Amíg el nem fogytak, fölényben voltak, de így is nyertek

Címlapképünkön Suhajda Zoltán, aki a gyermek korosztályúak találkozóján három gólig jutott, találatai nagyban hozzájárultak ahhoz, hogy a legfiatalabbak továbbra is veretlenek a bajnokságban – fotó: T. Petka Anita

Az újpestiek vendégeként a fővárosban, a margitszigeti Hajós Alfréd Sportuszoda 33 1/3 méteres medencéjében játszotta le három utánpótláscsapatunk az országos bajnokság rájátszásnak ötödik fordulóját.

Újpesti TE–Swietelsky-Békéscsaba 10–11 (1–3, 4–5, 1–2, 4–1)

Országos vízilabda-bajnokság, A2 csoport, rájátszás, gyermek korcsoport, Budapest. V.: Kollár György, Duray András. ÚTE: Dávid – Szebeni 1, Bekker 1, Tőzsér I., Budai Cs., Nagy B. 5 (2), Rajkai 1 (1). Cs.: Szűcs-Lukovits (kapus), Dobricza 1, Gulyás, Perczel, Mejia, Kecskés 1, Szabó B. Edző: Rácz Bálint, Varga Viktor. Békéscsaba: Kabai – Korcsok N. 5 (1), Suhajda Z. 3, Orosz R., Such 1, Zimbran 2, Nánási. Cs.: Czupper, Laurinyecz, Orosz B., Machlik. Edző: Fodor Ádám. Gól emberelőnyből: 9/2, ill. 9/4. Büntetők: 3/3, ill. 1/1. Kipontozódott: Tőzsér, ill. Korcsok N., Orosz R., Zimbran.

Fiataljaink egyenletes teljesítményt nyújtva remek játékkal tetemes előnyre tettek szert, ám a finisbe kanyarodva egymás után hárman is kipontozódtak a kezdőcsapatból, ettől kezdve feltámadt a fővárosi egylet, megkezdte a felzárkózást, 10–10-nél utolérték a mieinket, ám az utolsó szó a csabai gárdáé volt, amikor Suhajda Zoltán emberelőnyös helyzetből betalált, amivel el is dőlt a találkozó.

Fodor Ádám: – A mérkőzés legnagyobb része úgy alakult, ahogy szerettük volna. Ez alól két kivétel volt, az egyik az első három perc, amikor még nem érkeztek meg a meccsbe srácok. A folytatásban aztán tekintélyes előnyre tettünk szert, ami, mint utólag kiderült, jól is jött. A 10–6 reális volt. Aztán az utolsó negyedben, amikor alapembereink egymás után kipontozódtak, kissé megzavarodott a csapat, döcögött a gépezet. Ellenfelünk ezt alaposan kihasználta. A hullámvölgy után tíz–tízes állásnál, négy perccel a vége előtt lőttünk egy fontos gólt, amitől újra jobbá vált a játékunk, különösen a védekezésünk, amit alátámaszt, hogy négy percen át nem tudta kapunkat bevenni az Újpest. Sőt, szinte el sem jutottak odáig. Ezekből a mérkőzésekből lehet igazán sokat tanulni, de az is tény, hogy most már három és fél negyeden át összeszedett volt a játékunk.

További eredmények. Gyermek korcsoport: GYVSE UNI-Győr–Legrand Szentesi VK 9–6. Ybl Waterpolo Club Budapest–Ceglédi VSE 9–8. Kanizsa VSE Nagykanizsa–PannErgy MVSC Miskolc 6–18.

Az állás öt mérkőzés után. Gyermek korcsoport: 1. PannErgy MVSC Miskolc 13, 2. Swietelsky-Békéscsaba 12, 3. GYVSE UNI-Győr 12, 3. 4. Legrand Szentesi VK 8, 5. Kanizsa VSE Nagykanizsa 6, UVSE 6, 7. Ybl Waterpolo Club Budapest 3, 8. Ceglédi VSE 0.

UTE–Swietelsky-Békéscsaba 10–8 (3–1, 2–2, 1–4, 4–1)

Országos vízilabda-bajnokság, A2 csoport, rájátszás, serdülők, Budapest. V.: Duray András, Tordai Gábor. ÚTE: Lengyel – Gál 3, Cziczka 1, Tőzsér N. 4, Szabó Á. 1, Medve 1, Szalczer. Cs.: Kégl, Gyovai, Budai Cs., Mihályi, Lázár-Fetting, Magyar. Edző: Rácz Bálint, Varga Viktor. Békéscsaba: Beregszászi – Szalai, Suhajda Z., Szatmári L. 3, Szathmáry Zs., Pojendán 1, Pallag 2. Cs.: Bazsó, Nagy Á., Pónya 1, Csüllög, Fölker, Korcsok N. 1. Edző: Fodor Ádám. Gól emberelőnyből: 11/4, ill. 9/3. Büntetők: 0/0, ill. 1/1. Kiállítás cserével: Pojendán.

Három–nullal, majd 5—1-gyel nyomatékosította a házigazda, hogy ma ők szeretnének nyerni. Csapatunk nem hagyta annyiban, a harmadik negyed végén fordított (6–7), sőt még következő etap elején is vezetett (7–8). A finis kevésbé volt sikeres, így az újpestiek otthon tartották a három pontot.

Zsilák László: – Ami az előzményeket illeti, a hazai pálya nagy előny, hiszen az újpestiek egy másik medencében már jóval a meccs előtt bemelegítési lehetőséget kaptak. Ez meg is látszott az első másfél negyeden, hiszen tetemes előnyre tettek szert. Aztán megemberelték magukat fiataljaink, akik jóval jobb teljesítményt nyújtottak, mint két héttel ezelőtt. Igaz, sokat gyakoroltunk, és sokat tanultak a hétköznapokon. Szép megoldásokat mutattak be, nem véletlenül sikerült fordítanunk. A végjáték már nem sikerült annyira, de emelt fővel jöhettünk el a Margiszszigetről. Kivéve az én piros lapomat.

További eredmények. Serdülők: Ybl Waterpolo Club Budapest–Ceglédi VSE 19–7. GYVSE UNI-Győr–Legrand Szentesi VK 11–8. Kanizsa VSE Nagykanizsa–PannErgy MVSC Miskolc 18–17.

Az állás öt forduló után. Serdülők: 1. Kanizsa VSE Nagykanizsa 15, 2. GYVSE UNI-Győr 12, 3. PannErgy MVSC Miskolc 12, 4. Ceglédi VSE 6, 5. Ybl Waterpolo Club Budapest 6, 6. UVSE 6, 7. Legrand Szentesi VK 3, 8. Swietelsky-Békéscsaba 0.

UTE–Swietelsky-Békéscsaba 21–7 (5–3, 4–0, 5–1, 7–3)

Országos vízilabda-bajnokság, A2 csoport, rájátszás, ifjúságiak, Budapest. V.: Tordai Gábor, Kollár György. ÚTE: Prukner – Módos 4, Sallai, Schannen 6 (1), Szabó Á. 1, Kern 3 (1), Szikra 3. Cs.: Cziczka, Gál 1, Szalczer, Tőzsér N., Lázár-Fetting, Medve 3. Edző: Rácz Bálint, Varga Viktor. Békéscsaba: Korcsok P. – Budai T. 1, Szanyi 1, Fodor Zs. 1, Pojendán, Hajdu A., Pallag 2. Cs.: Beregszászi (kapus), Pónya O. 1, Szatmári L. 1, Szathmáry Zs., Lisztes, Tasnádi. Edző: Fodor Ádám. Gól emberelőnyből: 8/6, ill. 2/1. Büntetők: 2/2, ill. 1/0. Kiállítás cserével: Szathmáry Zs.

Három–háromig volt méltó ellenfele csapatunk a jó erőkből álló újpestieknek. Végül az eddig százszázalékos lila-fehérek nagy gólkülönbségű győzelmet arattak.

Ajtai Miklós: – Kicsit tartalékosak voltunk, akadt olyan játékosunk, akit betegség miatt csak egyszer láttam a héten. A feljátszó serdülőink pedig alaposan kifáradtak az ifistákat megelőző meccsen. Ami a gólok számár illeti, ilyen nagy különbségre nem számítottam, ugyanis technikailag és taktikában sem voltunk ekkora hátrányban. De az tény, ellenfelünk úgy úszott, hogy sokszor csak a lábtempójukat láttuk, három–három után kinyílt az olló, ezután viszont felőröltek bennünket. Az újpestiek eddig gyűjtött 15 pontját nem a szél fújta össze, tény, megérdemelten győztek ellenünk.

További eredmények. Ifjúságiak: Ybl Waterpolo Club Budapest–Ceglédi VSE 9–12. GYVSE UNI-Győr–Legrand Szentesi VK 8–11. Kanizsa VSE Nagykanizsa–PannErgy MVSC Miskolc 10–15.

Az állás öt forduló után. Ifjúságiak: 1. Ceglédi VSE 15, 2. UVSE 15, 3. PannErgy MVSC Miskolc 9, 4. Szentesi VK 9, 5. Ybl Waterpolo Club Budapest 6, 6. Swietelsky-Békéscsaba 3, 7. GYVSE UNI-Győr 3, 8. Kanizsa VSE Nagykanizsa 0.