Az akadozó gépezetet Ormai Zoltán ellensúlyozta

polo ormai mj cspKét sikeresen vett hazai bajnoki után ismét idegenbe látogatott csapatunk, ezúttal Leányfaluig utaztak ugyanis a Dunakanyar Szentendre vendégekeként ugrottak vízbe szombaton az ebéd előtti órákban. Sikerrel, ugyanis az idei bajnokság során első ízben nyert a csapat idegenben.

Dunakanyar Szentendre—Swietelsky-Békéscsaba 9—11 (1—0, 3—5, 2—2, 3—4)

OB I B-s vízilabda-mérkőzés, B csoport, 5. forduló, Leányfalu, 100 néző. V.: Bujka János, Irmes Máté Benedek. Szentendre: Király — Ercse 2, Szabó P. 5 (1), Fleckenstein 1, Szávai 1, Tusa, Eged. Cs.: Kammerer, Somogyi, Bozsoki, Buzás. Edző: Németh Zsolt. Békéscsaba: Ormai — Tinka, Szabó Z. 4 (2), Rácz, Mucsi, Major 1, Németh D. 3. Cs.: Gál (kapus), Tifrea, Józsa 2, Ajtai 1, Dobra. Edző: dr. Szilágyi Kristóf.

Gól emberelőnyből: 8/1, ill. 10/1. Büntetők: 1/1, ill. 2/2. Kiállítás cserével: Tifrea, Józsa. Kipontozódott: Kammerer, Tusa, ill. Mucsi. Az eredmény alakulása: 2—0, 4—1, 4—6, 6—7, 6—9, 9—10.

Mint egy nappal korábban beharangozó írásunkban jeleztük, ezúttal is meglehetősen tartalékos csapattal volt kénytelen kiállni a Békéscsaba: dr. Makra Zsolt játékával nem számolhatott dr. Szilágyi Kristóf edző, valamint a hazai szövetség a két kettős játékengedéllyel rendelkező játékos, Flajsman Dávid és Szabó Zsombor engedélyét visszavonta. Ráadásul az ifjúságiak közül Tóth Frank sérülés miatt szombaton még nem volt teljesen harcképes, de a héten ugyancsak sérüléssel bajlódó Tifrea Ovidiu már elutazott a csapattal. Viszont a helyszínen bemelegítés közben fejbe találták Dobra Róbertet, aki kisebb agyrázkódást szenvedett, de még így is kénytelen volt beállni az utolsó negyedben, ugyanis a kipontozódások és cserés kiállítások miatt vészesen fogyott a csapat amúgy is rövid kispadja.

Eléggé fásultan kezdték a mérkőzést a vendégek, ami talán a korai kelésnek is betudható (reggel hat órakor már úton volt a gárda Leányfalu felé). Így aztán a második negyed elején már 4—1-et mutatott az eredményjelző. Bár a védekezésre nem lehetett panasz, a támadások akadoztak, és pontatlanok voltak a lövések. A 13 órás szolgálat után azonnal útra kelő, immár 47 esztendős Ormai Zoltán kapus viszont nagyszerű napot fogott ki, a vendéglátók alig-alig tudták bevenni a kapuját. A védekező specialista Mucsi Zsolt már az első negyedben begyűjtötte második személyi hibáját, a negyedikben pedig a harmadikat, így a kipontozódás sorsára jutott. A mérkőzés finisben egyébként Tifrea és Józsa is a partvonalon kívülre került, mindketten cserével hagyták el a medencét. Fogyott a csapat, ám közben az eredményes védekezés mellé némileg feljavult a támadás, de csak annyira, hogy 4—4 után fordított a gárda a sereghajtó ellen. Innen kezdve már megmaradt végig az előny a békéscsabaiaknál, de jó esetben akár öt-hat góllal is nyerhettek volna. Ám a sok hiba és kapkodás olykor megbosszulta magát, ami miatt a meccsben tudott maradni a Dunakanyar gárdája. Végül a viszontagságos nap, illetve hét után, ha nyögvenyelősen is, de azért megérdemelten hozta el a három pontot — idén először idegenből — a viharsarki alakulat. Viszont Ormai kapus mellett Szabó Zoltán is dicsérhető négy góljáért, amelynek érdekessége, hogy a korábbi két bajnokin is négy találatig jutott.

Mestermérleg. Dr. Szilágyi Kristóf: — Tipikusan az a mérkőzés volt a mai, amelyen jó, hogy túl vagyunk. Megvan a fontos három pont és ezt a találkozót gyorsan felejtsük el. Pontatlan és kapkodó játékunkat Ormai Zoltán vezette védekezésünk ellensúlyozta, ennek köszönhetően nyertünk idegenben.

További eredmények: Ybl Waterpolo Club, Budapest—Racionet-Honvéd 14—5. Debreceni VSE—Szolnoki Dózsa VSC 12—5. Angyalföldi SI DSE—KSI SE 13—25. Alfa SC-Erzsébeti SMTK—Eszterházy Károly Főiskola SC, Eger 6—10.

Az állás a 5. forduló után: 1. KSI SE 15 (97—49), 2. Ybl Waterpolo Club, Budapest 15 (67—40), 3. Eszterházy Károly Főiskola SC, Eger 10 (55—48), 4. Swietelsky-Békéscsaba 10 (64—65), 5. Debreceni VSE 9 (56—53), 6. Angyalföldi SI DSE 9 (66—64), 7. Racionet-Honvéd 4 (49—60), 8. Alfa SC-Erzsébeti SMTK 1, 9. Szolnoki Dózsa VSC 0 (43—66), 10. Dunakanyar Szentendre 0 (43—72).

Címlapképünkön: a Dunakanyarban Ormai Zoltán kapuson nem tudtak fogást találni a házigazdák