ímkézett bejegyzés

Öt pontot hozott március utolsó vasárnapja

Néhány hetes kihagyás után folytatódott a pontvadászat az országos utánpótlás-bajnokságban. Csapataink vasárnap az A2 csoport felsőházi rájátszásban ezúttal fővárosi ellenfelet fogadtak az Árpád fürdőben, nevezetesen a Budafóka együttesét.

Swietelsky-Békéscsaba–Budafóka XXII. kerületi SE 8–11 (0–4, 2–4, 2–1, 4–2)

Országos vízilabda-bajnokság, A2 csoport, rájátszás, felsőház, ifjúságiak, Békéscsaba. V.: Orosz László, Berki András. Békéscsaba: Vozár M. – Dobos 1, Szanyi, Bozgán 1, Fodor Zs., Csatári 5 (1), Károlyi. Cs.: Budai 1, Sipos, Kiss Z., Hajdu A., Gémesi, Osgyán. Edző: Ajtai Miklós. Budafóka: Baranyai – Tóth B. 1, Kovács Á. 2, Póka, Bulya, Nagy B., Takács 1. Cs.: Bereczki Zs. 1 (1), Yazdani, Poremba, Váczi Edző: Póka Sándor, Vargáné Gazdag Erika. Gól emberelőnyből: 9/1, ill. 12/2. Büntetők: 1/1, ill. 1/1. Kiállítás cserével: Kiss Z.

A találkozó elejét kissé elméláztak fiataljaink (0–5), a folytatásban ugyan föltámadtak, sőt, a második félidőt 6–3 arányban megnyerték, de ez is kevés volt a három pont begyűjtéséhez.

Ajtai Miklós: – A Budafóka előbb megérkezett a meccsbe, mint mi. Alaposan elhúzott ellenfelünk az elején, ami nagyrészt annak köszönhető, hogy egyáltalán nem voltak ott fejben a játékosaink. Ráadásul a Budafóka szerencsés napot fogott ki, nekem úgy tűnt, egyáltalán nem voltak jobbak nálunk. A térfélcsere után ezt be is bizonyítottuk. Tény, ellenfelünk alaposan elfáradt, de nem tudtuk végleg kihasználni ezt a lehetőséget. Talán, ha öt negyedből állt volna a mérkőzés, nyerünk is, de ugye csak négy negyedig küzdhetünk.

További eredmények, ifjúságiak: Ybl Waterpolo Club Budapest–KOPÉ Dunakanyar Waterpolo Leányfalu 9–5. Ceglédi VSE–Oázis SC Budapest 5–11. Tatabányai VSE–UVSE II. 11–6. Szabadnaposak: Fehérvár VSE Székesfehérvár, PannErgy Miskolc.

Swietelsky-Békéscsaba–Budafóka XXII. kerületi SE 18–17 (5–2, 2–5, 4–3, 4–5, 3–2)

Országos vízilabda-bajnokság, A2 csoport, rájátszás, felsőház, serdülők, Békéscsaba. V.: Berki András, Pásztor Antal. Békéscsaba: Lisztes – Budai 1, Kiss Z. 4, Hajdu A. 1, Bozgán 3 (2), Fodor Zs. 1 (1), Komlódi 4 (1). Cs.: Gémesi 2, Szanyi 1, Sajtos, Szalai 1. Edző: Ajtai Miklós. Budafóka: Baranyai – Tóth B. 4, Kovács Á., Turcsán, Váczi 1 (1), Bulya 3, Bereczki Zs. 7 (2). Cs.: Yazdani, Poremba, Komer, Serflek 2, Bereczki E. Edző: Póka Sándor, Vargáné Gazdag Erika. Gól emberelőnyből: 4/4, ill. 8/4. Büntetők: 5/4, ill. 4/3.

Hullámzó mérkőzést hozott a serdülők összecsapása, a találkozó nagy részében vezetett a nagyon remekül küzdő csapatunk. A finisben is sokáig nekünk állt a zászló, ám a vendégek négy perccel a lefújás előtt egyenlítettek. Hiába támadott a csabai alakulat, már nem változott az eredmény. A büntetőpárbajban azonban jobbnak bizonyultak a mieink, így megérdemelten jutottak két ponthoz, a Budafoka pedig egy egységgel gazdagodott.

Ajtai Miklós: – Már kezünkben volt a mérkőzés, amikor váratlanul kiegyenlítettek a vendégek, így következhetett a büntetőpárbaj. Amit – és itt zárójelben jegyzem meg – nem igazán szeretek. Ebben viszont jobbak voltunk. Egyébként nagyon jól küzdöttek a serdülőink, végre azt kaptam vissza, amit egész évben vártam tőlük. Ezen a találkozón csapatként küzdöttek, és valamennyien motiváltak voltak.

További eredmények, serdülők: Ybl Waterpolo Club Budapest–KOPÉ Dunakanyar Waterpolo Leányfalu 12–8. Tatabányai VSE–UVSE II. 11–6. Ceglédi VSE–Oázis SC Budapest 10–8. Szabadnaposak: Fehérvár VSE Székesfehérvár, PannErgy Miskolc.

Swietelsky-Békéscsaba–Budafóka XXII. kerületi SE 13–8 (4–4, 2–1, 3–0, 4–3)

Országos vízilabda-bajnokság, A2 csoport, rájátszás, felsőház, gyermek korosztály, Békéscsaba. V.: Pásztor Antal, Orosz László. Békéscsaba: Beregszászi – Szatmári L. 1, Pallag 2, Pónya O., Komlódi 7 (1), Szalai 1, Bujdosó A. Cs.: Krizsán (kapus), Zimbran, Korcsok N., Kovács B., Bazsó, Szathmáry Zs., Pojendán 1, Rácz 1. Edző: Fodor Ádám. Budafóka: Rimely – Bihari, Bereczki E. 2, Serflek 3, Herpák, Korner 2, Sznyt 1. Cs.: Bernáth, Surán, Kerekes, Laborcz. Edző: Póka Sándor, Vargáné Gazdag Erika. Gól emberelőnyből: 8/4, ill. 5/2. Büntetők: 2/1, ill. 1/0. Kiállítás cserével: Surán. Kipontozódott: Szalai, ill. Bihari, Herpák.

A második negyed finiséig, 5–5-ig jól tartotta megát a Budafóka, ezt követően erősebb fokozatba kapcsoltak a csabai legények. A zsinórban dobott négy góllal (9–5) el is döntötték a pontok sorsát, vagyis oda-visszavágós alapon mindkét találkozót behúzták Fodor Ádám edző tanítványai, mégpedig mindkétszer öt gól különbséggel.

Fodor Ádám: – A mérkőzés előtt felhívtam a gyerekek figyelmét, hogy a Budafóka egy kellemetlen ellenfél, súlyban, izomban erősebbek nálunk, a szabályok miatt ez segíthet nekik az első félidőben. Sejtettem, hogy két negyed nyögve nyelős lesz. Ezért a meccs elejét nagyon meg kellett nyomni, egyben átélni. A fordulás után, amikortól már lehetett zónázni, kiiktattuk centerüket, ráadásul a kimondottan jó védekezésünknek köszönhetően, mindössze három gólt kaptunk ebben a szakaszban. A támadások is jól ültek, bár e téren néha kisebb hibák becsúsztak.

További eredmények, gyermek korcsoport: Ybl Waterpolo Club Budapest–KOPÉ Dunakanyar Waterpolo Leányfalu 18–6. Tatabányai VSE–UVSE II. 21–9. Ceglédi VSE–Oázis SC Budapest 11–5. Szabadnaposak: Fehérvár VSE Székesfehérvár, PannErgy Miskolc.

Címlapképünkön Komlódi Marcell (kezén a labda), akinek hét gólja sokat nyomott a latba a gyermek csapatunk győzelmekor

Hét vége: öt meccs itthon, kettő Kecskeméten

Háromheti szünet után ismét bekapcsolódnak a hét végi sorozatba az országos bajnokságokban szerepelő csapataink, akik hazai környezetben fogadják a Budafóka együttesét. Rajtuk kívül a gyermek III. korosztályosaink és a baby korcsoport ugrik vízbe két-két meccs erejéig a vidékbajnoki sorozatban.

Gyermek III. korosztályosaink is hazai környezetben, a békéscsabai Árpád fürdőben játsszák találkozóikat a vidékbajnokság Délkeleti csoportja alapszakaszának hatodik körében (10-11. forduló). Ezúttal hét meccsre kerül sor, amely során kettőben lesznek érdekeltek Csabai Zoltán edző fiataljai. Nevezetesen az Invictus Szolnok, majd a Szegedi Vízipóló Suli együttesei várnak rájuk.

A program. Március 26., szombat, 10.00 óra: Csabai Csirkefogók VK–Invictus SC Szolnok. 11.00: Szolnoki Dózsa–Legrand-Szentesi VK. 12.00: Invictus SC Szolnok–Koelner-Csongrádi VVSE. 13.00: Civis Póló VSE Debrecen–Szolnoki Dózsa. 14.00: Koelner-Csongrádi VVSE–Szegedi Vízipóló Suli. 15.00: Legrand-Szentesi VK–Civis Póló VSE Debrecen. 16.00: Csabai Csirkefogók VK–Szegedi Vízipóló Suli.

Innen folytatják, az állás tíz forduló után: 1. Legrand-Szentesi VK 28, 2. Csabai Csirkefogók VK 25, 3. Szegedi Vízipóló Suli 18, 4. Koelner-Csongrádi VVSE 15, 5. Szolnoki Dózsa 9, 6. Civis Póló VSE Debrecen 6, 7. Invictus SC Szolnok 0.

A baby korcsoportosok Kecskemétre tartanak szombaton, ahol a vidékbajnokság Délkeleti csoportjában a nyolcaduik kört rendezik meg. A legkisebb pólósaink a Szolnoki Dózsa és a Csongrád együtteseivel mérik össze tudásukat.

A program. Március 26., szombat, 10.00 óra: Kecskeméti Sportiskola–Szegedi Vízipóló Suli. 10.50: Csabai Csirkefogók VK–Szolnoki Dózsa. 11.40: Szegedi Vízipóló Suli–Hódmezővásárhelyi VSE. 12.30: Csabai Csirkefogók VK–Koelner-Csongrádi VVSE. 13.20: Szolnoki Dózsa–Mórahalom VSK. 14.10: Koelner-Csongrádi VVSE–Legrand-Szentesi VK. 15.00: Hódmezővásárhelyi VSE–Mórahalom VSK. 15.50: Legrand-Szentesi VK–Kecskeméti Sportiskola.

Az országos utánpótlás-bajnokság A2 csoportjában a rájátszás felsőházában érdelet csapataink hazai környezetben fogadják a Budafóka XXII. kerületi SE csapatait. Az alapszakaszban is egy csoportban szerepelt a két egylet, akkor a fővárosban a Budafóka gárdái közül az ifjúságiak (15–5) és a serdülők (16–11) nyertek, a gyermek korosztályban azonban a mieink bizonyultak jobbnak (12–7). Itt a lehetőség, hogy most a csabai Árpád fürdőben akár mindhárom találkozót behúzzák fiataljaink.

A program. Ifjúságiak. Március 27., vasárnap, 13.30 óra: Swietelsky-Békéscsaba–Budafóka XXII. kerületi SE. 12.30: Ybl Waterpolo Club Budapest–KOPÉ Dunakanyar Waterpolo Leányfalu. 11.00: Ceglédi VSE–Oázis SC Budapest. 13.30: Tatabányai VSE–UVSE II. Szabadnaposak: Fehérvár VSE Székesfehérvár, PannErgy Miskolc.

Serdülők. Március 27., vasárnap, 11.15 óra: Ybl Waterpolo Club Budapest–KOPÉ Dunakanyar Waterpolo Leányfalu. 12.15: Swietelsky-Békéscsaba–Budafóka XXII. kerületi SE. 12.30: Tatabányai VSE–UVSE II. 13.30: Ceglédi VSE–Oázis SC Budapest. Szabadnaposak: Fehérvár VSE Székesfehérvár, PannErgy Miskolc.

Gyermek korcsoport. Március 27., vasárnap, 10.00 óra: Ybl Waterpolo Club Budapest–KOPÉ Dunakanyar Waterpolo Leányfalu. 11.00: Swietelsky-Békéscsaba–Budafóka XXII. kerületi SE. 11.00: Tatabányai VSE–UVSE II. 12.15: Ceglédi VSE–Oázis SC Budapest. Szabadnaposak: Fehérvár VSE Székesfehérvár, PannErgy Miskolc.

Egy sima, egy fordított a fővárosi rájátszás során

A Sportliget SE volt a házigazdája az OB II-es felnőtt bajnokság rájátszása középszakasza második fordulójának. A 3-as számú csoport küzdelmeit a BVSC Szőnyi úti uszodájában rendezték meg ma. Csapatunk a debreceniekkel, majd a házigazdákkal küzdött meg, az előbbi együttest legyőzték, de a Sportligettel szemben kapituláltak.

Swietelsky-Békéscsaba–Debreceni VSE 11–5 (3–1, 3–2, 4–2, 1–0)

OB II-es vízilabda-mérkőzés, rájátszás, középszakasz, 3. csoport, Budapest. V.: Horváth József. Békéscsaba: Vozár M. – Csendes, Laczó P. 2, Gyebnár, Mucsi 3, Dávid, Ajtai 2 (1). Cs.: Lukácsi S 1, Puha, Latorcai 2, Paksi B., Csatári 1, Borsos, Dobos. Játékos edző: Ajtai Miklós. Debrecen: Hajnal – dr. Módi, dr. Orosz 1, Kőrösi, Szilágyi 1, Kovács B., Szarvas. Cs.: Patócs 1, Mercs, Dabovic 2, Leszkoven. Játékos edző: dr. Orosz Tamás. Gól emberelőnyből: 3/2, ill. 11/1. Büntetők: 2/1, ill. 1/0. Kiállítás cserével: Dávid. Kipontozódott: Csendes, Latorcai. Az eredmény alakulása: 3–0, 5–3, 7–5.

A vártnál könnyebb győzelmet aratott csapatunk, és a finiseb hiába pörgettek ki a játékvezetők három játékosunkat, még ekkor is keményen gólerősnek bizonyultak Mucsi Zsolték.

Swietelsky-Békéscsaba–Sportliget SE Budapest 9–15 (3–4, 1–2, 3–3, 2–6)

OB II-es vízilabda-mérkőzés, rájátszás, középszakasz, 3. csoport, Budapest. V.: Horváth József. Békéscsaba: Vozár M. – Csendes, Laczó P., Gyebnár, Mucsi 4, Dávid, Ajtai 3 (1). Cs.: Lukácsi S. 1, Puha, Latorcai, Paksi B., Csatári, Borsos, Dobos F. 1. Játékos edző: Ajtai Miklós. Sportliget: Dénes – Imre, Tóth A., Major P., Dobos T. 2, Galambos 6 (1), Major Z. 6. Cs.: Necz, Török 1, Angyal, Dózsa, Veszely, Drágus. Edző: György Bence, Major Zoltán. Gól emberelőnyből: 8/1, ill. 9/6. Büntetők: 2/1, ill. 1/1. Az eredmény alakulása: 3–1, 3–5, 7–7, 7–11, 8–14.

Nem is kezdődhetett volna jobban a mérkőzés, csapatunk hamar kétgólos előnyre tett szert. Ám a második negyedre nemcsak elolvadt a fór, hanem a pályaválasztóhoz került a kétgólos előny. Innen kétszer is ikszre hozta együttesünk a mérkőzést, de ezt követően a fővárosiak állva hagyták a mieinket.

Mestermérleg. Ajtai Miklós: – Eredetileg úgy gondoltuk, hogy a debreceniek elleni meccs lesz a nehezebb és a Sportligettel szemben nyerhetünk. Ám a papírformát borítottuk azzal, hogy a hajdúságiakat legyőztük. Ezen a találkozón majdnem tökéletes játékot nyújtott a csapat, jó volt a védekezésünk és eredményesek a támadásaink. A házigazdákkal szemben viszont sok volt a hiba, nem beszélve arról, hogy kissé fáradtan játszott az együttes. Ráadásul a Sportliget teljes és legerősebb csapatával állt ki, amely a hibáinkat kihasználta. Különösen a második félidőben. Pedig addig jól álltuk a sarat, és bármi történhetett volna, ha eredményesebben védekezünk.

További eredmények: Fehérvár SE Székesfehérvár–Budafóka XXII. kerületi SE 7–19. Debreceni VSE–Budafóka XXII. kerületi SE 13–18. Fehérvár SE Székesfehérvár–Sportliget SE Budapest 10–17.

Az állás a második kör (négy forduló) után: 1. Budafóka XXII. kerületi SE 12, 2. Sportliget SE Budapest 7, 3. Swietelsky-Békéscsaba 6, 4. Debreceni VSE 4, 5. Fehérvár SE Székesfehérvár 0.

Címlapképünkön Lukácsi Sándor, aki mindkét mérkőzésen eredményesnek bizonyult, ám a Sportliget ellen nem jött össze a csapatnak – fotó: Tasnádiné Petka Anita

Szombat: négy csapatunk hét találkozójának meccshelyszínei: Békéscsaba, Budapest, Hódmezővásárhely

Erős szombat vár klubunkra: a felnőttekkel együtt négy csapat harcol a különböző bajnokságokban a pontokért. Ráadásul a vízfelületen „osztozni” kell a Covid-vírus miatt két év kihagyás után ismét sorra kerülő Gáspár Ervin szeniorúszó-emlékversennyel. Kora reggel még a gyermek I. korosztályosok viaskodnak az Árpád fürdő medencéjében, majd amint az utolsó sípszó is elhangzik, a hullámokba ugranak az idős úszók az érmekért.

OB II-es felnőtt csapatunk a rájátszás középszakaszának második fordulójához érkezett, amelynek a BVSC Szőnyi úti uszodája ad otthont szombaton. A fővárosi fordulóban először a debreceniekkel, majd némi pihenő után a forduló rendezője, a Sportliget SE Budapest együttesével csapnak össze fiaink Horváth József és Perédi Péter bíráskodása mellett.

A program. Március 19., szombat, 13.00 óra: Swietelsky-Békéscsaba–Debreceni VSE. 14.00: Fehérvár SE Székesfehérvár–Budafóka XXII. kerületi SE. 15.00: Swietelsky-Békéscsaba–Sportliget SE Budapest. 16.00: Debreceni VSE–Budafóka XXII. kerületi SE. 17.00: Fehérvár SE Székesfehérvár–Sportliget SE Budapest.

Az állás az első kör (két forduló) után: 1. Budafóka XXII. kerületi SE 6, 2. Debreceni VSE 4, 3. Swietelsky-Békéscsaba 3, 4. Sportliget SE Budapest 1, 5. Fehérvár SE Székesfehérvár 0.

Gyermek I. korosztályosaink a Délkeleti vidékbajnokság Zöld csoportjának 9-10. fordulójához érkeztek. A szombati esemény házigazdája klubunk lesz, így a kör öt mérkőzésére az Árpád fürdőben kerül sor. Fodor Ádám legényei mórahalmiakkal és a ceglédi lányokkal csapnak össze.

A program. Március 19., szombat, 9.00 óra: Csabai Csirkefogók VK–Mórahalom VSK. 10.00: Invictus ÚSC Szolnok–Ceglédi VSK Lányok. 11.00: Sugovica VSE Baja–Mórahalmi VSK. 12.00: Csabai Csirkefogók VK–Ceglédi VSK Lányok. 13.00: Invictus ÚSC Szolnok–Sugovica VSE Baja.

A Zöld csoport állása négy kör, nyolc forduló után: 1. Invictus ÚSC Szolnok 18, 2. Csabai Csirkefogók VK 18, 3. Sugovica VSE Baja 18, 4. Ceglédi VSK Lányok 3, 5. Mórahalmi VSK 3. (Azonos pontszám esetén a gólkülönbség dönt.)

Gyermek IV. korosztályosaink a Délkeleti vidékbajnokság rájátszásának második köréhez érkeztek, amelynek Hódmezővásárhely lesz a házigazdája. A békéscsabai és gyulai alakulataink az alsóházban (Zöld csoport) viaskodnak a pontokért.

A program. Március 19., szombat, 11.00 óra: Csabai Csirkefogók VK–Hódmezővásárhelyi VSE. 12.00: Gyulai VK–Újszilvás KSE. 13.30: Gyulai VK–Csabai Csirkefogók VK. 14.30: Hódmezővásárhelyi VSE–Újszilvás KSE.

Az állás a rájátszás első köre után: 1. Csabai Csirkefogók VK 6, 2. Hódmezővásárhelyi VSE 3, 3. Gyulai VK 3, 4. Újszilvás KSE 0.

Csapatainknak fejet kellett hajtaniuk a miskolciak előtt

Az alapszakaszban csak egy alkalommal találkozott egymással a miskolci és a békéscsabai alakulat, visszavágóra már a rájátszás során került sor. Mégpedig ma, amikor a borsodi megyeszékhelyre látogatott az országos utánpótlás-bajnokságban szereplő triónk.

PannErgy Miskolc–Swietelsky-Békéscsaba 22–3 (5–1, 8–0, 4–1, 5–1)

Országos vízilabda-bajnokság, ifjúságiak, A2 Keleti csoport, rájátszás, felsőház, Miskolc. V.: Győri Attila, Csutorás Bence. Miskolc: Forrai – Szabó L. 2, Mlatilik, Molnár 5 (1), Lukács 1, Széphalmi 4, Hok 5 (1). Cs.: Karsai (kapus), Tomorszki 1 (1), Pásztor A. 2, Cretiu, Kuru 1, Stark 1. Edző: Kiss István, Popovics Miklós. Békéscsaba: Vozár M. – Dobos, Kiss Z. 1, Gémesi, Bozgán 2, Osgyán, Károlyi. Cs.: Budai, Szanyi, Sajtos, Pálenkás, Hajdu A., Lisztes. Edző: Ajtai Miklós. Gól emberelőnyből: 7/4, ill. 4/0. Büntetők: 3/3, ill. 0/0. Kipontozódott: Károlyi.

Csak az első három percben tűnt úgy, hogy akár szoros is lehet a csata, ám a folytatásban a gyorsabb és fizikai fölényben lévő miskolciak nagy fölénybe kerülve magabiztos győzelmet arattak fiataljaink fölött.

Ajtai Miklós: – Felvételikre való készülődés és betegségek miatt mindössze három valóban ifjúsági korú játékossal utaztunk Miskolcra, a többiek két-három évvel fiatalabb serdülő játékosok voltak. Érthetően megilletődötten szállt vízre csapatunk, amely éppen ezért gyenge teljesítményt is nyújtott az egyébként az A1 osztályfelé kacsingató borsodiakkal szemben. Ezzel most a legerősebb csapatokat kipipáltuk a naptárunkból, a folytatásban zömében hasonló kaliberű együttesek várnak ránk, ahol remélhetőleg már lesz némi keresni valónk.

További eredmények. Ifjúságiak: KÓPÉ Dunakanyar Waterpolo Leányfalu–Tatabányai VSE 6–17. Ceglédi VSE–Budafóka XXII. kerületi SE 9–7. Fehérvár VSE Székesfehérvár–UVSE II. 11–10. Szabadnaposak: Ybl Water Polo Club Budapest, Oázis SC Budapest.

PannErgy Miskolc–Swietelsky-Békéscsaba 33–8 (11–2, 9–0, 6–4, 7–2)

Országos vízilabda-bajnokság, serdülők, A2 Keleti csoport, rájátszás, felsőház, Miskolc. V.: Csutorás Bence, Balogh Zoltán. Miskolc: Karsai – Lukács 4 (1), Széphalmi 9, Pásztor A. 4 (1), Kuru 2 (1), Szabó L. 5 (1), Hok 4 (1). Cs.: Felházi (kapus), Tomorszki 2, Lövei, Tóth G., Pásztor B. 1, Balogh-Czap, Bikki-Petró 2 (1). Edző: Popovics Miklós, Kis István. Békéscsaba: Korcsok P. – Kiss Z. 1, Hajdu A. 1, Gémesi 1, Szanyi, Bozgán 3 (2), Pálenkás. Cs.: Budai, Sajtos, Lisztes 2, Pojendán, Kovács B. Edző: Ajtai Miklós. Gól emberelőnyből: 9/7, ill. 4/1. Büntetők: 6/6, ill. 2/2. Kipontozódott: Budai, Kiss Z., Sajtos.

Villámrajtot, majd könnyű rajt-cél győzelmet aratott a pályaválasztó, a végére a kipontozódás miatt alaposan megfogyatkozott csapatunk ellen.

Ajtai Miklós: – A serdülők mérkőzéséről szinte ugyanazt mondhatom el, mint az ifjúságiak összecsapásáról. Kevés játékosunk volt, ezért az egyik kapusunkat, Lisztes Zsombort a mezőnyben játszattam, aki nem mellesleg két gólt lőtt az ellenfélnek. Ezúttal is meglátszott a különbség a feljutásra esélyes és a szerényebb lehetőségekkel rendelkező két csapat között.

További eredmények. Serdülők: Ceglédi VSE–Budafóka XXII. kerületi SE 13–2. KÓPÉ Dunakanyar Waterpolo Leányfalu–Tatabányai VSE 7–14. Fehérvár VSE Székesfehérvár–UVSE II. 8–6. Szabadnaposak: Ybl Water Polo Club Budapest, Oázis SC Budapest.

PannErgy Miskolc–Swietelsky-Békéscsaba 11–9 (2–3, 3–0, 3–3, 3–3)

Országos vízilabda-bajnokság, gyermek korosztály, A2 Keleti csoport, rájátszás, felsőház, Miskolc. V.: Balogh Zoltán, Győri Attila. Miskolc: Borbíró – Pásztor B. 3 (1), Bikki-Petró 3 (2), Lövei 3, Tóth G. 1, Balázs, Balogh-Czap 1. Cs.: Szabó B., Varga B. Edző: . Békéscsaba: Beregszászi – Szatmári L., Pallag, Pónya O., Komlódi 4 (1), Szalai 2, Bujdosó A. Cs.: Zimbran 1, Korcsok N. 1, Kovács B., Bazsó, Szathmáry Zs., Rácz 1, Pojendán. Edző: Fodor Ádám. Gól emberelőnyből: 13/4, ill. 10/4. Büntetők: 3/3, ill. 1/1. Kipontozódott: Balázs, ill. Korcsok N.

Az első játékrészben végig csapatunknál volt az előny, a miskolciak jó esetben utolérték a mieinket. A második negyedben azonban gólképtelennek bizonyultak fiataljaink, miközben a házigazdák háromszor is eredményesek voltak. A folytatásban volt olyan periódus, amikor a csabaiak voltak zsinórban háromszor s eredményesek (8–8), ám a véghajrá ismét a borsodiaké volt, aki ezzel visszavágtak az őszi vereségért.

Fodor Ádám: – Nem játszott rosszul a csapat, és szépen is küzdött a rangadónak beillő találkozón, amelyből sokat tanultunk. Apróságokon múlt, hogy melyik gárda kerül ki győztesen ebből az összecsapásból. Sajnos, a legfontosabb pillanatokban kicsit belehibáztunk, ám még így felzárkóztunk a véghajrára. A döntetlen állás után bármi lehetett volna, ha csak a lehetőségek felét kihasználjuk, akár más eredménnyel térhettünk volna haza. Végül az döntött, hogy egy kicsivel kevesebbet hibáztak a hazaiak. Mindkét csapatot megilleti a dicséret, hiszen jó és harcos játékot mutattak be, így én is inkább dicsértem fiataljainkat, mint elmarasztaltam volna.

További eredmények. Gyermek korosztály: KÓPÉ Dunakanyar Waterpolo Leányfalu–Tatabányai VSE 8–20. Ceglédi VSE–Budafóka XXII. kerületi SE 23–7. Fehérvár VSE Székesfehérvár–UVSE II. 15–7. Szabadnaposak: Ybl Water Polo Club Budapest, Oázis SC Budapest.

Címlapképünkön kapusunk Lisztes Zsombor célozza meg az ellenfél kapuját