A gyulai csapat három győzelemmel továbbra is a második helyen

2016 béládi csaba gyermek IV. csapata csongrádonFiókcsapatunk, a Gyulai VK IV. korcsoportos együttese Csongrádra látogatott a hét végén. Szombaton és vasárnap két-két mérkőzés erejéig csobbantak vízbe a Kék csoport negyedik körében. Eredményes hét végét zártak, hiszen három találkozót nagy fölénnyel megnyertek, és az éllovassal is szoros csatát játszottak.

Gyulai VK—Csongrádi VVSE 4—5 (2—3, 1—1, 1—1, 0—0)

Gyermek IV. korcsoportos nemzetközi vidékbajnokság, Kék csoport, Csongrád. V.: Matajsz Márk. Gyula: Szöllősi — Paksi, Dimák 2, Gellény 2 (2), Szaszák, Schriffert, Veres Virág. Cs.: Kovács Á., Dobos, Pálfi, Fodor, Vincze, Szél, Juhász. Edző: Béládi Csaba. Csongrád: Fássy — Forgó Judit, Tyukász Anna, Batka, Pusztai, Szűcs, Horváth E. Cs.: Varga Zita, Kókai Laura, Szarvas Lili, Versegi Anna, Bódi, Kiss M., Palásti, Kovács A., Bartók. Edző: Tari László.

Gól emberelőnyből: 2/0, ill. 3/1. Büntetők: 4/2, ill. 0/0. Kipontozódott: Tyukász Anna.

2—1-re még a gyulaiak vezettek, az első negyed végére azonban fordítottak a házigazdák, és ettől kezdve mindig náluk volt az előny, a fürdővárosiak mindig egyenlítettek, kivéve a harmadik negyed vége előtt két és fél perccel. Az utolsó játékrészben ráadásul már nem esett gól egyik oldalon sem.

Gyulai VK—OCTOPUS Búvár- és Vízilabda Egyesület, Veresegyház 15—1 (2—0, 2—0, 4—0, 7—1)

Gyermek IV. korcsoportos nemzetközi vidékbajnokság, Kék csoport, Csongrád. V.: Szénászky Zsolt. Gyula: Szöllősi — Paksi 1, Dimák 4, Gellény 7, Szaszák 1, Schriffert 1, Veres Virág. Cs.: Kovács Á. 1, Dobos, Pálfi, Fodor, Vincze, Szél, Juhász. Edző: Béládi Csaba. Veresegyház: Vér — Ivánkovits, Masznyik, Tóth D., Borsovicz, Diószegi 1, Gál. Cs.: Birizdó, Altorjay, Patvaros, Tajcs, Kasza, Kiss B., Györkei. Edző: Vicze Gitta.

Gól emberelőnyből: 3/2, ill. 1/0. Büntetők: 0/0, ill. 0/0.

Meglehetősen könnyű győzelmet aratott a fürdővárosi egylet, a veresegyháziak egyetlen gólja 12—0 után esett.

Gyulai VK—Kiskunfélegyházi VSE 21—3 (6—1, 7—0, 4—2, 4—0)

Gyermek IV. korcsoportos nemzetközi vidékbajnokság, Kék csoport, Csongrád. V.: ifj. Kádár József. Gyula: Szöllősi — Dobos 3, Paksi 3, Dimák 5, Gellény 6, Szaszák 1, Schriffert 2. Cs.: Kovács Á. 1, Pálfi, Veres Virág, Fodor, Vincze, Szél, Juhász. Edző: Béládi Csaba. Kiskunfélegyháza: Ficsór — Cseszkó, Kecső B., Pozsár, Téti 1, Czombos 1, Zoltai 1. Cs.: Vadkerti, Flóring, Kis D., Váradi, Szabó B., Móczár, Kecső M. Edző: Barta Márk.

Gól emberelőnyből: 4/1, ill. 4/0. Büntetők: 0/0, ill. 0/0. Kipontozódott: Pozsár.

Nem tudott igazán ellenállást kifejteni a kiskunfélegyházi csapat, így fölényes gyulai győzelem született a vasárnap délelőtti találkozón.

Gyulai VK—Hódmezővásárhelyi VSC 16—2 (4—0, 5—0, 4—0, 3—2)

Gyermek IV. korcsoportos nemzetközi vidékbajnokság, Kék csoport, Csongrád. V.: ifj. Kádár József. Gyula: Szöllősi — Dobos 3, Paksi 4, Dimák 4, Gellény 4, Szaszák, Schriffert 1. Cs.: Kovács Á., Pálfi, Veres Virág, Fodor, Vincze, Szél, Juhász. Edző: Béládi Csaba. Hódmezővásárhely: Balázs — Oláh, Sonkovits 1, Török II. T., Kis M., Nagy Z., Kecskeméti 1. Cs.: Kiss G., Gondi, Tóth M., Ombodi, Gémes. Edző: Vékony László.

Gól emberelőnyből: 3/2, ill. 4/0. Büntetők: 0/0, ill. 0/0.

A forduló negyedik mérkőzésén harmadik nagy gólkülönbségű győzelmüket aratták Béládi Csaba legényei, amivel őrzik ezüstös helyezésüket csoportjukban.

További eredmények: Kiskunfélegyházi VSE—Hódmezővásárhelyi VSC 2—11. Szentesi VK II.—OCTOPUS Búvár- és Vízilabda Egyesület, Veresegyház 10—1. Csongrádi VVSE—Kiskunfélegyházi VSE 12—2. Hódmezővásárhelyi VSC—Szentesi VK II. 1—4. OCTOPUS Búvár- és Vízilabda Egyesület, Veresegyház—Hódmezővásárhelyi VSC 6—1. Szentesi VK II.—Csongrádi VVSE 3—6. Csongrádi VVSE—OCTOPUS Búvár- és Vízilabda Egyesület, Veresegyház 9—3. Kiskunfélegyházi VSE֫—Szentesi VK II. 5—8.

A Kék csoport állása a negyedik kör (16 forduló) után: 1. Csongrádi VVSE 46, 2. Gyulai VK 34, 3. Szentesi VK II. 33, 4. OCTOPUS Búvár- és Vízilabda Egyesület, Veresegyház 21, 5. Kiskunfélegyházi VSE 6, 6. Hódmezővásárhelyi VSC 3.

Címlapképünkön a Béládi Csaba edző (állós sor balra) vezette gyulai gyermek IV. korcsoportos csapat, amely Csongrádon három mérkőzésen győzött – fotó: Enyedi Beáta