Ajtai Miklós: „A korábbi fordulókhoz képest talán hetven százalékot nyújtott most a társaság”

A gyermek korosztályúak mérkőzésén Szatmári Levente dobta csapatunk góljainak felét, szám szerint négyet, ami nagyon kellett ahhoz, hogy fiataljaink győztesen hagyják el a medencét – fotó: T. Petka Anita

A mezőny egyik legerősebb triója érkezett vasárnap Békéscsabára, hogy az országos utánpótlás-bajnokság rájátszásában megvívjon a helyiekkel. Az OSC hírnevéhez méltóan játszott és nyert a két idősebb korosztályban, a gyermek korosztályos csapatunkon azonban nem találtak fogást.

Swietelsky-Békéscsaba–Genesys OSC Újbuda 7–17 (1–3, 1–5, 3–4, 2–5)

Országos vízilabda-bajnokság, rájátszás, A2 B csoport, ifjúságiak, Békéscsaba. V.: Szabó Xénia, Berki András. Békéscsaba: Beregszászi – Budai T., Dobos 1 (1), Gémesi 2, Szanyi 1, Bozgán 1, Fodor Zs. 2 (1). Cs.: Korcsok P. (kapus), Hajdu A., Fölker, Csüllög, Lisztes, Pojendán, Such. Edző: Ajtai Miklós. OSC: Mohácsi – Klein 1, Füzes 1, Bilisics, Truszka 5 (1), Kormos 2, Sándor 2. Cs.: Budai L., Lakner 1, Hoffmann 1, Páva 1, Szakály 1, Gáspár 2. Edző: Ocsovai Nicolas. Gól emberelőnyből: 6/0, ill. 9/4. Büntetők: 2/2, ill. 2/1. Kiállítás cserével: Füzes. Kipontozódott: Dobos.

Az első és a harmadik negyed hozott szoros csatát, a köztes időszakokban fölényben játszott a listavezető és veretlen fővárosi gárda.

Ajtai Miklós: – Szám szerint nagy a gólkülönbség, de ez nem tükrözi a valóságot. Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés vár ránk, de az is tény, jobb volt ma az OSC. Az is az igazsághoz tartozik, hogy meglehetősen halvány teljesítményt nyújtott a csapat, és mintha kissé fáradtnak tűntek volna fiataljaink a vízben. Sőt, mondhatom, hogy mindhárom együttesünk. A korábbi fordulókhoz képest talán hetven százalékot nyújtott most a társaság. Ezért nem megyek ma haza jó szájízzel.

További eredmények. Ifjúságiak: KÓPÉ Dunakanyar Waterpolo Leányfalu–Hódmezővásárhelyi VSC 8–5. Soproni VSE–Angyalföldi DSI 15–15 – büntetőkkel 23–22.

Az állás hét forduló után. Ifjúságiak: 1. Genesys OSC Újbuda 18, 2. KÓPÉ Dunakanyar Waterpolo Leányfalu 14, 3. Hódmezővásárhelyi VSC 12, 4. Soproni VSE 8, 5. Swietelsky-Békéscsaba 7, 6. Angyalföldi DSI 4.

Swietelsky-Békéscsaba–Genesys OSC Újbuda 4–8 (3–2, 1–2, 0–3, 0–1)

Országos vízilabda-bajnokság, rájátszás, A2 B csoport, serdülők, Békéscsaba. V.: Berki András, Pásztor Antal. Békéscsaba: Korcsok P. – Budai T., Hajdu A. 1, Szanyi, Fodor Zs., Pojendán 2, Pallag. Cs.: Beregszászi (kapus), Szatmári L. 1, Zimbran, Szathmáry Zs., Rácz, Lisztes. Edző: Fodor Ádám. OSC: Pinczés – Páva, Kocsis-Nagy, Jágfalvi 3, Budai L., Balázs 1, Atiyeh. Cs.: Hoffmann, Bozsó Bercel, Gáspár 3 (1), Bozsó Bodony, Kolozsvári 1 (1), Tatai. Edző: Monostori Attila. Gól emberelőnyből: 4/1, ill. 9/3. Büntetők: 0/0, ill. 3/2. Kipontozódott: Budai T.

Kimondottan jól kezdődött számunkra a mérkőzés, az első félidőben – ha csak egy góllal is – de mindig nálunk volt az előny. 4–4 után azonban megtorpant csapatunk, amit az ellenfél alaposan kihasznált, és végül elorozta a három pontot.

Fodor Ádám: – A mérkőzést úgy kezdtük, ahogy mindig is szerettem volna, amivel némi előnyre tettünk szert. Ám a vendégek megleptek minket azzal, hogy szoros emberfogást alkalmaztak, aminek nem találtuk az ellenszerét. Ez zavart okozott, nem voltunk elég magabiztosak. Négy-négyes állás után végképp kijöttek a hibáink, a bekapott gólok pedig megdermesztették csapatunkat. Ezért nem lehetek elégedett, annál is inkább, mert nyolc lőtt góllal lehet nyerni, de néggyel nem. Sajnos, már a héten láttam, hogy valami nincs rendben, enerváltan, dekoncentráltan, nem igazán jó hozzáállással végezték az edzéseket fiataljaink. Ez most az utolsó két negyedben végképp kijött, alaposan meglátszott a teljesítményünkön.

További eredmények. Serdülők: KÓPÉ Dunakanyar Waterpolo Leányfalu–Hódmezővásárhelyi VSC 17–6. Soproni VSE–Angyalföldi DSI 4–6.

Az állás hét forduló után. Serdülők: 1. Genesys OSC Újbuda 21, 2. Angyalföldi DSI 13, 3. KÓPÉ Dunakanyar Waterpolo Leányfalu 12, 5. Swietelsky-Békéscsaba 9, 4. Soproni VSE 6, 6. Hódmezővásárhelyi VSC 2.

Swietelsky-Békéscsaba–Genesys OSC Újbuda 8–7 (2–3, 2–2, 3–0, 1–2)

Országos vízilabda-bajnokság, rájátszás, A2 B csoport, gyermek korosztály, Békéscsaba. V.: Pásztor Antal, Szabó Xénia. Békéscsaba: Krizsán – Orosz R., Suhajda Z. 1, Bazsó, Plavecz, Csüllög 1, Fölker. Cs.: Kabai (kapus), Korcsok N., Szatmári L. 4, Szathmáry Zs., Zimbran 2, Rácz, Pallag, Laurinyecz. Edző: Katona Péter. OSC: Vashegyi – Kaszás 1 (1), Maschl 3, Kányási, Turi 2 (2), Bartos 1, Csányi. Cs.: Varró (kapus), Várkonyi-Kis, Tuzson, Zoltán, Benedek, Rózsa, Fórián. Edző: Dávid Zsombor. Gól emberelőnyből: 6/3, ill. 5/2. Büntetők: 2/0, ill. 3/3. Kipontozódott: Kányási.

A második negyed vége felé kétgólos előnyre tettek szert a vendégek, innen kapaszkodott vissza csapatunk, és a harmadik játékrész közepén már náluk volt az előny, amit a lefújásig már ki sem engedtek a kezükből.

Katona Péter: – A három ponthoz, a győzelemhez gratulálok a fiúknak, hiszen az alapvető célt teljesítették, amivel életben tartjuk a reményt a listavezető soproniakkal szemben. A mutatott játékkal azonban egyáltalán nem vagyok elégedett. Sok volt a hiba, az első negyedben a védekezésünk sem működött. Vert helyzetből futottunk az eredmény után, aztán ahogy védekezésünk kicsit javult, megkezdtük a felzárkózást, de a blokkok mellett nem nagyon találtuk a rést. Aztán csak-csak fordítottunk, de a mai találkozóról elmondható, hogy csak a három pontnak örülhetünk.

További eredmények. Gyermek korosztály: KÓPÉ Dunakanyar Waterpolo Leányfalu–Hódmezővásárhelyi VSC 18–5. Soproni VSE–Angyalföldi DSI 14–6.

Az állás hét forduló után. Gyermek korcsoport: 1. Soproni VSE 20, 2. Swietelsky-Békéscsaba 19, 3. Genesys OSC Újbuda 9, 4. Angyalföldi DSI 9, 5. KÓPÉ Dunakanyar Waterpolo Leányfalu 3. 6. Hódmezővásárhelyi VSC 3.