Kettős győzelemmel folytatták az ifik is

csabai zIfjúsági csapatunk Kalocsán folytatta a bajnokságot, ezúttal a második kört, a harmadik negyedik fordulót rendezték meg szombaton. Kitűnően zárták a napot Csabai Zoltán edző tanítványai, hiszen mindkét mérkőzésüket megnyerték a Duna-parti városban.

Csabai Csirkefogók VK—Sugovica VS, Baja 19—10 (3—3, 5—4, 6—2, 5—1)

Nemzetközi ifjúsági vidékbajnokság, Kalocsa. V.: László Gábor. Békéscsaba: Danciu — Vesa 1, Tóth K., Sajtos 1, Zsilák 6 (2), Tifrea 5, Mayer. Cs.: Péter 2, Fazekas Zs., Tóth F. 1, Popovics B. 1, Darabos, Weinhardt D. 2. Edző: Csabai Zoltán. Baja: Kőnig — Zsöllér 3, Papp, Marton, Pahor 3, Hahn V. 1, Vancsura 1. Cs.: Torda (kapus), Barabás, Hahn K., Viszmeg 2, Gálos, Ádám, Batkó. Edző: Fülöp Tibor

Gól emberelőnyből: 5/4, ill. 7/2. Büntetők: 2/2, ill. 0/0.

Gyors két békéscsabai gól után átvették a vezetést a Duna-partiak, 6—7 után esett négy góllal viszont már nálunk volt az előny. Aztán ahogy fáradtak a bajaiak, úgy növelte előnyét a Csirkefogók VK, végül nagyarányú győzelmet arattak.

Csabai Csirkefogók VK—Szentesi Üdülőközpont 17—8 (7—2, 5—2, 2—1, 3—3)

Nemzetközi ifjúsági vidékbajnokság, Kalocsa. V.: Pásztor Antal. Békéscsaba: Danciu — Vesa, Sajtos 2, Péter 2, Zsilák 3, Tifrea 4 (1), Popovics B. Cs.: Tóth K., Fazekas Zs. 1, Tóth F. 2, Mayer 1, Darabos, Weinhardt D. 2. Edző: Csabai Zoltán. Szentes: Székely — Nóbik 1, Gáspár 1, Kecse-Nagy 3, Makk 2, Bíró B., Csiszár. Cs.: Kollár (kapus), Bíró M., Ambrus, Berki 1, Boros, Szűcs, Held. Edző: Pengő László.

Gól emberelőnyből: 6/5, ill. 8/2. Büntetők: 1/1, ill. 0/0. Kipontozódott: Vesa, ill. Bíró B.

Az első félidőben nyomasztó fölényben játszott csapatunk, a térfélcsere után valamivel kiegyensúlyozottabb lett a játék, de így is nagy különbséggel nyert a csabai egylet.

További eredmények: Kalocsai ÚVE—Szentesi Üdülőközpont 3—14. Clubul Sportiv Crisul Oradea, Nagyvárad (román)—Kalocsai ÚVE 18—1. Sugovica VS, Baja—Clubul Sportiv Crisul Oradea, Nagyvárad 4—27.

Az állás a második kör (3-4. forduló után: 1. Clubul Sportiv Crisul Oradea, Nagyvárad 12, 2. Csabai Csirkefogók VK 9, 3. Szentesi Üdülőközpont 6, 4. Sugovica VS, Baja 3, 5. Kalocsai ÚVE 0.

Címlapképünkön: Csabai Zoltán edző utasításait hallgatják ifjú pólósaink – fotó: Kiss Dani