Serdülőink elbántak az Oázissal, a másik két gárda kikapott

póló serdülő obHárom fronton folytatódott az országos bajnokság csapataink számára, az ifjúságiak, a serdülők és a gyermek korosztályúak egyaránt a fővárosban vitézkedetek az Oázis SC otthonában, a Margitszigeten. Közülük a serdülőket kísérte szerencse, illetve siker.

Oázis SC—Csabai Csirkefogók VK 10—9 (2—3, 3—0, 2—3, 3—3)

Országos ifjúsági-bajnokság, Budapest, Hajós Alfréd Sportuszoda. V.: Balázs Gergely, Kiss Attila. Oázis: Brusznyiczki — Iván 2, Závodi, Nagy Sz., Bereczki 1 (1), Sömjén 2, Szitkó 3 (1). Cs.: Szolnoki, Rácz, Somogyi 2 (1), Batta. Edző: Pecz Lajos. Békéscsaba: Danciu — Vesa 3, Tóth K., Szeles 3, Zsilák 2 (1), Péter, Popovics B. Cs.: Sajtos 1, Tóth F., Mayer, Darabos. Edző: Csabai Zoltán.

Gól emberelőnyből: 4/3, ill. 2/1. Büntetők: 4/3, ill. 2/1.

Bár az első gólt Zsilák László révén büntetőből a Békéscsaba dobta, hamar átvette a vezetést a fővárosi gárda. Előbb 6—3-ra vezettek, amit egalizált csapatunk, aztán 9—6-ra is elhúzott az Oázis. Még innen is „feltámadtak” a Csirkefogók (9—8), ám az utolsó egy és egynegyed percben mindkét csapat eredményesnek bizonyult, így a vendéglátóéké lett a három pont.

További eredmények. Ifjúságiak: Hírös Sport Iskola, Kecskemét—MVLC Miskolci VC 10—17. Ceglédi VSE—Hódmezővásárhelyi VSC 16—13. Az állás. Ifjúságiak: 1. Ceglédi VSE 15 (113—84), 2. MTK 1888 VÚSE 15 (74—46), 3. MVLC Miskolci VC 12, 3. 4. Hódmezővásárhelyi VSC 9, 5. Csongrádi VVSC 6, 6. Csabai Csirkefogók VK 3 (54—70), 7. Oázis SC, Budapest 3 (47—94), 8. Hírös Sport Iskola, Kecskemét 0.

Oázis SC—Csabai Csirkefogók VK 9—12 (2—2, 4—3, 1—4, 2—3)

Országos serdülő-bajnokság, Budapest, Hajós Alfréd Sportuszoda. V.: Mucskai Péter, Balázs Gergely. Oázis: Brusznyiczki — Iván, Bereczki 1, Somogyi 3, Závodi, Sömjén 4, Szitkó. Cs.: Szolnoki 1, Nagy A., Rácz, Sipos, Deák. Edző: Pecz Lajos. Békéscsaba: Stancu — Csuvarszki D., Sajtos 1, Zsilák 3 (1), Tóth F. 1, Tifrea 5 (1), Darabos 1. Cs.: Barta, Zahorán, Fazekas Zs., Tóth Sz., Fazekas S. 1. Edző: Csabai Zoltán.

Gól emberelőnyből: 11/2, ill. 5/2. Büntetők: 0/0, ill. 2/2. Kipontozódott: Szitkó ill. Sajtos.

Az első két negyed nagyon szoros eredményt hozott, és felváltva vezettek a csapatok. A harmadik negyedben öt perc alatt négy gólt lőtt csapatunk, amire nem érkezett válasz, 9—6-oes vezetés után már nem engedték ki kezükből a győzelmet a Csirkefogók.

További eredmények. Serdülők: Hírös Sport Iskola, Kecskemét—MVLC Miskolci VC 8—13. Ceglédi VSE—Hódmezővásárhelyi VSC 15—11.  Az állás. Serdülők: 1. Ceglédi VSE 18, 2. MTK 1888 VÚSE 15, 3. Hódmezővásárhelyi VSC 12, 4. Csabai Csirkefogók VK 9, 5. MVLC Miskolci VC 3 (36—36), 6. Oázis SC, Budapest 3 (55—77), 7 Hírös Sport Iskola, Kecskemét 3 (37—70), 8. Csongrádi VVSC 0.

Oázis SC—Csabai Csirkefogók VK 8—4 (1—1, 2—2, 3—1, 2—0)

Országos gyermek korosztályos bajnokság, Budapest, Hajós Alfréd Sportuszoda. V.: Balázs Gergely. Oázis: Csapodi — Szabolcs M. 1, Korvicska, Hajdú 1, Szabolcs B., Nagy A. 2, Kádár. Cs.: Sipos 1, Kohári, Kanász, Kis B., Laneury 3 (1). Edző: Kézsmárki Károly. Békéscsaba: Nyakó — Braun 1, Zahorán, Koós, Bacsa 1, Csuvarszki D. 1 (1), Kékegyi 1. Cs.: Schindler I., Demeter, Kiss D., Beharóczki Z., Kása, Ilyés, Paksi. Edző: Kádár József.

Gól emberelőnyből: 8/2, ill. 6/0. Büntetők: /1, ill. 2/1.

Miként a nagyobbaknál, itt is az első gól a mieink nevéhez fűződik, amikor Csuvarszki Donát büntetőből betalált. Ezt követően a harmadik negyed közepéig kiegyensúlyozott volt a mérkőzés, ám 4—4 után csapatunk játékosai képtelenek voltak betalálni az ellenfél kapujába, ami törvényszerűen vereséget eredményezett.

További eredmények. Gyermek korosztály. Aqua SE Nyíregyháza—Csongrádi VVSE 21—10. MTK 1888 VÚS—Váci VSE 7—15. Hírös Sport Iskola, Kecskemét—MVLC Miskolci VC 17—12. Ceglédi VSE—Hódmezővásárhelyi VSC 7—10. Az állás. Gyermek korcsoport: 1. Hódmezővásárhelyi VSC 18, 2. Váci VSE 15 (78—40), 3. Oázis SC, Budapest 15 (58—46), 4. Ceglédi VSE 12, 5. Csabai Csirkefogók VK 9 (54—43), 6. Hírös Sport Iskola, Kecskemét 9 (78—68), 7. Aqua SE Nyíregyháza 9 (72—67), 8. MVLC Miskolci VC 0 (36—60), 9. Csongrádi VVSE 0 (46—87), 10. MTK 1888 VÚS 0 (31—83).

Címlapképünkön: serdülő csapatunk győztesen hagyta el a medencét a hét végi országos bajnokságon az Oázis SC ellen