Mucsi Zsolt csapata pontveszteség nélkül élen áll a tabellán

gelleny-zeteny-03-foto-enyedi-beataÖt mérkőzés, öt győzelem — ez a mérlege a Mucsi Zsolt edző irányította gyermek III. korcsoportos fiataljainknak a hét végén megrendezett második körben (5-9. fordulóban). A hazai környezetben lezajlott fordulóban remekül küzdöttek fiataljaink, minden kis pólósunk dicséretet érdemel remek helyt állásáért.

Csabai Csirkefogók VK—Dinamo Ungvár (ukrán) 9—7 (3—2, 4—1, 1—3, 1—1)

Gyermek III. korcsoportos nemzetközi vidékbajnokság, Zöld csoport, Békéscsaba. V.: ifj. Kádár József. Békéscsaba: Bucsi — Borszéki, Kiss Schusztek, Gellény 3, Vidovenyecz 5, Pónya 1 (1), Szenográdi. Cs.: Szőke, Pálenkás, Bozgán, Szatmári, Pap, Schindler G., Lehoczki. Edző: Mucsi Zsolt. Ungvár: Bibikov — Turuanytiszia 4, Frindák, Dljuscs, Motyl 2, Szikula 1, Dankanyics. Cs.: Vanidzse, Kostiv, Novityki. Edző: Szergej Kiszeljuk.

Gól emberelőnyből: 7/2, ill. 3/1. Büntetők: 1/1, ill. 0/0. Kipontozódott: Novityki, Dankanyics.

Az első gólt még az ukrán Turuanytiszia dobta, ezt követően már csapatunk vette kézbe a találkozó irányítását, akadt olyan periódus, amikor már négy góllal is vezettünk. Végül, ha szorosan alakult is a végeredmény, biztosan győzött fiatal gárdánk.

Csabai Csirkefogók VK—Szentesi Leányok 11—8 (3—0, 5—1, 1—0, 2—7)

Gyermek III. korcsoportos nemzetközi vidékbajnokság, Zöld csoport, Békéscsaba. V.: ifj. Kádár József. Békéscsaba: Bucsi — Borszéki, Kiss Schusztek, Gellény 2, Vidovenyecz 6, Pónya 1, Szenográdi 2. Cs.: Szőke, Siófoki, Pálenkás, Bozgán, Szatmári, Pap, Schindler G., Lehoczki. Edző: Mucsi Zsolt. Szentes: Héri N. — Varga V. 2, Mácsai K. 2, Kovács P., Héri A., Mácsai E. 1, Lantos 3. Cs.: Bíró, Nagy S., Vincze, Boldizsár, Varga N. Edző: Győri Eszter.

Gól emberelőnyből: 5/1, ill. 4/1. Büntetők: 0/0, ill. 0/0.

A harmadik negyed végére 9—1-re alakult az eredmény, innen már nem volt kérdés, melyik csapat hagyja el győztesen a medencét.

Csabai Csirkefogók VK—Szegedi Vízipóló Suli II. 11—4 (4—0, 2—0, 4—2, 0—3)

Gyermek III. korcsoportos nemzetközi vidékbajnokság, Zöld csoport, Békéscsaba. V.: ifj. Kádár József. Békéscsaba: Bucsi — Borszéki 1, Kiss Schusztek, Gellény 5 (1), Vidovenyecz 1, Pónya 4, Szenográdi. Cs.: Siófoki, Pálenkás, Bozgán, Szatmári, Pap. Edző: Mucsi Zsolt. Szeged: Gyovai — Molnár, Papp, Tömböly 1, Barna, Pörge 1 (1), Farkas. Cs.: Palásthy, Kozma 1, Nagyvári, Magdits, Sallai 1. Edző:

Gól emberelőnyből: 4/2, ill. 6/1. Büntetők: 1/1, ill. 1/1.

A szegediek első ízben a harmadik negyed közepéhez közeledve találtak be kapunkba, ám akkor már 7—0-át mutatott az eredményjelző javunkra.

Csabai Csirkefogók VK—Csongrádi VVSE 9—5 (3—1, 3—0, 2—1, 1—3)

Gyermek III. korcsoportos nemzetközi vidékbajnokság, Zöld csoport, Békéscsaba. V.: László Gábor. Békéscsaba: Bucsi — Borszéki, Kiss Schusztek, Gellény 2 (1), Vidovenyecz 3, Pónya 3 (1), Szenográdi. Cs.: Szőke 1, Siófoki, Pálenkás, Bozgán, Pap, Schindler G., Lehoczki. Edző: Mucsi Zsolt. Csongrád: Fássy — Tyukász Anna, Czombos 1, Horváth E., Kókai Laura, Lévai Olívia 3 (1), Batka. Cs.: Pusztai 1, Hegedüs Gerda, Bartók, Szűcs, Bojtár, Kovács A., Bódi. Edző: Szremkó Krisztina.

Gól emberelőnyből: 4/1, ill. 8/2. Büntetők: 2/2, ill. 1/1.

A harmadik negyed közepén már 7—1-re vezettek a Csirkefogók, amivel el is dőlt a találkozó kimenetele.

Csabai Csirkefogók VK—SKP Kosice, Kassa (szlovák) 13—7 (3—0, 5—1, 2—2, 3—4)

Gyermek III. korcsoportos nemzetközi vidékbajnokság, Zöld csoport, Békéscsaba. V.: ifj. Kádár József. Békéscsaba: Bucsi — Borszéki 1, Kiss Schusztek 1, Gellény 3 (1), Vidovenyecz 4, Pónya 1, Szenográdi 1. Cs.: Szőke 1, Siófoki, Pálenkás, Bozgán 1, Szatmári, Pap, Schindler G., Lehoczki. Edző: Mucsi Zsolt. Kassa: Juhász — Iman, Graban 1, Hrvdál 1, Koleszár 3, Adamec 1, Bártfay 1. Cs.: Rajdos, Balogh F. Edző: Fabian Miro.

Gól emberelőnyből: 5/2, ill. 8/4. Büntetők: 1/1, ill. 0/0.

Ezúttal is az első félidő adta lendület (8—1) eredményezte csapatunk sikeres szereplését. Az újabb győzelemmel őrzik százszázalékos teljesítményüket a Csirkefogók.

További eredmények: Szentesi Leányok—Szegedi Vízipóló Suli II. 10—6. Csongrádi VVSE—SKP Kosice, Kassa 17—12. SKP Kosice, Kassa—Dinamo Ungvár 13—15. Csongrádi VVSE—Szegedi Vízipóló Suli II. 9—4. Szentesi Leányok—SKP Kosice, Kassa 12—8. Dinamo Ungvár—Csongrádi VVSE 9—6. Dinamo Ungvár—Szentesi Leányok 7—2. SKP Kosice, Kassa—Szegedi Vízipóló Suli II. 8—6 Szentesi Leányok—Csongrádi VVSE 5—8. Szegedi Vízipóló Suli II.—Dinamo Ungvár 5—11.

Az állás kilenc forduló után: 1. Csabai Csirkefogók VK 27, 2. Dinamo Ungvár 18, 3. Szentesi Leányok 12, 4. Csongrádi VVSE 10, 5. SKP Kosice, Kassa 10, 6. Szegedi Vízipóló Suli II. 2. (Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmény dönt.)

Címlapképünkön a gólerős Gellény Zétény (6), aki az öt mérkőzésen 15 alkalommal volt eredményes a békéscsabai fordulóban – fotó: Enyedi Beáta