A ceglédi mérkőzésbe nem tudott beleállni a viharsarki alakulat

Bár a naptár szombatot mutat, az ünnepek miatti átrendezés okán hétköznapnak lett besorolva. Ezért aztán a késő estére, 19 órára írták ki a bajnoki találkozót, ami lehet rossz is, de jó is számunkra, hiszen játékosaink többsége munkából érkezett Ceglédre, vagyis estére szabaddá vált. Ám egy ilyen esti derbi, különösen munka után, igencsak fárasztó.

Ceglédi VSE—Swietelsky-Békéscsaba 9—3 (3—1, 3—0, 1—1, 2—1)

OB I B-s vízilabda-mérkőzés, B csoport, Cegléd, 100 néző. V.: Füzesi Zsolt, Homonnai Dániel. Cegléd: Lajkó — Hajek, Szilágyi M. 2, Simon G. 4, Muth, Tószegi, Bernula 1. Cs.: Bicskei, Simon B. 2 (1), Juhász, Milus, Újházi, Korb. Edző: Horváth Viktor. Békéscsaba: Ormai — Sóvári 1, Mikházi, Páll, dr. Szilágyi, K., Ajtai 2, Darabos. Cs.: Lukácsi S., Laczó P., Csökmei, Tóth F., Fodor, Takács. Edző: dr. Szilágyi Kristóf, Fodor Ádám.

Gól emberelőnyből: 8/0, ill. 5/1. Büntetők: 1/1, ill. 0/0. Az eredmény alakulása: 2—1, 6—1, 9—2.

Lajkó Nikolas 81, Ormai Zoltán 47 százalékon védett. Ormaié a jó teljesítmények közé tartozik, a hazaiak kapusának produktuma azonban az átlagnál jóval kimagaslóbb. És ez nem csak azért lett 81 százalékos, mert a megszokottnál jóval hatékonyabban védett, hanem annak is köszönhető, hogy a békéscsabai lövők legtöbbször rosszul céloztak. Ennek meg egyik oka: a házigazda remekül védekezett, főleg az első félidőben. Ekkor teljesen kiszorították a csabaiakat a kapu elől, a vendégek centerjátéka pedig igencsak akadozott. A kilenc kapott gól még idegenben úgy, ahogy elmegy, ám a három lőtt találat nagyon gyatra teljesítmény. De úgy is fogalmazhatunk: ezen a napon a kemény mérkőzésbe nem tudott beleállni a viharsarki legénység. Egyetlen pozitívum: egy újabb újonc, az ifjúsági korú Darabos György debütált a felnőtt csapatban, rá nem lehetet panasz, küzdött, ment előre, a hozzáállása korához képest jó volt. Ez a vereség után minden bizonnyal jól jön a két hét bajnoki szünet, lehet rendezni a sorokat, és mentálisan felkészülni egy újabb alsóházi rangadóra a MAFC ellen.

Mestermérleg. Dr. Szilágyi Kristóf: — A szégyenteljes vereségre az sem lehet magyarázat, hogy munkanapon, késő este, idegenben került sor a mérkőzésre. A 9—3-as végeredmény még hízelgő is, ha Ormai Zoli nem hárít számos ziccert, akkor még nagyobb lehetett volna a különbség. Jó pár játékosnak el kell gondolkodni a mai produktumon, a folytatásban más hozzáállást várok tőlük.

További eredmények: MAFC 113—Vasas 7—17. BVSC-Zugló—Dunakanyar Waterpolo, Szentendre 20—14. A HÍD OSC Újbuda—Fehérvár VSE, Székesfehérvár 9—8. Szegedi FVCS—Kaposvári VK 20—2.

Az állás a harmadik forduló után: 1. Vasas SC 12, 2. BVSC-Zugló 10, 3. Szegedi FVCS 9, 4. Dunakanyar Waterpolo, Szentendre 9, 5. Ceglédi VSE 6, 6. A HÍD OSC Újbuda 6, 7. Kaposvári VK 4, 8. Swietelsky-Békéscsaba 3, 9. Fehérvár VSE, Székesfehérvár 0, 10. MAFC 113 0.

Címlapképünkön a múlt héten kétszázadik bajnoki gólját meglövő Ajtai Miklós veszi tűz alá a kaput, aki további két egységgel gyarapította találatai számát, ám ez is kevés volt az üdvösséghez Cegléden