, Szécsi, Cserpák 2, Kedves 4 (2), Lipták. Cs.: Dohos. Edző: Kántor Gábor. Békéscsaba: Illyés — Kiss D. 1, Schaffer, Schindler I., Demeter 2, Beharóczki Z. 3, Ottlakán. Cs.: Beharóczki M. (kapus), Lukácsi M. 2, Vozár B., Vozár M., Gellény, Bencsik, Hermann. Edző: Ajtai Miklós.

Gól emberelőnyből: 13/2, ill. 8/1. Büntetők: 2/2, ill. 0/0. Kiállítás cserével: Lipták. Kipontozódott: Lipták, ill. Gellény.

Izgalmas összecsapást hozott a két gárda harca, a hazaiak egygólos vezetése után csapatunk négyszer egymás után eredményes volt (1—4). A folytatásban egyenlítettek a házigazdák, de utána ismét háromgólos előnyre tettek szert a Csirkefogók (5—8). Innen próbált felkapaszkodni a Nyíregyháza, de a jó védekezésnek köszönhetően utolérni már nem tudta csapatunkat.

További eredmények. Gyermek korcsoport. Váci VSE—Ceglédi VSE 9—12. Csongrádi VVSE—Oázis SC, Budapest 24—6. A-Híd-OSC-Újbuda—MVLC Miskolci VC 20—9. Vasas Continentál II.—Hódmezővásárhelyi VSC 27—4.

A gyermek korosztály Keleti csoportjának állása négy forduló után: 1. Ceglédi VSE 12 (82—24), 2. Csongrádi VVSE 12 (80—41), 3. A-Híd-OSC-Újbuda 9 (66—33), 4. Vasas Continentál II. 9 (56—32), 5. Csabai Csirkefogók VK 6 (50—35), 6. MVLC Miskolci VC 6 (43—46), 7. Váci VSE 3 (54—57), 8. Oázis SC 3 (41—66), 9. Aqua SE, Nyíregyháza 0 (30—59), 10. Hódmezővásárhelyi VSC 0 (11—120).