Az egyik Szegedet legyőzték, a másiktól kikaptak

ob2 cspMiként az OB I B-s csapatunk, a második alakulat is Szeged felé vette az irányt szombaton a bajnokság negyedik körében, s mindkét alkalommal Tisza-parti együttessel vette föl a küzdelmet a SZUE Uszodában.

Csabai Csirkefogók VK II.—Szegedi VTK 15—10 (2—3, 3—3, 4—3, 6—1)

OB II-es vízilabda-mérkőzés, Szeged. V.: Szénászky Zsolt. Békéscsaba: Danciu — id. Lukácsi S. 3, dr. Szlávik, Puha, Dávid 3, Laczó P. 5, Csendes 1. Cs.: Gyebnár, dr. Szeberényi, Román 1, Pop, Mayer 2. Játékos edző: dr. Szlávik Győző. Szegedi VTK: dr. Bólya — Árva, Balla 1, Zsarkó 1, Barna M. 1, Németh Z. 3, Éles 4. Cs.: Pördi, Csernus-Lukács. Edző: Klippel Zsolt.

Gól emberelőnyből: 7/1, ill. 7/0. Büntetők: 0/0, ill. 1/0. Kipontozódott: Gyebnár. Kiállítás cserével: Németh Z.

Előbb 5—3-ra, majd a harmadik negyed vége felé még 9—8-ra a szegediek vezettek, ám az utolsó etapban ellenállhatatlannak bizonyult a Laczó Péter vezette békéscsabai egylet, és a vártnál könnyebb győzelmet aratott a sereghatóval szemben.

Csabai Csirkefogók VK II.—Szegedi UVTE 7—17 (2—6, 1—2, 3—4, 1—5)

OB II-es vízilabda-mérkőzés, Szeged. V.: Pásztor Antal. Békéscsaba: Danciu 1 — id. Lukácsi S., dr. Szlávik, Dávid 1, Laczó P. 5, Csendes, Román. Cs.: Puha, Gyebnár, dr. Szeberényi, Pop, Mayer. Játékos edző: dr. Szlávik Győző. Szegedi VTK: Bük — Szegi, Avar 2, dr. Donauer T. 1, Király 3, Varga Á. 3, Barna T. 2 (1). Cs.: Kővári 1, Rigó 1, dr. Donauer M. 3, Szaniszló, dr. Horváth G., Kerekes, Varga P. 1. Edző: Melkuhn Dezső.

Gól emberelőnyből: 6/1, ill. 6/3. Büntetők: 0/0, ill. 1/1.

A hazaiak zsinórban lőtt négy gólja megadta az alaphangot a mérkőzésre, a folytatásban a Tisza-partiak fokozatosan elhúztak, győzelmükkel megerősítették első helyüket a tabellán.

További eredmények: Csongrádi VVSE II.—Hódmezővásárhelyi VSC II 9—8. Szentesi VK II.—Szegedi VTK 13—16. Szegedi UVTE—Clubul Sportiv Crisul Oradea Masters, Nagyvárad (román) 12—9. Clubul Sportiv Crisul Oradea Masters, Nagyvárad—Csongrádi VVSE II. 14—8. Hódmezővásárhelyi VSC II.—Szentesi VK II. 13—8.

Az OB II Keleti csoportjának állása a negyedik kör (nyolc forduló) után: 1. Szegedi UVTE 22, 2. Clubul Sportiv Crisul Oradea Masters, Nagyvárad 16, 3. Szentesi VK II. 12, 4. Csongrádi VVSE II. 10, 5. Csabai Csirkefogók VK II. 8, 6. Hódmezővásárhelyi VSC II. 7, 7. Szegedi VTK 6.

Címlapképünkön: Dávid Levente veszi tűz alá a kaput. A csabaiak játékosa az első meccsen háromszor, a másodikon pedig egyszer volt eredményes