Megszerezték első pontjukat a legkisebb pólósaink

polo általDebrecenben tették tiszteletüket legifjabb pólósaink, a gyermek V. korcsoportba tartozó apróságok. Ugyanis a Cívis város adott otthont a korosztály nemzetközi vidékbajnoksága Zöld csoportja harmadik körének, vagyis az ötödik-hatodik fordulónak a hét végén. Az egynapos, tornarendszerű eseményen egy döntetlent értek el, valamint egy mérkőzésen szoros csatában vereséget szenvedtek.

Csabai Csirkefogók VK—MVLC Miskolci VC 7—7 (0—2, 1—2, 1—2, 5—1)

Gyermek V. korcsoportos nemzetközi vidékbajnokság, Debrecen. V.: Madarasi Attila. Békéscsaba: Kvasz — Kiss Schusztek 4 (1), Siófoki 1, Bozgán, Berkes, Pálenkás 1, Komlódi 1. Cs.: Halasi, Hajdu, Szatmári, Petrik. Edző: Dobra Róbert. Miskolc: Lővei Zóra — Hok 2, Iván, Bareta, Tomorszki 1, Pásztor Marczis 1. Cs.: Karsai (kapus), Kiss B. 1, Széphalmi, Veres 1, Kovács G. 1. Edző: Cetiu Liviu.

Gól emberelőnyből: 6/0, ill. 2/0. Büntetők: 2/1, ill. 0/0.

Négygólos miskolci vezetés után szépített első ízben csapatunk, amely hősiesen küzdött, 1—4-es félidő után tovább növelte előnyét a borsodi gárda, majd 1—6 után egyenlítettünk. Jött egy újabb miskolci találat, ám Kiss Schusztek másfél perccel a vége előtt büntetőből egyenlített.

Csabai Csirkefogók VK—ZF Eger 7—10 (2—1, 1—2, 1—1, 3—6)

Gyermek V. korcsoportos nemzetközi vidékbajnokság, Debrecen. V.: Kardos Sándor. Békéscsaba: Berkes — Kiss Schusztek 1, Siófoki 1, Szatmári, Bozgán 1, Pálenkás, Komlódi 3 (1). Cs.: Halasi 1, Hajdu, Szatmári, Petrik. Edző: Dobra Róbert. Eger: Bata — Domokos 6, Tót B., Végert Júlianna, Kecskés, Punyi, Szőke 1. Cs.: Laboda (kapus), Bajkó 1, Antal 1, Bukta 1, Tomozi. Edző: Holló Tivadar.

Gól emberelőnyből: 2/0, ill. 7/0. Büntetők: 1/1, ill. 0/0.

Négy-négyig fej fej mellett haladtak a csapatok, ezt követően háromgólos előnyre tettek szert az egriek, amit a mérkőzés végéig meg is tartottak.

További eredmények: Progress Oradea, Nagyvárad (román)—Debreceni VSC 11—6. Szolnoki VSC—ZF Eger 11—7. Vitorul Cluj-Napoca, Kolozsvár (román)—Debreceni VSC 7—14. MVLC Miskolci VC—Progress Oradea, Nagyvárad 4—19. Vitorul Cluj-Napoca, Kolozsvár—Szolnoki VSC 7—12.

Az állás a harmadik kör (5-6. forduló) után: 1. Progress Oradea, Nagyvárad 18, 2. Szolnoki VSC 15, 3. Debreceni VSC 12, 4. ZF Eger 9, 5. Vitorul Cluj-Napoca, Kolozsvár 6, 6. Csabai Csirkefogók VK 1 (38—76), 7. MVLC Miskolci VC 1 (26—77).