Az alapszakasz záró mérkőzésére kár szót vesztegetni

A fiatalok vasárnapi, tatabányai erőpróbája miatt nem akarta duplán „fárasztani” az utazásokkal tanítványait dr. Szilágyi Kristóf, ezért inkább rövidebb kispaddal ültek le a leányfalui találkozóra a felnőttek, akik közül ráadásul munkahelyi elfoglaltság miatt hiányzott Mucsi Zsolt is, továbbá nem számíthatott a vezetőedző Németh Dániel játékára sem. Bár az is tény, ennek a találkozónak nem volt már különösebb tétje, hiszen mindkét csapat esetében korábban eldőlt, hogy hol folytatják a rájátszást.

Dunakanyar Waterpolo, Szentendre—Swietelsky-Békéscsaba 19—7 (4—0, 6—3, 6—1, 3—3)

OB I B-s vízilabda-mérkőzés, B csoport, alapszakasz, 18. forduló, Leányfalu, 100 néző. V.: Kollár György, Zelki Soma. Dunakanyar: Szabolcsi — Szabó P. 3 (1), Radócz 3, Fleckenstein 1, Szávai 5, Tislér 2, Somogyi. Cs.: Kákonyi (kapus), Nagy N. 3, Hajdu, Gönczy, Buzás 1, Nyemcsok 1. Edző: Eged Dániel. Békéscsaba: Ormai — Sóvári 1, Mikházi, Páll 1, dr. Szilágyi 2 (1), Ajtai 2 (1), Borsos. Cs.: Tóth F., Fodor 1, Takács. Edző: dr. Szilágyi Kristóf, Fodor Ádám. Gól emberelőnyből: 10/3, ill. 8/1. Büntetők: 1/1, ill. 3/2. Kipontozódott: Mikházi, Páll. Az eredmény alakulása: 6—0, 9—2, 12—4, 18—5.

Hamar kiderült, hogy még az öltőzőben maradt a békéscsabai csapat, aminek köszönhetően repülőrajtot vett a pályaválasztó, hat gólig meg sem álltak, amire addig nem is tudott válaszolni a Békéscsaba. A gyenge kezdés után az is gyorsan kiderült, hogy a mentális hozzáállás is csorbát szenvedett a félidőre, amikor már hétgólos előnyre tettek szert a házigazdák. „Lefordulás gólokat” ajándékoztak a Dunakanyarnak, elől és hátul is fegyelmezetlenül játszott a Csaba, szellős volt a védekezésük, a támadásokat pedig kapkodás jellemezte. Így végül egy felkészülési mérkőzésnek sem felelt meg a derbi, és erre a rövid kispad sem lehet mentség. Az sem a viharsarkiak malmára hajtotta a vizet, hogy a negyedik negyed elején Páll Bence, majd a finisben Mikházi Máté kipontozódott, nem sok kellett ahhoz, hogy a vége felé már ne legyen bevethető „harcosa” a Békéscsabának.

Mestermérleg. Dr. Szilágyi Kristóf: — Úgy gondolom, jobb, ha ma nem mondok semmit erről a mérkőzésről…

További eredmények: A HÍD OSC Újbuda—Vasas 5—9. BVSC-Zugló—MAFC 113 26—6. Kaposvári VK—Fehérvár VSE, Székesfehérvár 8—5. Szegedi FVCS—Ceglédi VSE 19—3.

A B csoport alapszakaszának végeredménye 18 forduló után: 1. BVSC-Zugló 50, 2. Szegedi FVCS 48, 3. Vasas SC 43, 4. Dunakanyar Waterpolo, Szentendre 33, 5. Ceglédi VSE 25, 6. Kaposvári VK 22, 7. A HÍD OSC Újbuda 22, 8. Swietelsky-Békéscsaba 12, 9. Fehérvár VSE, Székesfehérvár 9, 10. MAFC 113 0.

Címlapképünkön a játékos edzőként vízbe ugró, kétgólos dr. Szilágyi Kristóf blokkol egy lövést Ormai Zoltán kapusunk előtt, balra az ugyancsak két találatig jutó Ajtai Miklós