ímkézett bejegyzés

Az OB II-es mérleg: egy győzelem, egy vereség

Zsilák László (fekete sapkában) az első mérkőzésen hat gólig meg sem állt, mindez sokat jelentett abban, hogy a csapat könnyedén legyőzte a szegedieket – fotó: Such Tamás

A vízilabda OB II Délkeleti csoportjának alapszakaszában már a második fordulót rendezték meg szombaton. A sok fiatalt felvonultató csapatunk két találkozó erejéig ugrott vízbe Szentesen, előbb a Szegedi VTK, majd a tavaly még OB I B-s Hódmezővásárhely várt rájuk. A mérleg: egy győzelem, egy vereség.

Csabai Csirkefogók VK–Szegedi VTK 16–9 (3–1, 4–1, 3–4, 6–3)

OB II-es vízilabda-mérkőzés, Délkeleti csoport, alapszakasz, Szentes. V.: Kollár György. Békéscsaba: Krizsán – Budai 1, Szatmári L. 2 (1), Szanyi 1, Mucsi, Ajtai 4 (2), Pónya 1 (1). Cs.: Korcsok P. (kapus), Dobos 1, Suhajda Z., Szathmáry Zs., Zsilák 6 (2), Pallag, Csendes Cs. Edző: Fodor Ádám, Ajtai Miklós. Szeged: Müller – Török 1, Árva, Máté 1, Bereczky 1, Godó 2, dr. Nádasdi 3. Cs.: Benkő, Gyurákovics, Kürti 1. Játékos edző: Török András, Árva Szilárd. Gól emberelőnyből: 10/5, ill. 1/1. Büntetők: 6/6, ill. 0/0. Kipontozódott: Budai, ill. Árva. Az eredmény alakulása: 0–1, 4–1, 7–2, 9–3, 9–6, 15–7.

Hét felnőtt és hét utánpótlás korú játékossal kiálló csapatunk egyenletes teljesítményt nyújtva magabiztos győzelmet aratott a szegediek ellen. Ez volt az idei szezon első nyert találkozója.

Csabai Csirkefogók VK–Hódmezővásárhelyi VSC 12–16 (3–4, 5–3, 2–5, 2–4)

OB II-es vízilabda-mérkőzés, Délkeleti csoport, alapszakasz, Szentes. V.: Kollár György. Békéscsaba: Korcsok P. – Suhajda Z. 1, Szatmári L. 5 (1), Szanyi 1, Mucsi 1, Zsilák 1, Ajtai 1 (1). Cs.: Budai, Dobos 1, Szathmári Zs., Pallag 1, Pónya O. Edző: Fodor Ádám, Ajtai Miklós. Hódmezővásárhely: Bezzeg – Bárándi 1, Lévai, Palotás 7 (2), Major 2, Holka 1, dr. Vigh. Cs.: Avar, Varga P. 2, Rébeli-Szabó 1, dr. Simon 1, dr. Benkő, Kormányos 1, Boros. Edző: Barna Tamás. Gól emberelőnyből: 11/3, ill. 8/3. Büntetők: 2/2, ill. 2/2. Kiállítás cserével: Zsilák. Kipontozódott: Budai, ill. dr. Vigh. Az eredmény alakulása: 1–0, 2–3, 5–4, 5–6, 8–7, 8–12, 10–12, 11–15.

Sokáig nyílt volt a találkozó a tavaly még OB I B-s alakulat ellen, sőt, a félidőben még a csabaiaknak állt a zászló. Aztán jött a harmadik negyedben egy olyan periódus, amikor a vásárhelyiek zsinórban öt gólt dobtak, ami végleg eldöntötte a pontok sorsát.

Mestermérleg. Fodor Ádám: – Első ellenfelünk, a Szegedi VTK bizonyos szinten hasonló összetételű volt, mint a mi csapatunk: öt-hat felnőtt mellett utánpótlás korúak kaptak lehetőséget. Sőt, náluk még gyermek korosztályos is szerepelt. Ezen a találkozón nem igazán tudott fölpörögni a gárda, s bőven akadtak hibáink is. Itt igazán csak a három pontnak örülhettünk. A második meccsen a hódmezővásárhelyiek ellen ritmust váltottak a mieink, briliáns játékot nyújtottak, a félidőben vezettünk is. Ekkor egyénileg és csapatként is csak dicsérni lehetett a társaság minden tagját. A nagyszünetben mondtam is a srácoknak: a tavaly még egy osztállyal följebb játszó ellenfelünk alighanem megrázza magát a második játékrészre. Így is történt, jött egy nulla-ötös széria, amit követően inkább a körülményekkel kezdett foglalkozni a csapat. Ezzel a néhány perces kihagyással nem voltam elégedett, ám a mérkőzés nagy részében nyújtott teljesítménnyel maximálisan. Ebből kell építkeznünk a jövőben.

További eredmények: Szegedi Tudományegyetem Szegedi Vízipóló Suli–Hódmezővásárhelyi VSC 4–7. Szegedi Tudományegyetem Szegedi Vízipóló Suli–Szentesi Sport és Üdülőközpont-SZVK 9–10. Szentesi Sport és Üdülőközpont-SZVK–Szegedi VTK 8–17.

Az állás a második kör, négy forduló után: 1. Hódmezővásárhelyi VSC 12, 2. Szentesi Sport és Üdülőközpont-SZVK 9, 3. Szegedi Tudományegyetem Szegedi Vízipóló Suli 6, 4. Csabai Csirkefogók VK 3, 5. Szegedi VTK 0.

Komoly logisztikai feladat vár klubunkra

Október második hétvégéjére felpörögnek az események, nem kevesebb, mint hét mérkőzés vár csapatainkra, ami komoly logisztikai kihívás is, ugyanis több mint félszáz időst és fiatalt kell megmozgatni a két nap alatt. Az OB felnőtt bajnokságban, a gyermek II. korosztályban és az országos utánpótlásbajnokság A2 Keleti csoportjában egyaránt a második fordulókra kerül sor.

OB II-es egyletünk ezúttal Szentesre látogat, ahol a Szegedi VTK és a tavaly még OB I B-s Hódmezővásárhelyi VSC vár rájuk szombaton a Délkeleti csoport alapszakaszában.

A program. Október 11., szombat, 10.00 óra: Szegedi Tudományegyetem Szegedi Vízipóló Suli–Hódmezővásárhelyi VSC. 11.00: Csabai Csirkefogók VK–Szegedi VTK (jv.: Kollár György). 12.00: Szegedi Tudományegyetem Szegedi Vízipóló Suli–Szentesi Sport és Üdülőközpont-SZVK. 13.00: Hódmezővásárhelyi VSC–Csabai Csirkefogók VK (jv.: Kollár György). 14.00: Szentesi Sport és Üdülőközpont-SZVK–Szegedi VTK.

Az állás az első forduló után: 1. Hódmezővásárhelyi VSC 6, 2. Szegedi Tudományegyetem Szegedi Vízipóló Suli 6, 3. Szentesi Sport és Üdülőközpont-SZVK 3, 4. Csabai Csirkefogók VK 0, 5. Szegedi VTK 0. (Azonos pontszám esetén a gólkülönbség dönt.)

A gyermek II. korosztályosok nemzetközi területi vidékbajnoksága második fordulójának rendezője klubunk lesz szombaton. Az alapszakasz öt csapata öt mérkőzést vív a békéscsabai Árpád fürdőben.

A program. Október 11., szombat, 10.00 óra: AMEFA Arad (román)–Clubul Spotiv Municipal Oradea, Nagyvárad (román). 11.00: Csabai Csirkefogók VK–Bajai SSC Robbanó Rozmárok ÚVSZ. 12.00: Spartak Patent co. Subotica, Szabadka (szerb)–AMEFA Arad. 13.00: Clubul Spotiv Municipal Oradea, Nagyvárad–Bajai SSC Robbanó Rozmárok ÚVSZ. 14.00: Csabai Csirkefogók VK–Spartak Patent co. Subotica, Szabadka.

Az állás az első forduló után: 1. Spartak Patent co. Subotica, Szabadka 6, 2. AMEFA Arad 6, 3. Clubul Spotiv Municipal Oradea, Nagyvárad 3, 4. Csabai Csirkefogók VK 0, 5. Bajai SSC Robbanó Rozmárok ÚVSZ 0. (Pontegyenlőség esetén az egymás elleni eredmény dönt, ha az nem meghatározó, akkor a gólkülönbség.)

Az országos utánpótlás-bajnokság A2 Keleti csoportjában az alapszakasz második körére kerül sor. Három csapatunk vasárnap a fővárosba, a BVSC Szőnyi úti uszodájához utazik, ahol a váci egylet vár rájuk, hogy megküzdjenek a pontokért.

A program. Gyermek korcsoport. Október 12, vasárnap, 11.30 óra: Angyalföldi Sportiskola DSE Budapest–Civis Póló VSE Debrecen. 12.30: Oázis SC Budapest–Ceglédi VSE. 15.00: Váci VSE–Csabai Csirkefogók VK (jv.: Fejős Róbert, Ádám Frank). 17.15: MATE Gödöllői EAC–AQUA SE Nyíregyháza.

Az állás. Gyermek korcsoport: 1. Ceglédi VSE 3, 2. MATE Gödöllői EAC 3, 3. Csabai Csirkefogók VK 3, 4. Civis Póló VSE Debrecen 3, 5. Oázis SC Budapest 0, 6. AQUA SE Nyíregyháza 0, 7. Angyalföldi Sportiskola DSE Budapest 0, 8. Váci VSE 0.

Serdülők. Október 12, vasárnap, 14.00 óra: Oázis SC Budapest–Ceglédi VSE. 14.00: Angyalföldi Sportiskola DSE Budapest–Civis Póló VSE Debrecen. 16.00: MATE Gödöllői EAC–AQUA SE Nyíregyháza. 16.15: Váci VSE–Csabai Csirkefogók VK (jv.: Ádám Frank, Bors Dorottya).

Az állás. Serdülők: 1. MATE Gödöllői EAC 3, 2. Civis Póló VSE Debrecen 3, Csabai Csirkefogók VK 3, 4. Ceglédi VSE 2, 5. Váci VSE 1, 6. AQUA SE Nyíregyháza 0, 7. Oázis SC Budapest 0, 8. Angyalföldi Sportiskola DSE Budapest 0.

Ifjúságiak. Október 12, vasárnap, 12.45 óra: Angyalföldi Sportiskola DSE Budapest–Civis Póló VSE Debrecen. 15.30: Oázis SC Budapest–Ceglédi VSE. 17.30: Váci VSE–Csabai Csirkefogók VK (jv.: Bors Dorottya, Fejős Róbert). 18.30: MATE Gödöllői EAC–AQUA SE Nyíregyháza.

Az állás. Ifjúságiak: 1. Angyalföldi Sportiskola DSE Budapest 3, 2. Civis Póló VSE Debrecen–Oázis SC Budapest 3, 3. Csabai Csirkefogók VK 3, 4. Ceglédi VSE 3, 5. Váci VSE 0, 6. Oázis SC Budapest 0, 7. AQUA SE Nyíregyháza 0, 8. MATE Gödöllői EAC 0.

A maximális kilenc pontot begyűjtötték csapataink

Suhajda Soma és Uhrin Zsombor góllövő versenyt hirdetett a gyermek korosztályúak mérkőzésén, amit az utóbbi (képünkön) nyert meg hét találalttal – fotó: Such Tamás

Az országos utánpótlás-bajnokságban szereplő három csapatunk vasárnap megkezdte a pontvadászatot az A2 Keleti csoport alapszakaszában. Az első fordulóban – házigazdaként – a nyíregyháziakat fogadták a békéscsabai Árpád fürdőben. Végül két könnyebbnek tűnő és egy igazán kemény találkozón mind a kilenc pontot begyűjtötték fiataljaink.

Csabai Csirkefogók VK–AQUA SE Nyíregyháza 19–12 (5–1, 6–2, 5–4, 3–5)

Országos vízilabda-bajnokság, A2 Keleti csoport, alapszakasz, gyermek korcsoport, Békéscsaba. V.: Szabó Xénia, Juhász Tibor. Békéscsaba: Veszeli – Balogh Cs., Bódi, Szeidler 1, Uhrin Zs. 7, Suhajda S. 6 (1), Tóth Z. 1. Cs.: Kálmán (kapus), Bereczky, Balogh B. 1 (1), Csendes P., Orosz-Tóth. 1, Uhrin B. 1, Tóth-Benedek 1, Hegyesi. Edző: Katona Péter. Nyíregyháza: Kalocsay – Koncz 4 (1), Muri 1, Kocsis B. 2, Blazsán 3 (1), Stumpf 1, Nemes 1. Cs.: Garay (kapus), Valik-Jámbor, Hajnal, Dankó, Koi, Gyurecskó, Halász-Holik. Edző: Urbin Tibor, Hatvani Péter. Gól emberelőnyből: 5/2, ill. 10/6. Büntetők: 2/2, ill. 3/2.

Az első negyed közepéhez közeledve még 1–1 volt az állás, ám ezt követően beindult a csabai gépezet, a zsinórban dobott újabb kilenc góllal máris 10–1-re módosult az állás. A folytatásban kiegyenlítettebb lett a mérkőzés, ám így is nagy gólkülönbséggel győzött az újjá formálódó viharsarki alakulat.

Katona Péter: – A bajnokság nyitányán az történt, amit vártam. Magabiztos győzelmet arattunk annak ellenére, hogy a sátorállítás miatt kissé megtört a felkészülésünk. Taktikailag fegyelmezetten játszott a csapat, de az is tény, a két gárda első sora nem volt egy súlycsoportban, amit az első két negyed alakulása is alátámaszt. Végül, aki sapkát kapott ma, mindenki szóhoz jutott, ám a korosztály első éveseinek még sok tanulnivalójuk van akár szabályismeretből, akár a vízilabda más területéről. A folytatásban arra kell készülnünk, hogy egyre erősebb ellenfelekkel találkozunk.

További eredmények. Gyermek korcsoport: Angyalföldi Sportiskola DSE Budapest–MATE Gödöllői EAC 5–17. Ceglédi VSE–Váci VSE 25–7. Civis Póló VSE Debrecen–Oázis SC Budapest 13–10.

Az állás: 1. Ceglédi VSE 3, 2. MATE Gödöllői EAC 3, 3. Csabai Csirkefogók VK 3, 4. Civis Póló VSE Debrecen 3, 5. Oázis SC Budapest 0, 6. AQUA SE Nyíregyháza 0, 7. Angyalföldi Sportiskola DSE Budapest 0, 8. Váci VSE 0.

Csabai Csirkefogók VK–AQUA SE Nyíregyháza 14–13 (5–4, 4–3, 3–3, 2–3)

Országos vízilabda-bajnokság, A2 Keleti csoport, alapszakasz, serdülők, Békéscsaba. V.: Juhász Tibor, Berki András. Békéscsaba: Veszeli – Such 3 (2), Korcsok N. 2 (1), Suhajda Z. 3 (2), Orosz R. 1, Hajdu Á., Zimbran 3 (1). Cs.: Gyuricza (kapus), Szlúka, Suhajda S. 1, Bódi, Machlik 1, Uhrin Zs. Edző: Fodor Ádám. Nyíregyháza: Patikás – Tégel 1, Tomori, Tári, Jávor, Himics 2 (1), Tilki 2 (1). Cs.: Radóczi, Kusnyér 5, Udvarhelyi 2, Horváth Z., Szupkay-Papp 1, Gnándt. Edző: Urbin Tibor, Éder Zsolt. Gól emberelőnyből: 5/3, ill. 11/6. Büntetők: 8/6, ill. 2/2. Kipontozódott: Hajdu Á., Korcsok N., ill. Tari, Tilki, Gnándt.

A nap utolsó mérkőzése hozta a legizgalmasabb találkozót, amelyen ugyan a vendégek dobták az első gólt, ám 3–1 után már végig a csabaiak vezettek, a szabolcsiak legjobb esetben egyenlíteni tudtak. „Harakiris” volt a találkozó, amit a megannyi kipontozódás és büntető lehetőség is alátámaszt.

Fodor Ádám: – A serdülő korú játékosaink, akik az ifjúságiak mérkőzésén is szerepet kaptak, hozták onnan azt a néhány negatívumot, ami befolyásolta ezt a mérkőzést is. Sok lehetőség, ziccer kimaradt, és a saját kapunk előtt is több hiba csúszott a játékunkba. Némi hátránynak számít nálunk az is, hogy ebben a korosztályban többen lemorzsolódtak, ezért a padunk megrövidült. Most egy kicsit idény eleji formában játszott a csapat, de tudom, hogy serdülőinknek is van szebb arca. Sok minden jól működött, de kaptunk buta gólokat, ami szorossá tette a végkimenetelt. A három pont begyűjtéséért azonban mindenkinek dicséret jár, szépen megküzdött érte a gárda.

További eredmények. Serdülők: Ceglédi VSE–Váci VSE 13–13 – szétlövéssel 17–16. Angyalföldi Sportiskola DSE Budapest–MATE Gödöllői EAC 8–13. Civis Póló VSE Debrecen–Oázis SC Budapest 16–15.

Az állás: 1. MATE Gödöllői EAC 3, 2. Civis Póló VSE Debrecen 3, Csabai Csirkefogók VK 3, 4. Ceglédi VSE 2, 5. Váci VSE 1, 6. AQUA SE Nyíregyháza 0, 7. Oázis SC Budapest 0, 8. Angyalföldi Sportiskola DSE Budapest 0.

Csabai Csirkefogók VK–AQUA SE Nyíregyháza 14–8 (4–3, 3–2, 2–0, 5–3)

Országos vízilabda-bajnokság, A2 Keleti csoport, alapszakasz, ifjúságiak, Békéscsaba. V.: Berki András, Szabó Xénia. Békéscsaba: Gyuricza – Such, Szatmári L. 2, Bazsó 3, Zimbran 1 (1), Pónya O. 4, Pallag 2. Cs.: Orosz R., Suhajda Z. 2, Szathmáry Zs., Nagy Á., Csüllög, Fölker, Csányi. Edző: Fodor Ádám. Nyíregyháza: Haraszti 1 – Székely 3 (1), Tilki, Dorogi 1, Rudik 2, Tégel, Tolnai 1. Cs.: Kóth, Bodnár, Tári, Tilistyák, Kusnyér, Himics. Edző: Hatvani Péter, Éder Zsolt. Gól emberelőnyből: 3/0, ill. 8/2. Büntetők: 5/1, ill. 1/1.

Az első negyed közepén még a vendégek örülhettek (1–2), ám ezt követően fordult a kocka, csapatunk fokozatosan elhúzott, és magabiztos győzelmet aratott. A különbség akár nagyobb is lehetett volna, ha az emberelőnyös helyzeteket és az ötmétereseket jobb arányban kihasználjuk.

Fodor Ádám: – Ez volt a nap első mérkőzése, a sípszó előtti megbeszélésen elmondtam a srácoknak, hogy ebben a szűkített mezőnyben minden három pontnak nagy jelentősége van, főleg abból a szempontból, hogy sikerül-e elérnünk a felsőházat. Így aztán nagy akarással ugrottak a vízbe. Bár a számszerű eredmény azt sugallja, könnyű győzelmet arattunk ma, ám az is tény, sok ziccert kihagytunk, amihez hozzátartozik: a nyíregyháziak mindkét kapusa nagyon jól védett. Ez egy kicsit elbizonytalanította fiataljainkat, miközben ellenfelünknek jóval kevesebb lehetősége volt. Mai győzelmünket elsősorban a hatékony védekezésünknek köszönhetjük. Kisebb hátránynak tudom be, hogy éppen most zajlottak le a Garabonciás napok, valamint a sátorállítás miatti kéthetes visszafogottabb edzéslehetőség sem a mi malmunkra hajtotta a vizet. Végül, ha nem is szép játékkal, de simán nyertünk. Hozzáteszem, a folytatásban lesz még élesebb, szebb és hatékonyabb a csapat produkciója.

További eredmények. Ifjúságiak: Civis Póló VSE Debrecen–Oázis SC Budapest 17–11. Angyalföldi Sportiskola DSE Budapest–MATE Gödöllői EAC 22–7. Ceglédi VSE–Váci VSE 11–7.

Az állás: 1. Angyalföldi Sportiskola DSE Budapest 3, 2. Civis Póló VSE Debrecen–Oázis SC Budapest 3, 3. Csabai Csirkefogók VK 3, 4. Ceglédi VSE 3, 5. Váci VSE 0, 6. Oázis SC Budapest 0, 7. AQUA SE Nyíregyháza 0, 8. MATE Gödöllői EAC 0.

Vasárnap a nyíregyháziak érkeznek Békéscsabára

A múlt hétvégi „csend” után most szombaton és vasárnap is érdekelt lesz klubunk valamelyik szintű bajnokságban. Mégpedig a gyermek „hármasok”, valamint az országos utánpótlás-bajnokságban szereplő triónk.

Gyermek III. korosztályosaink Mórahalomra utaznak szombaton, ahol megkezdődik az idei Délkeleti területi nemzetközi vidékbajnokság alapszakasza. Fiataljaink az A csoportba nyertek besorolást, az első fordulóban viszont ezúttal mindössze egyetlen találkozó erejéig ugranak vízbe. Ebben a kategóriában a mieink mellett a Csongrádi VVSE, a Mórahalmi VK, a szerbiai Partizan Team, a Szolnoki Dózsa és az Újszilvás KSE igyekszik fordulóról fordulóra begyűjteni a legtöbb pontot. Az első körben Ajtai Miklós edző legényei az újszilvásiakkal mérik össze tudásukat.

A program. Október 4., szombat, 12.00 óra: Csongrádi VVSE–Mórahalmi VK. 13.15: Csabai Csirkefogók VK–Újszilvás KSE. 14.30: Partizan Team–Szolnoki Dózsa.

Az országos utánpótlás-bajnokság A2 csoportjában a korábban megszokottnak megfelelően vasárnap rendezik a fordulókat. Az első körben a három korosztályos csapatunk pályaválasztóként hazai környezetben, a békéscsabai Árpád fürdőben játszik, vendégeik a nyíregyháziak lesznek. Tavaly is egy osztályban szerepelt a két gárda, mi több, az alapszakasz után a rájátszásban is összetalálkoztak. Emlékeztetőül, az alapszakaszban: Békéscsaba–Nyíregyháza, gyermek 9–12, serdülő 13–10, ifjúsági: 4–11. A rájátszásban a visszavágók már jobban sikerültek, akkor a mi szempontunkból nézve Szabolcsban a következő eredmények születtek: Békéscsaba–Nyíregyháza, gyermek 9–8, serdülő 15–4, ifjúsági: 15–11.

A program. Gyermek korosztály. Október 5., vasárnap, 10.00 óra: Angyalföldi Sportiskola DSE Budapest–MATE Gödöllői EAC. 11.15: Ceglédi VSE–Váci VSE. 12.15: Csabai Csirkefogók VK–AQUA SE Nyíregyháza (jv.: Szabó Xénia, Juhász Tibor). 12.30: Civis Póló VSE Debrecen–Oázis SC Budapest.

Serdülők. 10.00 óra: Ceglédi VSE–Váci VSE. 13.00: Angyalföldi Sportiskola DSE Budapest–MATE Gödöllői EAC. 13.30: Csabai Csirkefogók VK–AQUA SE Nyíregyháza (jv.: Juhász Tibor, Berki András). 13.45: Civis Póló VSE Debrecen–Oázis SC Budapest.

Ifjúságiak. 11.00 óra: Csabai Csirkefogók VK–AQUA SE Nyíregyháza (jv.: Berki András, Szabó Xénia). 11.00: Civis Póló VSE Debrecen–Oázis SC Budapest. 11.30: Angyalföldi Sportiskola DSE Budapest–MATE Gödöllői EAC. 12.30: Ceglédi VSE–Váci VSE.

Majd húsz gól is kevés volt a pontszerzéshez

A jól játszó Mucsi Zsolt (kezén a labda) a két mérkőzésen hat góllal terhelte meg az ellenfelek kapuját, a csapat mégis üres kézzel tért haza – fotó: Balázs Lajos

Belevágott felnőtt csapatunk az 51. bajnoki szezonba, az első körnek a hódmezővásárhelyi Gyarmati Dezső Sportuszoda adott otthon. A szokásnak megfelelően két mérkőzés várt a fiatalokkal megerősített gárdánkra, az egyik szegedi alakulat után következtek a szentesiek. A két mérkőzésen 19 gólt ért el a csabai alakulat, ám ez is kevés volt a pontszerzéshez.

Csabai Csirkefogók VK–Szegedi Tudományegyetem Szegedi Vízipóló Suli 8–14 (1–2, 2–4, 5–5, 0–3)

OB II-es vízilabda-mérkőzés, Délkeleti csoport, alapszakasz, Hódmezővásárhely. V.: ifj. Kenéz György. Békéscsaba: Krizsán – Szanyi, Szatmári L. 2 (1), Mucsi 2, Pónya O., Ajtai 2 (1), Pallag. Cs.: Budai 1, Hajdu A., Laczó P., Gyebnár, Zimbran, Such 1. Edző: Fodor Ádám, Ajtai Miklós. Szeged: Vadkerti – Mohos, Oszvald 1, Chilkó, Klinger 1, Oláh 2, Kozma 1. Cs.: Füzesi, Körtvélyessy 2, Szücs 1, Melkuhn 2, Egervölgyi 4, Kádár. Edző: Dankó Zoltán, Mekkel Máté, dr. Kovács Dávid. Gól emberelőnyből: 6/1, ill. 9/6. Büntetők: 2/2, ill. 2/0. Kiállítás cserével: Laczó P. Kipontozódott: Kádár. Az eredmény alakulása: 1–1, 1–4, 3–4, 4–7, 7–8, 8–10.

Az erősebb szegediek hamar elhúztak, ennek ellenére három negyeden át nyílt volt a találkozó, a házigazdák igazán az utolsó negyedben biztosították be győzelmüket.

Csabai Csirkefogók VK–Szentesi Sport és Üdülőközpont-SZVK 11–18 (1–6, 3–4, 3–3, 4–5)

OB II-es vízilabda-mérkőzés, Délkeleti csoport, alapszakasz, Hódmezővásárhely. V.: ifj. Kenéz György. Békéscsaba: Krizsán – Szanyi, Szatmári L. 2, Mucsi 4, Pónya O. 1 (1), Ajtai 2, Pallag 1. Cs.: Budai, Hajdu A., Gyebnár, Zimbran 1 (1), Such. Edző: Fodor Ádám, Ajtai Miklós. Szentes: Boros – Molnár Barnabás 3, Csuka 2, Gut B., Gut Zs., Gundl 2, Papp 5 (1). Cs.: Czanik (kapus), Tomcsik, Kátai-Benedek 4, Tóth B., Molnár Boldizsár, Szécsi 1, Szabó J. 1. Edző: Fekecs Ádám, Szabó József. Gól emberelőnyből: 5/1, ill. 9/5. Büntetők: 5/2, ill. 1/1. Kipontozódott: Gyebnár. Az eredmény alakulása: 1–0, 1–7, 4–9, 4–13, 7–13, 10–15.

Bár az első gól Mucsi Zsolt révén a békéscsabai alakulat neve mellett jelent meg az eredményjelző táblán, az azt követő hat és fél percben bekapott hét szentesi találat megpecsételte a viharsarki alakulat sorsát.

Mestermérleg. Fodor Ádám: – Nem lehet panaszom a csapatra, remekül küzdött a társaság, a fiatalok pedig ügyesek voltak. Egyébként a végeredmények ellenére nem volt ekkora különbség a két ellenfelünkkel szemben. Az első mérkőzés finisében két gólra feljöttünk, ziccerbe kerültünk, ám kimaradt a lehetőség, így egy helyett újra három lett a különbség. Ezt a fiatalság számlájára írnám, az ilyen lélektani helyzeteket is meg kell tanulni kezelni. A szentesiek elleni derbin csupa nagy darab, erős, izmos egyéniséggel találtuk szemben magunkat, ami az elején kissé nyomasztotta a súlyban kevesebbet nyomó gárdánkat, ám a folytatásban itt is egyre jobban játszottunk. Fiataljainkkal az országos utánpótlás-bajnokságra készülünk, ezek a találkozók is jó szolgálatot tettek a ráhangolódásra. Ellenfeleink is dicsértek minket, mondván betyárosan sokat fejlődtünk, javultunk a tavalyihoz képest.

További eredmények: Hódmezővásárhelyi VSC–Szentesi Sport és Üdülőközpont-SZVK 15–8. Szegedi VTK–Hódmezővásárhelyi VSC 3–22. Szegedi Tudományegyetem Szegedi Vízipóló Suli–Szegedi VTK 20–3.

Az állás az első forduló után: 1. Hódmezővásárhelyi VSC 6, 2. Szegedi Tudományegyetem Szegedi Vízipóló Suli 6, 3. Szentesi Sport és Üdülőközpont-SZVK 3, 4. Csabai Csirkefogók VK 0, 5. Szegedi VTK 0. (Azonos pontszám esetén a gólkülönbség dönt.)