A csabai gyermek IV. korcsoportosaink mérlege: négyből három

Legkésőbb a gyermek IV. korcsoportosok Zöld csoportjában kezdődött meg a nemzetközi vidékbajnokság, ahol a Csabai Csirkefogók fiataljai is érdekeltek voltak. A szegedi kétnapos, tornarendszerű körben rögtön négy fordulót rendeztek.

Csabai Csirkefogók VK—Dinamo Oradea Prosper CS, Nagyvárad (román) 9—6 (1—1, 3—2, 1—3, 4—0)

Nemzetközi vidékbajnokság, gyermek IV. korosztály, Zöld csoport, Szeged. V.: Juhász Tibor. Békéscsaba: Korcsok P. — Hajdu 2, Kvasz 4, Sajtos 1, Komlódi 2, Bujdosó, Pónya O. Cs.: Jambrik, Korcsok N., Bazsó, Bohus, Pribojszki, Gyenge. Edző: Túri Gergő. Nagyvárad: Szilágyi — Pop, Luca, Fitero 1, Marianescu 2, Nagy A., Tecu 3. Cs.: Droj, Popovici, Denis, Bobirnecio, Tohotan, Popa, Matei, Borbei. Edző: Fratila Mircea. Gól emberelőnyből: 5/1, ill. 2/0. Büntetők: 4/3, ill. 1/0. Kipontozódott: Fitero, Tecu. A harmadik negyed végéig, a nagyváradiak 6—5-ös vezetéséig nyílt volt a találkozó, ám a mieink remek finisének köszönhetően a maguk javára fordították a mérkőzést és nyertek.

Csabai Csirkefogók VK—Szegedi Vízipóló Suli II. 12—9 (5—2, 3—2, 1—4, 3—1)

Nemzetközi vidékbajnokság, gyermek IV. korosztály, Zöld csoport, Szeged. V.: Juhász Tibor. Békéscsaba: Korcsok P. — Hajdu 3, Kvasz 4, Sajtos, Komlódi 4, Bujdosó, Pónya O. Cs.: Jambrik 1, Korcsok N., Bazsó, Bohus, Pribojszki, Gyenge. Edző: Túri Gergő. Szeged: Moore — Oláh 3, Leinwéber 1, Lalia 2, Juhász, Balog 1, Gedra 1. Cs.: Frank, Horváth D., Pörge 1, Bakó, Török, Faragó, Szutor, Gárdián. Edző: Zsigri Bence. Gól emberelőnyből: 6/3, ill. 5/2. Büntetők: 0/0, ill. 0/0. Kiállítás cserével: Kvasz. Már a második negyed közepére, 7—2-nél eldőlt, hogy csapatunk nyeri a találkozót

Csabai Csirkefogók VK—Hódmezővásárhelyi VSC 2—14 (1—2, 0—4, 0—3, 1—5)

Nemzetközi vidékbajnokság, gyermek IV. korosztály, Zöld csoport, Szeged. V.: ifj. Kádár József. Békéscsaba: Korcsok P. — Hajdu 1, Kvasz, Bujdosó, Komlódi 1, Korcsok N., Pónya O. Cs.: Jambrik, Bazsó, Szatmári, Pribojszki, Szathmáry, Gyenge. Edző: Túri Gergő. Hódmezővásárhely: Hegyi — Rakonczai B. 1, Farkas 1, Hamvas, Benkő, Tóth M. 8, Kecskeméti 2. Cs.: Czirok, Dukai, Rakonczai D. 2, Sinkó. Edző: Vígh Szabolcs. Gól emberelőnyből: 6/0, ill. 5/5. Büntetők: 0/0, ill. 0/0. Az első negyed még egyenlő erők küzdelmét hozta, folytatásban viszont a vásárhelyiek felülkerekedtek.

Csabai Csirkefogók VK—Szentesi VK II. 13—5 (3—0, 4—3, 5—1, 1—1)

Nemzetközi vidékbajnokság, gyermek IV. korosztály, Zöld csoport, Szeged. V.: ifj. Kádár József. Békéscsaba: Korcsok P. — Hajdu 3, Kvasz 5, Bujdosó, Komlódi 3, Korcsok N., Jambrik. Cs.: Gyenge (kapus), Pónya O., Bazsó, Szatmári 2, Pribojszki, Szathmáry. Edző: Túri Gergő. Szentes: Cselőtei — Molnár B. 2, Fási 1, Király, Vida-Szűcs, Agócs, Makán 1. Cs.: Rostás (kapus), Mácsai 1, Boda, Némethy, Molnár F., Dancsó, Tóth V., Fehér. Edző: Czirok Csaba. Gól emberelőnyből: 3/3, ill. 5/3. Büntetők: 0/0, ill. 1/0. A mérkőzés legelején zsinórban dobott hat gól megadta az alaphangot, a folytatás is hasonlóan sikeres volt.

További eredmények, Zöld csoport: Hódmezővásárhelyi VSC—Szegedi Vízipóló Suli II. 13—4. Szentesi VK II.—Dinamo Oradea Prosper CS, Nagyvárad 4—9. Szentesi VK II.—Hódmezővásárhelyi VSC 5—14. Szegedi Vízipóló Suli II.—Szentesi VK II. 6—6 Dinamo Oradea Prosper CS, Nagyvárad—Hódmezővásárhelyi VSC 4—18. Szegedi Vízipóló Suli II.—Dinamo Oradea Prosper CS, Nagyvárad 2—15.

Az állás az első kör (négy) forduló után: 1. Hódmezővásárhelyi VSC 12, 2. Csabai Csirkefogók VK 9, 3. Dinamo Oradea Prosper CS, Nagyvárad 6, 4. Szentesi VK II. 1, 5. Szegedi Vízipóló Suli II. 1.