A huszáros hajrá eredménye: egy pont a fővárosból

póló Tinka Norbert cspAz OB I B-s rájátszás második fordulójában a fővárosba utazott csapatunk, ahol a margitszigeti Széchy Tamás Sportuszodában az Angyalföldi SI DSE vendégeként ugrottak vízbe. A Vasas háttércsapata erősen kezdett, jelentős előnyre tett szert, de az egyre jobban belelendülő és akaró Csirkefogók a végjátékban pontot mentettek.

Angyalföldi SI DSE, Budapest—Csabai Csirkefogók VK 11—11 (4—3, 3—2, 3—1, 1—5)

OB I B-s vízilabda-mérkőzés, rájátszás az 1-8. helyért, Budapest, 100 néző. V.: Vogel Gábor, Dodog Szabolcs. Angyalföld: Kóré — Vincze 4 (2), Szilágyi 3, Békés 1, Szilvasán, Hartman, Szívós 2. Cs.: Kóczé, dr. Kiss Á., Mucskai, Bártfay 1, Fekete, Róth. Edző: Kenéz György. Békéscsaba: Gál — Tinka 3, Szabó Z. 3, Józsa, Ajtai, dr. Makra 1, Németh D. 3. Cs.: Szentesi (kapus), Major, Rácz 1, Mucsi, Tóháti, Zsilák. Edző: Kádár József.

Gól emberelőnyből: 12/2, ill. 14/7. Büntetők: 2/2, ill. 2/1. Kipontozódott: Zsilák. Az eredmény alakulása: 3—1, 3—3, 5—3, 6—5, 8—5, 10—6, 10—10, 11—10.

Nagy akarással, de nagyon sok hibával kezdte a mérkőzést a békéscsabai csapat. Bár sok emberelőnyt kaptak, szám szerint 14-et, ám ezeket csak ötven százalékos hatékonysággal értékesítették, ráadásul egy büntetőt is kihagytak. A pályaválasztó is rengeteg alkalommal emberelőnyös helyzetbe került, de ők még rosszabb hatékonysággal használták ki az adódó lehetőséget, ami egyben azt is jelenti, hogy a Csirkefogók eredményesen védekezek. Viszont az angyalföldiek sok akciógólt dobtak. Az első játékrészben esett kevés békéscsabai gól, illetve elpuskázott lehetőségek miatt jelentős, négygólos hátrányba kerültek a vendégek. 10—6-os hazai vezetés birtokában vágtak neki a csapatok az utolsó negyednek, és ekkor már az óriási akarásnak köszönhetően sokkal eredményesebben játszottak a viharsarkiak, ledolgozták tetemes hátrányukat. A vége előtt, már két perc sem volt hátra, amikor az Angyalföld büntetőhöz jutott, amit Vincze Máté kihasznált. De ezzel még nem volt vége a mérkőzésnek, emberelőnyös helyzetbe került a Békéscsaba, amit fél perccel a lefújás előtt dr. Makra Zsolt belőtt, így nagyon értékes döntetlent harcolt ki a Csirkefogók alakulata a fővárosban.

Mestermérleg. Kádár József: — A sírból hoztuk vissza a mérkőzést, lehet, végül még sokat érhet ez az egy pont is a végelszámoláskor.

További eredmények: Eszterházy Károly Főiskola SC, Eger—Racionet Honvéd Budapest 9—8. Aligátor VUS, Szombathely—Ceglédi VSE 8—5. BVSC-Zugló—Neptun VSC, Budapest 13—11.

Az állás a rájátszás második fordulója után az alapszakaszból vitt pontokkal együtt: 1. Eszterházy Károly Főiskola SC, Eger 18, 2. Aligátor VUS, Szombathely 16, 3. Csabai Csirkefogók VK, Békéscsaba 13, 4. BVSC-Zugló, 10, 5. Angyalföldi SI DSE, Budapest 10, 6. Neptun VSC, Budapest 9, 6. Ceglédi VSE 9, 8. Racionet Honvéd Budapest 9.

Címlapképünkön Tinka Norbert (fehér sapkában), aki három gól hintett szombaton este az angyalföldieknek