Ötvenszázalékos mérleggel zártak fiataljaink Szegeden

polo-logo-cspSzegeden rendezték meg a gyermek IV. korcsoportosok nemzetközi vidékbajnokságának 5—8. fordulóját. A Zöld csoportban a kétnapos tornát fiataljaink ötvenszázalékos mérleggel zárták: a két győzelem mellett két vereséget jegyeztek. Ezek egyike egy nagyon küzdelmes, 5—4-re végződött találkozó volt a szegediek ellen, ahol győzelmet engedtek ki a kezükből a Csirkefogók.

Csabai Csirkefogók VK—Spartak Prozivka VK, Szabadka (szerb) 5—2 (0—0, 2—0, 2—2, 1—0)

Gyermek IV. korcsoportos nemzetközi vidékbajnokság, Zöld csoport, Szeged. V.: Juhász Tibor. Békéscsaba: Szatmári — Kvasz, Halasi, Gémesi, Kiss Schusztek 1, Pálenkás, Komlódi 4 (1). Cs.: Siófoki, Hajdu, Schindler G., Pónya O. Edző: Dobra Róbert. Szabadka: Zeljkovics — Mirovics, Saulics, Tokics, Kvala, Petkovics, Sors 1. Cs.: Dmitrajinovics, Kovacsevics, Alfasi, Horvacki 1, Perez, Ugargvics, Zidarev. Edző: Peter Kopunovics.

Gól emberelőnyből: 3/0, ill. 4/0. Büntetők: 1/1, ill. 0/0. Kipontozódott: Kvala.

Gólokban ugyan nem bővelkedett a találkozó, ám magabiztosan nyert csapatunk a szabadkaiak ellen.

Csabai Csirkefogók VK—Szegedi Vízipóló Suli II. 4—5 (1—0, 0—2, 2—1, 1—2)

Gyermek IV. korcsoportos nemzetközi vidékbajnokság, Zöld csoport, Szeged. V.: Juhász Tibor. Békéscsaba: Kvasz — Szatmári, Gémesi, Kiss Schusztek 2, Schindler G., Pálenkás, Komlódi 2. Cs.: Halasi, Hajdu. Edző: Dobra Róbert. Szeged: Gyovai — Herczeg 2, Hubai 1 (1), Sarnyai, Nagyvári, Seres, Sallai. Cs.: Farkas, Lengyel 1, Kávássy 1, Ambrus, Csernus, Ádám. Edző: Kiss Csaba.

Gól emberelőnyből: 3/0, ill. 6/0. Büntetők: 1/0, ill. 1/1. Kiállítás cserével: Farkas, Sarnyai, ill. Schindler G.

A negyedik negyed közepén 4—3-as vezetésünknél Szatmári Zsombor büntetőt hibázott, a túloldalon egy perc múlva Hubai Nimród viszont belőtte, ezzel maradt le csapatunk a pontszerzésről.

Csabai Csirkefogók VK—Debreceni VSE 6—13 (1—3, 1—5, 1—3, 3—2)

Gyermek IV. korcsoportos nemzetközi vidékbajnokság, Zöld csoport, Szeged. V.: László Gábor. Békéscsaba: Kvasz — Gémesi 1, Kiss Schusztek, Bozgán, Schindler G., Pálenkás, Komlódi 4 (2). Cs.: Szatmári, Halasi, Siófoki, Hajdu 1, Pónya O., Hrabovszki, Szathmáry. Edző: Dobra Róbert. Debrecen: Rajna — Borsos, Porcsin, Balogh M., Dobó-Nagy, Fedac 9 (3), Pataki 2. Cs.: Kiss M. (kapus), Bákonyi, Pető-Tóth, Székely, Megyeri-Kardos 2, Báthori, Göblyös, Szabó P., Paulovich. Edző: Kardos Sándor.

Gól emberelőnyből: 6/0, ill. 6/2. Büntetők: 3/2, ill. 3/3. Kipontozódott: Kiss Schusztek, ill. Balogh M.

Tisztességesen helyt álltak a veretlen listavezetővel szemben fiatal pólósaink.

Csabai Csirkefogók VK—Bujka Újpesti VSE 10—4 (2—0, 2—1, 1—3, 5—0)

Gyermek IV. korcsoportos nemzetközi vidékbajnokság, Zöld csoport, Szeged. V.: László Gábor. Békéscsaba: Szathmáry — Kvasz, Gémesi, Kiss Schusztek 4, Bozgán 1, Pálenkás, Komlódi 4 (1). Cs.: Halasi 1, Siófoki, Hajdu, Schindler G., Pónya O., Hrabovszki, Szatmári. Edző: Dobra Róbert. Újpest: Csáthy — Csáni-Laczi, Bebők 1, Kacar 1, Németh Sz., Nosza, Szatmáry 2. Cs.: Baranyi, Pekár, Czeglédi, Balogh V., Guzsván, Leé. Edző: Bujka János.

Gól emberelőnyből: 3/1, ill. 1/0. Büntetők: 2/1, ill. 0/0.

Zsinórban dobott négy góllal jelentős előnyre tett szert csapatunk, amelyet a harmadik negyed végére csaknem ledolgozott az Újpest. Az utolsó etap azonban ismét remek csirkefogós sikert hozott, így végül nagy gólkülönbségű győzelmet arattak a csabai fiatalok.

További eredmények: Szegedi Vízipóló Suli II.—Debreceni VSE 4—10. Bujka Újpesti VSE—Debreceni VSE 4—12. Spartak Prozivka VK, Szabadka—Bujka Újpesti VSE 4—9. Bujka Újpesti VSE—Szegedi Vízipóló Suli II. 3—15. Debreceni VSE—Spartak Prozivka VK, Szabadka 8—3. Spartak Prozivka VK, Szabadka—Szegedi Vízipóló Suli II. 5—1.

A Zöld csoport állása a második kör (nyolc forduló) után: 1. Debreceni VSE 24, 2. Csabai Csirkefogók VK 12, 3. Szegedi Vízipóló Suli II. 12, 4. Spartak Prozivka VK, Szabadka 9, 5. Bujka Újpesti VSE 3. (Azonos pontszám esetén az egymás elleni mérkőzés dönt.)