Az ifik mérkőzésén percenként potyogtak a gólok

póló tifrea ovidiu01Az országos bajnokságban szereplő utánpótlás csapataink útja a fővárosba vezetett, ahol a Vasas látta vendégül az ifjúsági, a serdülő és a gyermek korosztályú együtteseinket. A tabellát nézve mondhatni papírforma eredmények születtek, ám serdülő csapatunk sokáig vezetett a piros-kékek ellen, a legkisebbek pedig nagyon szoros mérkőzésen, a finisben maradtak csak alul. Ifistáink hozták a három pontot, mégpedig egy igazán gólzáporos találkozón.

Vasas Continentál—Csabai Csirkefogók VK 11—22 (1—6, 4—5, 4—3, 2—8)

OB I B-s országos ifjúsági bajnokság, Keleti csoport, Budapest. V.: Rubos Károly, Knézy Jenő. Vasas: Szabados — Tauchin 1, Maschefszky, Csikós 1, Kállay 1, Hajas 1, Hegyi. Cs.: Oszlánszky 1, Slezák, Reményi 2, Muzsnay, Gémesi 2, Békési R. 2. Edző: Dodog Szabolcs. Békéscsaba: Micle — Vesa, Tóth K., Maier 2, Pop 2, Zsilák 6, Tifrea 9. Cs.: Koós 1, Balatoni, Tóth F. 1, Tóth Sz., Fazekas S., Darabos 1, Barta. Edző: Csabai Zoltán.

Gól emberelőnyből: 3/1, ill. 5/1. Büntetők: 1/0, ill. 2/2.

Szinte percenként potyogtak a gólok, mindkét csapat kevés energiát fordított a védekezésre, inkább a találatok számát igyekeztek növelni. Ebben, az eredményt látva, a békéscsabaiak voltak a „profibbak”.

További eredmények. Ifjúságiak: Ceglédi VSE—Hódmezővásárhelyi VSC —. Csongrádi VVSE—MVLC Miskolci VC 13—17.

A Keleti csoport állása 12 forduló után, ifjúságiak: 1. Hódmezővásárhelyi VSC 21, 2. A-Híd OSC Újbuda 20, 3. Csabai Csirkefogók VK 18, 4. Csongrádi VVSE 18, 5. Oázis SC, Budapest 15, 6. MVLC Miskolci VC 13, 7. Ceglédi VSE 3, 8. Vasas Continentál II. 0. (Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmény rangsorol.)

Vasas Continentál—Csabai Csirkefogók VK 12—9 (1—4, 2—1, 5—4, 4—0)

OB I B-s országos serdülő bajnokság, Keleti csoport, Budapest. V.: Rubos Gábor, Birri Gabriella. Vasas: Békési M. — Oszlánszky 1, Slezák, Reményi 6 (1), Békési R. 1, Muzsnay 1, Sólyom. Cs.: Bárczi, Györke, Gémesi 3 (1). Edző: Dodog Szabolcs. Békéscsaba: Nyakó — Braun, Koós 1, Balatoni 1 (1), Barta 5, Fazekas S., Darabos 2 (1). Cs.: Zahorán, Lukácsi M., Bacsa. Edző: Csabai Zoltán.

Gól emberelőnyből: 6/0, ill. 2/1. Büntetők: 2/2, ill. 2/2. Kipontozódott: Darabos.

Pedig csodálatosan kezdődött minden, négy gólt dobott zsinórban csapatunk, amire jó ideig nem volt válasza a házigazdáknak. Még a harmadik negyed végéig is egy góllal a Csirkefogók vezettek, ám az utolsó játékrészt a Vasas nyerte 4—0-lal, amivel el is dőlt a találkozó és a pontok sorsa.

További eredmények. Serdülők: Váci VSE—A-Híd OSC Újbuda 8—22. Ceglédi VSE—Hódmezővásárhelyi VSC 6—7. Aqua SE, Nyíregyháza—Oázis SC, Budapest 14—16. Csongrádi VVSE—MVLC Miskolci VC 4—25.

A Keleti csoport állása 12 forduló után, serdülők: 1. MVLC Miskolci VC 36, 2. A-Híd OSC Újbuda 30, 3. Hódmezővásárhelyi VSC 30, 4. Vasas Continentál II. 24, 5. Oázis SC, Budapest 24, 6. Csabai Csirkefogók VK 13, 7. Aqua SE, Nyíregyháza 6, 8. Váci VSE 6, 9. Ceglédi VSE 5, 10. Csongrádi VVSE 3. (Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmény rangsorol.)

Vasas Continentál—Csabai Csirkefogók VK 5—3 (2—1, 0—1, 1—0, 2—1)

OB I B-s országos gyermek korcsoportos bajnokság, Keleti csoport, Budapest. V.: Birri Gabriella, Knézy Jenő. Vasas: Békési M. — Szilágyi, Szeibert, Sipőcz 1, Györke, Pop 1, Hajnal. Cs.: Bárczi 1, Pázmándi 2 (1). Edző: Székely András. Békéscsaba: Illyés — Lukácsi M. 1, Vozár B., Schindler I., Demeter, Gellény 1, Kozma 1 (1). Cs.: Beharóczki M. (kapus), Schaffer M., Bencsik, Vozár M., Diós, Hermann, Szalók. Edző: Ajtai Miklós.

Gól emberelőnyből: 6/0, ill. 5/0. Büntetők: 1/1, ill. 1/1.

Lukácsi Marcell nyitotta meg a gólok sorozatát, és nagyon jól tartotta magát csapatunk. Még a negyedik negyed elején is 3—3 volt az állás, ám a finisben a Vasasból Pázmándi Bence először akcióból, majd büntetőből betalált, amivel el is döntötte a találkozó sorsát.

További eredmények. Gyermek korosztály: Váci VSE—A-Híd OSC Újbuda 9—17. Aqua SE, Nyíregyháza—Oázis SC, Budapest 10—13. Ceglédi VSE—Hódmezővásárhelyi VSC 26—3. Csongrádi VVSE—MVLC Miskolci VC 16—9.

A Keleti csoportjának állása 12 forduló után, gyermek korcsoport: 1. Csongrádi VVSE 33, 2. A-Híd OSC Újbuda 30, 3. MVLC Miskolci VC 24, 4. Ceglédi VSE 22, 5. Vasas Continentál II. 20, 6. Oázis SC, Budapest 18, 7. Váci VSE 14, 7. 8. Csabai Csirkefogók VK 13, 9. Aqua SE, Nyíregyháza 3, 10. Hódmezővásárhelyi VSC 0. (Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmény rangsorol.)

Címlapképünkön Tifrea Ovidiu, aki az ifjúságiak mérkőzésén kilenc alkalommal volt eredményes a Vasas ellen