Megvan az első, és nagyon fontos győzelem

Két, a fővárosba tett „kirándulás” után, a békéscsabai Árpád fürdő téliesítését követően immár hazai környezetben ugrott vízbe felnőtt csapatunk a 2018-2019. évi bajnokság harmadik fordulójában. Az addig két pont nélküli gárda összecsapásából a mieink kerültek ki győztesen.

Swietelsky-Békéscsaba—Fehérvár VSE, Székesfehérvár 8—6 (2—2, 2—1, 4—2, 0—1)

OB I B-s vízilabda-mérkőzés, B csoport, Békéscsaba, 100 néző. V.: Vörös Viktor, Berki András. Békéscsaba: Ormai — Sóvári 4, Mikházi, Páll, dr. Szilágyi, Ajtai 1, Németh D. 1. Cs.: Lukácsi S., Vidovenyecz, Mucsi 1, Borsos, Takács 1, Tóth F. Edző: dr. Szilágyi Kristóf, Fodor Ádám. Székesfehérvár: Nagy D. — Tóth K. 2, Nagy M., Kiss Gy. 1, Albert 1, Jánosi, Csányi. Cs.: Schábel, Bekő, Pászti, Frei, Mihályi 1, Gáti 1. Edző: Gyöngyösi János.

Gól emberelőnyből: 3/1, ill. 4/0. Büntetők: 0/0, ill. 0/0. Az eredmény alakulása: 2—1, 2—3, 4—3, 4—4, 8—4.

Érdekesség, lassan nincs a mezőnyben olyan csapat, amelyben ne szerepelne egykori békéscsabai, és főleg saját nevelésű játékos. Ezúttal az egykor a békési megyeszékhelyen is megforduló Kiss Gyula ugrott a vízbe a derbin a vendégeknél. Nagy lendülettel kezdett mindkét csapat, de a kezdetben kevés sikerrel járt a gólszerzés mindkét oldalon. Persze ez nagyrészt annak is köszönhető, hogy nagy hangsúlyt fektettek a védekezésre a csapatok. Az első félidő utolsó másodpercében, 3—3-as állásnál látványos gólt lőtt Ajtai Miklós. Az immár négy éve a Viharsarokban élő játékos és utánpótlásedzőnek ez volt a 200. gólja békéscsabai színekben. Ezzel átvette a vezetés a házigazda, amit már ki sem adott a kezéből a végéig. Sőt, a harmadik negyedben négy góllal elhúztak, s ha a folytatásban is csak egy kicsit eredményesek maradtak volna, rögtön dűlőre vihették volna a pontok sorsát. Ám ekkor elkapkodtak néhány támadást, más esetben nem dolgozták ki megfelelően, vagy éppen a célzással akadtak gondok. Gyakran bizony a kapufáról pattant vissza a mezőnybe a labda, és érdekes módon a kipattanók többségét a székesfehérváriak kaparintották meg. De ez sem változtatott azon, hogy behúzza idei első győzelmét a Swietelsky-Békéscsaba, ami egyetlen pillanatra sem forgott veszélyben. Jó és szép játékot hozott az összecsapás, amelyen a fiatal Sóvári Gergely, miként az elmúlt héten, most is négy góllal iratkozott fel a góllövőlistára. A játékvezetőknek sem volt nehéz dolguk, hagyták, hogy keményen folyjon a mérkőzés, a párharcokat jól ítélték meg, és mégsem kellett büntetőt ítélniük, s kiállításra is alig került sor, kipontozódásra pedig végképp nem.

Mestermérleg. Dr. Szilágyi Kristóf: — Védekezésünk jól működött, amit a mindössze hat kapott gól is mutat. Elől időnként akadozott a támadójáték, de a csapat átérezte a találkozó fontosságát, és nagy szívvel küzdött. Már a harmadik negyedben biztos előnyünk birtokában eldönthettük volna a találkozót. Öröm, hogy újabb 14 éves játékosunk mutatkozhatott be a felnőttek között, miként az a tény, hogy a harmadik fordulóban visszatérő Németh Dani tartást adott a csapatnak.

További eredmények: Vasas SC—Ceglédi VSE 14—11. Kaposvári VK—BVSC-Zugló 12—12. A HÍD OSC Újbuda—Szegedi FVCS 9—23. Dunakanyar Waterpolo, Szentendre—MAFC 113 16—7.

Az állás a harmadik forduló után: 1. Dunakanyar Waterpolo, Szentendre 9, 2. Vasas SC 9, 3. BVSC-Zugló 7, 4. Szegedi FVCS 6, 5. Kaposvári VK 4, 6. Swietelsky-Békéscsaba 3, 7. Ceglédi VSE 3, 8. A HÍD OSC Újbuda 3, 9. Fehérvár VSE, Székesfehérvár 0, 10. MAFC 113 0.

Címlapképünkön a Békéscsabára visszatérő Németh Dániel veszi tűz alá a kaput, akinek jelenléte tartást adott a hazai csapatnak