A mai három szentendrei összecsapás mérlege kísértetiesen hasonlít több korábbihoz

Pónya Olivér (balra) a saját korosztályának mérkőzésén kétszer volt eredményes, majd nem sokkal később két korcsoporttal följebb, az ifjúságiak között is betalált az ellenfél kapujába – fotó: T. Petka Anita

Öt hazai derbi után most három idegenbeli mérkőzést játszanak az országos utánpótlás-bajnokságban szereplő csapataink. Ezen a hétvégén Szentendrére utaztak, hogy a KÓPÉ Dunakanyar Waterpolo együtteseivel vegyék fel a harcot. A három összecsapás mérlege kísértetiesen hasonlít több korábbihoz: egy győzelem (gyermek korosztály) és két vereség (ifjúságiak, serdülők). Talán kisebb mentség, hogy ilyen sok beteget és sérültet még sohasem jegyzett klubunk, mint ma.

KÓPÉ Dunakanyar Waterpolo–Swietelsky-Békéscsaba 18–6 (4–0, 3–1, 5–2, 6–3)

Országos vízilabda-bajnokság, rájátszás, A2 B csoport, ifjúságiak, Szentendre. V.: Jancsecz György, Ádám Frank. Dunakanyar: Horányi – Arany, Pakusza-Nagy 1, Sümeghy-Flandorffer 5, Domján 4, Csáni-Laczi 1 (1), Matskási Cs. 1. Cs.: Gorda 1, Matskási H. 1, Lenkei 3, Szántó, Pál 1, Borszéky-Kiss. Edző: Tusa Márk, Németh Zsolt. Békéscsaba: Beregszászi – Dobos 1, Hajdu A. 1 (1), Szatmári L., Pallag 1, Bozgán, Fodor Zs. 2. Cs.: Kabai (kapus), Such, Csüllög, Pónya O. 1, Pojendán, Pribojszki, Laurinyecz. Edző: Ajtai Miklós. Gól emberelőnyből: 8/4, ill. 9/2. Büntetők: 1/1, ill. 1/1. Kiállítás cserével: Arany, ill. Bozgán, Pribojszki.

Az első félidőben állva hagyta csapatunkat a több idősebb játékost felvonultató házigazda (7–0), a folytatásban sem találta az ellenszert csapatunk, így törvényszerű volt a vereség.

Ajtai Miklós: – A két csapat felállásából már sejthettem, hogy nem sok keresnivalónk lesz ezen a találkozón. Nálunk a két ifjúsági, két serdülő korosztályú fiatal mellett csupa gyermek korcsoportosnak kellett játszania a sérülések, betegségek miatt. Meglehetősen parázs, verekedős, kiállításokkal tarkított mérkőzésen szenvedtünk vereséget egy egyébként a káosz felé haladó derbin, amelyen az erősebb ellenfél végül megérdemelten nyert.

További eredmény. Ifjúságiak: Hódmezővásárhelyi VSC–Soproni VSE 9–7. Az Angyalföldi DSI–Genesys OSC Újbuda 9–11.

Az állás nyolc forduló után. Ifjúságiak: 1. Genesys OSC Újbuda 18, 2. KÓPÉ Dunakanyar Waterpolo 17, 3. Hódmezővásárhelyi VSC 15, 4. Soproni VSE 8, 5. Swietelsky-Békéscsaba 7, 6. Angyalföldi DSI 4.

KÓPÉ Dunakanyar Waterpolo–Swietelsky-Békéscsaba 11–9 (2–3, 2–1, 3–3, 4–2)

Országos vízilabda-bajnokság, rájátszás, A2 B csoport, serdülők, Szentendre. V.: Ádám Frank, Balogh Zoltán. Dunakanyar: Vagyoczky – Gorda 2, Pakusza-Nagy, Sümeghy-Flandorffer 4 (1), Lenkei 1, Strigens, Matskási H. 2. Cs.: Arany 2 (1), Fekete, Nagy K., Pál, Demeter, Borszéky-Kiss. Edző: Tusa Márk, Németh Zsolt. Békéscsaba: Beregszászi – Hajdu A. 3 (1), Szatmári L. 1 (1), Fodor Zs. 3, Pojendán, Pallag 1, Rácz 1. Cs.: Suhajda Z., Nánási, Bazsó, Zimbran, Szathmáry Zs. Edző: Fodor Ádám. Gól emberelőnyből: 5/3, ill. 5/1. Büntetők: 4/2, ill. 2/2. Kipontozódott: Pojendán.

A harmadik negyed finiséhez érve még két góllal a mieink vezettek, ám még ebben a játékrészben kiegyenlített a házigazda. Az utolsó negyed közepére már náluk volt a kétgólos előny, amit már ki sem engedtek a kezükből.

Fodor Ádám: – Sok a hiányzónk, a beteg, a sérült, ezért sakkozni kellett az összeállítással, több fiatal is felkerült a serdülők, illetve az ifik közé. Akadt olyan játékosunk, aki a saját korosztályában ezúttal nem is szerepelt, hanem feljebb kellett helyt állnia. Ilyen összeállításban még sohasem játszottunk. Bár vereséget szenvedtünk, a játékkal mégis elégedett voltam. Fegyelmezetten, harcosan küzdöttek, jól védekeztek a gyerekek, amit alátámaszt, hogy az első félidőben kevés gólt kaptunk. Ha a szerencse egy kicsit is mellénk állt volna, akár ponttal, pontokkal jöhettünk volna haza, de a finisben kaptunk két buta gólt, ami megpecsételte sorsunkat. De mivel nem volt nagy variációs lehetőségem, el kell fogadnunk a mai eredményt.

További eredmény. Serdülők: Hódmezővásárhelyi VSC–Soproni VSE 8–9. Az Angyalföldi DSI–Genesys OSC Újbuda 13–12.

Az állás nyolc forduló után. Serdülők: 1. Genesys OSC Újbuda 21, 2. KÓPÉ Dunakanyar Waterpolo 15, 3. Angyalföldi DSI 13, 4. Soproni VSE 9, 5. Swietelsky-Békéscsaba 9, 6. Hódmezővásárhelyi VSC 2.

KÓPÉ Dunakanyar Waterpolo–Swietelsky-Békéscsaba 4–7 (2–4, 0–2, 1–1, 1–0)

Országos vízilabda-bajnokság, rájátszás, A2 B csoport, gyermek korosztály, Szentendre. V.: Balogh Zoltán, Jancsecz György. Dunakanyar: Somogyi – Benedek 1, Nagy K. 1, Hegyesi Á. 1 (1), El Koulali T., Hőnich 1, Demeter. Cs.: Hegyesi G. (kapus), Őri, Nagy Zs., El Koulali Á., Kovács G., Szabó Sz. Edző: Németh Zsolt, Tusa Márk. Békéscsaba: Krizsán – Suhajda Z. 1, Szathmáry Zs., Zimbran 1, Rácz 2, Pónya O. 2, Fölker. Cs.: Kabai (kapus), Such, Laurinyecz, Orosz B., Bazsó 1, Nagy Á., Csüllög, Nánási. Edző: Katona Péter. Gól emberelőnyből: 9/3, ill. 6/1. Büntetők: 1/1, ill. 0/0. Kipontozódott: Demeter.

Már az első félidőben kidomborodott a különbség a két csapat között, a térfélcsere után pedig végleg eldöntötték a három pont sorsát a csabai legények.

Katona Péter: – Az egy nappal korábbi vidékbajnoki találkozókhoz képest nagyot változott a játékunk, csapatunk könnyű győzelmet aratott. Még úgy is, hogy erősen tartalékosan állt fel Szentendrén, ugyanis a két idősebb korosztályba is adtunk föl gyerekeket, mivel ott sok volt a sérült, beteg. Amit megbeszéltünk a találkozó előtt, most a tegnapinál jobban betartották fiataljaink, végig kézben tartottuk a mérkőzést, stabil volt a védekezésünk, ami jó kapusteljesítményekkel párosult. Kicsit már a jövő heti, soproniak elleni rangadóra hangoltunk, így mindenki sok játékpercet kapott ma is.

További eredmény. Gyermek korcsoport: Hódmezővásárhelyi VSC–Soproni VSE 1–17. Az Angyalföldi DSI–Genesys OSC Újbuda 9–17.

Az állás nyolc forduló után. Gyermek korcsoport: 1. Soproni VSE 23, 2. Swietelsky-Békéscsaba 22, 3. Genesys OSC Újbuda 9, 4. Angyalföldi DSI 9, 5. KÓPÉ Dunakanyar Waterpolo 3. 6. Hódmezővásárhelyi VSC 3.