A kettős debreceni vereség, négy szabadkai győzelem és két csabai pont átrendezte a mezőnyt

póló bozgán bence fehér7 lövéseTöbb meglepetésszerű eredmény is született a gyermek IV. korcsoportosok szombat-vasánapi negyedik körében. Az addig százszázalékos listavezető Debrecen két vereséget szenvedett, a szerbiai Szabadka pedig négy mérkőzésből négy győzelmet ért el. A mieink erejéből két döntetlenre futotta, mindez alaposan átrendezte a tabellán elfoglalt helyeket.

Csabai Csirkefogók VK—Spartak Prozivka VK, Szabadka (szerb) 2—5 (0—1, 1—0, 1—2, 0—2)

Gyermek IV. korcsoportos nemzetközi vidékbajnokság, Zöld csoport, Békéscsaba. V.: Berki András. Békéscsaba: Szatmári — Halasi, Kiss Schusztek, Bozgán 1, Kvasz 1, Schindler G., Pálenkás. Cs.: Hajdu. Edző: Dobra Róbert. Szabadka: Zeljkovics — Tokics, Sors 1, Dmitrajinovics 2, Mirovics 1, Saulics Alexandra 1, Perez. Cs.: Petkovics, Horvacki, Kovacsevics, Vrana. Edző: Peter Kopunovics.

Gól emberelőnyből: 3/1, ill. 8/1. Büntetők: 0/0, ill. 0/0.

Gólokban szerény mérkőzést vívott a két csapat egymással, az első félidő kiegyenlített játékot hozott, csak utána sikerült a vendégeknek elhúzniuk és nyerniük egy szoros találkozón.

Csabai Csirkefogók VK—Szegedi Vízipóló Suli II. 2—2 (0—0, 2—0, 0—1, 0—1)

Gyermek IV. korcsoportos nemzetközi vidékbajnokság, Zöld csoport, Békéscsaba. V.: Berki András. Békéscsaba: Szatmári — Halasi, Kiss Schusztek 1, Bozgán 1, Kvasz, Schindler G., Pálenkás. Cs.: Hajdu. Edző: Dobra Róbert. Szeged: Gyovai — Farkas, Hubai, Sarnyai, Sallai, Lengyel 2, Herczeg. Cs.: Ambrus, Kávássy, Nagyvári, Seres, Csernus. Edző: Kiss Csaba-

Gól emberelőnyből: 7/1, ill. 5/1. Büntetők: 2/0, ill. 3/0. Kipontozódott: Herczeg.

Ha az első mérkőzésre azt írtuk, hogy góliszonyban szenvedtek a csapatok, akkor erre már végképp igaz. Viszont fontos ponthoz jutott csapatunk az egyik legnagyobb ellenlábas elleni találkozón. Pedig bármelyik fél nyerhetett volna, ha a sok büntető közül legalább egyet értékesít.

Csabai Csirkefogók VK—Bujka Újpesti VSE 6—6 (1—2, 2—2, 2—0, 1—2)

Gyermek IV. korcsoportos nemzetközi vidékbajnokság, Zöld csoport, Békéscsaba. V.: Tóth Sándor. Békéscsaba: Szatmári — Halasi 1, Kiss Schusztek, Bozgán 4, Kvasz 1, Schindler G., Pálenkás. Cs.: Hajdu. Edző: Dobra Róbert. Újpest: Almási — Csáni-Laczi, Baranyi 2 (1), Bebők, Kacar 4 (3), Guzsván, Németh Sz. Cs.: Czeglédi, Szatmáry, Leé, Nosza. Edző: Bujka János.

Gól emberelőnyből: 6/3, ill. 5/0. Büntetők: 0/0, ill. 4/4. Kipontozódott: Halasi.

A mérkőzés jelentős részében vezetett csapatunk, tulajdonképpen azzal maradt alul, hogy a vendégek a hat góljukból négyszer büntetőből voltak eredményesek. Az újpestiek utolsó találata is ebből esett, ezzel csentek pontot a Csirkefogóktól.

Csabai Csirkefogók VK—Debreceni VSE 5—8 (1—3, 1—2, 0—2, 3—1)

Gyermek IV. korcsoportos nemzetközi vidékbajnokság, Zöld csoport, Békéscsaba. V.: Varga Árpád. Békéscsaba: Szatmári — Halasi, Korcsok P., Kiss Schusztek, Bozgán 2 (1), Kvasz, Schindler G. 1. Cs.: Hajdu, Bujdosó, Pálenkás 2, Siófoki,. Korcsok N., Pónya O. Edző: Dobra Róbert. Debrecen: Rajna — Borsos, Székely 1, Porcsin, Balogh M., Báthori 2, Fedac 5. Cs.: Kiss M. (kapus), Paulovich, Pető-Tóth, Dénes, Megyeri-Kardos, Füzesi Anna, Kiss Milán Zéta, Kiss Milén Ádám, Göblyös. Edző: Kardos Sándor.

Gól emberelőnyből: 8/1, ill. 3/1. Büntetők: 1/1, ill. 0/0. Kipontozódott: Balog M.

Csak az utolsó negyedben tudott komolyabb ellenállást kifejteni csapatunk a listavezetővel szemben.

További eredmények: Szegedi Vízipóló Suli II.—Debreceni VSE 7—2. Bujka Újpesti VSE—Debreceni VSE 9—11. Spartak Prozivka VK, Szabadka—Bujka Újpesti VSE 13—9. Spartak Prozivka VK, Szabadka— Szegedi Vízipóló Suli II. 4—1. Bujka Újpesti VSE—Szegedi Vízipóló Suli II. 2—16. Debreceni VSE—Spartak Prozivka VK, Szabadka 6—8.

A Zöld csoport állása a negyedik kör (16 forduló) után: 1. Debreceni VSE 42, 2. Szegedi Vízipóló Suli II. 26, 3. Spartak Prozivka VK, Szabadka 24, 4. Csabai Csirkefogók VK 21, 5. Bujka Újpesti VSE 4. (Azonos pontszám esetén az egymás elleni mérkőzés eredménye dönt.)

Címlapképünkön Bozgán Bence veszi tűz alá a szabadkaiak kapuját. A csapat tehetséges támadója minden mérkőzésen eredményes volt