A serdülők szép sikertértek el, a másik két csapatunk kapitulált

Ma, vasárnap Tatabányára utazott három utánpótláskorú csapatunk, hogy az országos bajnokság keretében megmérkőzzön a helyiekkel a 18. forduló keretében. A serdülők szép sikertértek el idegenben, ám a másik két csapatunk kapitulált.

Tatabányai VSE—Swietelsky-Békéscsaba 18—1 (5—0, 5—0, 5—1, 3—0)

OB I B-s ifjúsági vízilabda-mérkőzés, A2 csoport, Tatabánya. V.: Tóth Imre, Sajben Nikolett. Tatabánya: Kovács M. — Tamás 3 (1), Várnagy 3, Magyar 3, Galler 2, Forisek 2 (1), Lahsoumi 2. Cs.: Sipos (kapus), Domina, Czeilinger, Farkas, Végh 3. Edző: Gebauer Lajos. Békéscsaba: Nyakó — Vozár M., Vozár B., Paksi B., Mecskó, Darabos 1, Demeter. Cs.: Szalkai (kapus), Ottlakán, Károlyi, Szalók, Schindler I. Edző: Ajtai Miklós, dr. Szilágyi Kristóf. Gól emberelőnyből: 4/2, ill. 4/0. Büntetők: 2/2, ill. 0/0. Kiállítás cserével: Galler.

Nem volt azonos súlycsoportban a két csapat.

További eredmények: Ifjúságiak: Koelner-Csongrádi VVSE—A HÍD OSC-Újbuda 5—19. Dunakanyar Waterpolo, Szentendre—Vidám Vízilovak VCSE, Budapest 9—12. Hírös Sport, Kecskemét—Hódmezővásárhelyi VSC 6—14. Kaposvári VK—Ybl Water Polo Club, Budapest 19—7. Oázis SC, Budapest—Ceglédi VSE 13—4. A Fehérvár VSE, Székesfehérvár—Újpesti VSE Hunguest II. mérkőzést május 26-ára halasztották.

Az állás 18 forduló után. Ifjúságiak: 1. Kaposvári VK 51, 2. Hódmezővásárhelyi VSC 48, 3. Tatabányai VSE 42, 4. Fehérvár VSE, Székesfehérvár 39, 5. A HÍD OSC-Újbuda 39, 6. Oázis SC, Budapest 27, 7. Újpesti VSE Hunguest II. 27, 8. Ceglédi VSE 27, 9. Koelner-Csongrádi VVSE 21, 10. Ybl Water Polo Club, Budapest 18, 11. Swietelsky-Békéscsaba 12, 12. Vidám Vízilovak VCSE, Budapest 12, 13. Hírös Sport, Kecskemét 9, 14. Dunakanyar Waterpolo, Szentendre 3.

Tatabányai VSE—Swietelsky-Békéscsaba 9—11 (1—3, 4—3, 1—1, 2—1, 1—3)

OB I B-s serdülő korcsoportos vízilabda-mérkőzés, A2 csoport, Tatabánya. V.: Tóth Imre, Ádám Frank. Tatabánya: Cseh — Végh, Tátrai, Forisek 2 (2), Németh A. 1 (1), Domina 2, Czibere. Cs.: Szabó A (kapus), Komáromi, Németh R., Czeilinger 4, Kovács P., Farkas, Huszti. Edző: Kiss Szabolcs. Békéscsaba: Bucsi — Pónya T. 3 (1), Schindler I., Vozár M., Vozár B., Gellény 5 (1), Vidovenyecz 2 (1). Cs.: Ottlakán, Bencsik 1, Demeter, Paksi B., Csatári. Edző: Ajtai Miklós, dr. Szilágyi Kristóf. Gól emberelőnyből: 6/2, ill. 4/1. Büntetők: 6/3, ill. 4/3. Kipontozódott: Vozár M.

Hamar háromgólos előnyre tett szert csapatunk, amelyet a második negyed közepéig meg is tartott. A negyedik negyed közepén is még egygólos volt a csabai előny, ám 20 másodperccel a vége előtt egyenlített házigazda. A szétlövésben (büntetőkkel) viszont a mieink voltak a jobbak.

További eredmények. Serdülők: Koelner-Csongrádi VVSE—A HÍD OSC-Újbuda 9—12. Dunakanyar Waterpolo, Szentendre—Vidám Vízilovak VCSE, Budapest 5—16. Hírös Sport, Kecskemét—Hódmezővásárhelyi VSC 21—8. Oázis SC, Budapest—Ceglédi VSE 8—10. Kaposvári VK—Ybl Water Polo Club, Budapest 15—14. A Fehérvár VSE, Székesfehérvár—Újpesti VSE Hunguest II. mérkőzést május 26-ára halasztották.

Az állás 18 forduló után. Serdülők: 1. A HÍD OSC-Újbuda 54, 2. Fehérvár VSE, Székesfehérvár 45, 3. Kaposvári VK 42, 4. Koelner-Csongrád VVSE 42, 5. Vidám Vízilovak VCSE, Budapest 42, 6. Ybl Water Polo Club, Budapest 24, 7. Dunakanyar Waterpolo, Szentendre 24, 8. Újpesti VSE Hunguest II. 21, 9. Hírös Sport, Kecskemét 21, 10. Tatabányai VSE 15, 11. Ceglédi VSE 15, 12. Oázis SC, Budapest 15, 13. Swietelsky-Békéscsaba 15, 14. Hódmezővásárhelyi VSC 0.

Tatabányai VSE—Swietelsky-Békéscsaba 12—3 (2—0, 4—2, 2—1, 4—0)

OB I B-s gyermek korcsoportos vízilabda-mérkőzés, A2 csoport, Tatabánya. V.: Sajben Nikolett, Ádám Frank. Tatabánya: Szabó A. — Kovács P. 1, Huszti 2, Czibere 1, Németh A. 5, Tátrai 3 (1), Komáromi. Cs.: Kisteleki, Virág, Szilágyi, Schatz. Edző: Kiss Szabolcs. Békéscsaba: Bucsi — Dobos 1, Gémesi, Gellény, Vidovenyecz, Pónya T. 1, Kiss-Schusztek 1. Cs.: Kovács Á. (kapus), Kvasz, Dimák, Pálenkás, Paksi G., Kósa, Sajtos. Edző: dr. Szilágyi Kristóf, Ajtai Miklós. Gól emberelőnyből: 11/4, ill. 9/1. Büntetők: 2/1, ill. 0/0. Kipontozódott: Komáromi, ill. Gellény, Vidovenyecz.

A vendéglátók igyekeztek kihúzni a békéscsabaiak fogát, sikerrel: Gellény Zétény már a második negyed első felében begyűjtötte harmadik személyijét, így a folytatást már a partról nézte. Vidovenyecz Zsombor pedig a negyedik negyedben került harmadszor partvonalon kívülre. Mindkét kulcsjátékosunkat kőkeményen aprították, ezzel el is dőlt a találkozó sorsa.

További eredmények: Gyermek korcsoport: Aeroprodukt-Csongrádi VVSE—A HÍD OSC-Újbuda 3—10. Dunakanyar Waterpolo, Szentendre—Vidám Vízilovak VCSE, Budapest 13—6. Hírös Sport, Kecskemét—Hódmezővásárhelyi VSC 17—7. Oázis SC, Budapest—Ceglédi VSE 11—9. Kaposvári VK—Ybl Water Polo Club, Budapest 10—15. A Fehérvár VSE, Székesfehérvár—Újpesti VSE Hunguest II. mérkőzést május 26-ára halasztották.

Az állás 18 forduló után. Gyermek korosztály: 1. A HÍD OSC-Újbuda 51, 2. Swietelsky-Békéscsaba 48, 3. Hírös Sport, Kecskemét 45, 4. Dunakanyar Waterpolo, Szentendre 39, 5. Újpesti VSE Hunguest II. 36, 6. Tatabányai VSE 36, 7. Oázis SC, Budapest 30, 8. Ceglédi VSE 24, 9. Ybl Water Polo Club, Budapest 24, 10. Fehérvár VSE, Székesfehérvár 12, 11. Kaposvári VK 12, 12. Vidám Vízilovak VCSE, Budapest 9, 13. Aeroprodukt-Csongrádi VVSE 9, 14. Hódmezővásárhelyi VSC 0.

Címlapképünkön Gellény Zétény (kezén a labda), aki a serdülők mérkőzésén remekelt, a gyermek korosztályúak találkozóján idő előtt a partvonalon túlra került