A vadnyugati pisztolypárbajban nagy kár volt a harmadik negyedért

Kemény csata várt szombaton este felnőtt csapatunkra a bajnokság kilencedik fordulójában, amikor a Dunakanyar Waterpolo, Szentendre alakulatát fogadták a Mikulás Kupa úszóverseny után az esti órákban a békéscsabai Árpád fürdőben. Remekül kezdett a viharsarki alakulat, ám a harmadik negyed teljesen elszállt, ahonnan hiába álltak fel, már nem tudták befogni ellenfelüket.

Swietelsky-Békéscsaba—Dunakanyar Waterpolo, Szentendre 12—15 (4—4, 4—4, 0—4, 4—3)

OB I B-s vízilabda-mérkőzés, B csoport, Békéscsaba, 100 néző. V.: Berki András, Vörös Viktor. Békéscsaba: Ormai — Sóvári 3 (1), Páll 2, Mucsi, dr. Szilágyi, Ajtai 3, Németh D. 4. Cs.: Tóth F., Gyebnár, Mikházi, Borsos, Vidovenyecz, Gellény. Edző: dr. Szilágyi Kristóf, Fodor Ádám. Dunakanyar: Szabolcsi — Ercse 3, Szabó P. 3, Hajdu, Szávai 2, Tislér, Tusa 2. Cs.: Radócz 2, Fleckenstein 2, Nagy N., Bozsoki, Buzás 1, Somogyi. Edző: Eged Dániel. Gól emberelőnyből: 6/3, ill. 7/2. Büntetők: 1/1, ill. 0/0. Kiállítás cserével: Somogyi. Az eredmény alakulása: 2—0, 3—3, 5—4, 6—6, 8—7, 8—13.

Ami a pozitívumok közé tartozik: a rutinos irányító-átlövő, Németh Dániel a csapat rendelkezésére állt ezen a fontos találkozón; ami viszont hátráltatta a játékot: a héten Ormai Zoltán kapus lázas beteg volt, még délelőtt is nyomta az ágyat, dr. Szilágyi Kristóf, Borsos Pál és Mucsi Zsolt esetében egy-egy kisebb sérülés hátráltatta a heti munkájukat. Takács Gellért pedig kétmeccses eltiltását nyögi, ezért ezt az összecsapást ki kellett hagynia.

Ilyen előzmények után csaptak bele a lecsóba a csapatok, és a kezdet a házigazdáknak sikerült jobban, Sóvári Gergely és Németh Dániel kétszer is bevette a kaput az első két percben, amire addig nem is érkezett válasz. Igaz, a vendégek a játékrész vége felé utolérték a csabaiakat, de a félidőig azért mindig a házigazdáknál volt az előny. Nagy volt az iram, harcos volt a Békéscsaba, nem ismertek elveszett labdát, a lehetőségeket jó százalékban használták ki. Eddig. A harmadik negyedet azonban alaposan elszúrták a mieink: fogyóban volt az erő, gyengült a védekezés, és visszaütött az is, hogy a kispadon jószerivel csak tizenéves fiatalok ültek, akik most nem tudták igazán pótolni az éppen egy-egy percig pihenő felnőtteket. Az irányzékkal is akadtak gondok, több lövés „elszállt”, vagy éppen Szabolcsi Áron kapus hárította. A túloldalon viszont a szerencse a vendégek mellé állt, a kapufákról befelé pattant a labda, máskor pedig a sarkokat ügyesen lepókhálózták. Ekkor már Ormai Zoltán kapuson is kiütközött a betegség, és három perc alatt négygólos előnyre tettek szert a rutinosabb, három-négy éve együtt játszó Duna-partiak. Ebben a periódusban nem tudott higgadt maradni a Békéscsaba, nem dolgozták ki igazán a helyzeteket, hamar szerettek volna gólokat lőni a felzárkózáshoz, de rendre rossz döntéseket hoztak. A védelem hátul pedig nem úgy működött, ahogy elvárható lett volna, a vendégek kulcsembereit nem tudták semlegesíteni. A negyedik negyedben még egyszer feltámadt a Békéscsaba, ismét négy gólt lőttek, ám utolérni már nem tudták ellenfelüket az egyébként jó hangulatú mérkőzésen. Az összecsapás után az öltözőben minden hazai játékos nagyon csalódott volt, mert több volt ebben a találkozóban.

Mestermérleg. Dr. Szilágyi Kristóf: — A vadnyugati western filmeket idéző pisztolypárbajban a harmadik negyedben elfogyott a töltényünk. Az összeszokottabb vendégek kihasználták ennek az időszaknak háromperces rövidzárlatát, amit a nagy erőket mozgósító csapatunk a végjátékban már nem tudott kompenzálni.

További eredmények: Fehérvár VSE, Székesfehérvár—Kaposvári VK 10—11. Ceglédi VSE—Szegedi FVCS 5—12. December 12-én játsszák: Vasas SC—A HÍD OSC Újbuda. MAFC 113—BVSC-Zugló.

Az állás a kilencedik forduló után: 1. BVSC-Zugló 22, 2. Szegedi FVCS 21, 3. Vasas SC 18, 4. Dunakanyar Waterpolo, Szentendre 15, 5. Ceglédi VSE 13, 6. Kaposvári VK 13, 7. A HÍD OSC Újbuda 13, 8. Swietelsky-Békéscsaba 6, 9. Fehérvár VSE, Székesfehérvár 3, 10. MAFC 113 0.

Címlapképünkön Németh Dániel veszi tűz alá a kaput. A tapasztalt csabai légiós ezúttal is a csapat rendelkezésére állt, a gárda legeredményesebb góllövőjének bizonyult négy találatával, ám mégis vereséggel hagyták el a medencét a viharsarkiak