Kiizzadták a lélektanilag is fontos győzelmet

hód cspSzeptember 26-án, a 2015—2016. évi bajnokság első körének második fordulójában 12—7-re könnyedén győzött csapatunk Hódmezővásárhelyen a Csongrád megyei alakulat ellen. Ettől függetlenül nem ígért könnyű találkozót az alapszakasz második körében a Békéscsabán rendezendő visszavágó. Ami be is igazolódott, ugyanis egy nagyon változatos összecsapáson, a szó szoros értelmében csak az utolsó másodpercben sikerült a győzelmet megszerezni.

Csabai Csirkefogók VK—Hódmezővásárhelyi VSC 11—10 (2—5, 3—2, 4—2, 2—1)

OB I B-s vízilabda-mérkőzés, Békéscsaba, 100 néző. V.: dr. Mosonyi Balázs Bálint, Hajas Roland Krisztián. Békéscsaba: Gál — Tinka 1, Szabó I. L. 3, Józsa 1, Ajtai 1, Makra 1, Németh D. 2. Cs.: Bodor, Szeles 1, Rácz, Mucsi, Hajdu A. 1, Zsilák. Edző: Kádár József. Hódmezővásárhely: Ujházi — Werner 2, Hajdú J. 5 (3), Tar 1, Vígh 1, Soós, Könyves. Cs.: Katona, Benkő, Pölös 1, Dombovári. Edző: dr. Bertók Gyula.

Gól emberelőnyből: 13/5, ill. 8/1. Büntetők: 0/0, ill. 3/3. Kipontozódott: Werner, Katona. Az eredmény alakulása: 2—2, 2—5, 3—7, 7—7, 8—9, 10—9 10—10.

Alig hangzott el az éljen-éljen, máris gólt kaptak a Csirkefogók. Meglehetősen álmosan kezdtek, amit az első játékrészben alaposan kihasználtak a vendégek, főleg büntetőkből elért gólokkal húztak el. Különösen az első játékrész második felében „méláztak el” a házigazdák: két és fél perc alatt három gólt kaptak, amire válaszolni sem tudtak. Mindehhez nagyban hozzájárult, hogy a napokban „megjavított” eredményközlő tábla ismét elromlott, emiatt többször is megállították a játékot a bírók. Olyannyira, hogy az első negyed több mint 25 percig elhúzódott. És ez a csabaiakat zavarta meg jobban. De ebben az időszakban gond volt az is, hogy támadáskor rosszul helyezkedtek a házigazdák és baj volt az irányzékkal is. Miközben a hódmezővásárhelyiek pozíció játékot nyújtottak, főleg labdatartásra törekedtek, és igyekeztek lassítani a játékot. Aztán szívós munkával és javuló teljesítménnyel megkezdték a felzárkózást a házigazdák, a harmadik negyed közepéhez közeledve háromgólos hátrányukat már döntetlenre hozták, sőt, akár a vezetést is átvehették volna már akkor. Ami végül csak a negyedik negyed közepére sikerült, első ízben ekkor állt nyerésre a viharsarki egylet. Igaz, a finisben hét másodperccel a lefújás előtt egy emberelőnyös helyzetből egálra hozták a meccset a vendégek, de Szabó I. Leventének helyén volt a szíve, ugyanis időkérés után, emberelőnyös helyzetben, egy szélről leadott kapáslövéssel, egy másodperccel a vége előtt esett góljával mégis megszerezte a győzelmet a csabaiak számára.

Ha némi szerencsével is, de végül hozta a „kötelezőt” a Békéscsaba, ami lélektanilag is fontos volt a múlt heti, szegedi pontvesztés után. Annál is inkább, mert újabb egy hét múlva, az idei utolsó derbin a listavezető Ybl Water Polo Club együttesét fogadja csapatunk az Árpád fürdőben.

Mestermérleg. Kádár József: — Őszintén fogalmazva, nem érdemeltünk győzelmet, a döntetlen igazságosabb lett volna. Ám lélektanilag fontos volt a három pont begyűjtése.

További eredmények: Szolnoki VSC—Szegedi Vízipóló Suli 12—4. MAFC 110—Eszterházy Károly FSC, Eger 11—6. Neptun VSC—Szegedi TE EHÖK SE 8—4. Kaposvári VK—Ybl Water Polo Club 7—17.

Az OB I B állása a 11. forduló után: 1. Ybl Water Polo Club 30, 2. Neptun VSC 23 (120—87), 3. Csabai Csirkefogók VK 23 (133—103), 4. Hódmezővásárhelyi VSC 16, 5. Eszterházy Károly FSC, Eger 15, 6. MAFC 110 13, 7. Szolnoki VSC 12, 8. Szegedi TE EHÖK SE 11, 9. Kaposvári VK 9, 10. Szegedi Vízipóló Suli 6.