Az első negyedben szerzett előny elég volt a tatabányaiaknak

polo tA bajnokaspiráns Tatabányához utazott felnőtt csapatunk az OB I B-s bajnokság 14. fordulójában. Tény, hogy a házigazda számított esélyesebbnek, ám azzal aligha számolt bárki is, hogy zsinórban öt gólt szerez a pályaválasztó az első nyolc percben, amire nem érkezik válasz, ami előny végül elegendőnek bizonyult a végelszámoláskor is a Tatabányának.

Tatabányai Vízmű SE—Csabai Csirkefogók VK 14—9 (5—2, 2—2, 2—3, 5—4)

OB I B-s férfi vízilabda-mérkőzés, Tatabánya. V.: Győri Attila, Gérnyi Tamás. Tatabánya: Pelle — Kalanovics 4 (1), Garancsy 2 (1), Dobay 1, Mocsári, Kiss Sz. 1, Császár 3. Cs.: Sebestyén 1 (1), Békés, Fejős 2 (1), Mészáros, Altmann, Csányi. Edző: Zantleitner Tamás. Békéscsaba: Ormai — Cseh 3 (1), dr. Szécsi, Józsa, Mucsi. Ifj. Kádár J., Kiss Gy. 4 (2). Cs.: Gál (kapus), Szeles, Dobra, Rácz, Szabó Z. 2, Hajdú. Edző: Kádár József.

Gól emberelőnyből: 14/5, ill. 12/3. Büntetők: 5/4, ill. 3/3. Kipontozódott: Mészáros, ill. Cseh, Mucsi. Kiállítás cserével: dr. Szécsi a 9. percben. Az eredmény alakulása: 5—0, 6—2, 9—2, 9—5, 10—7, 13—8.

Repülőrajtot vett a bajnokesélyes Tatabánya, és ezt tehette, ugyanis a csabaiak mintha még az utazás keltette szunyókálással pihentek volna. Az első negyedben csak lézengtek a vízben, a házigazda viszont tetszés szerint dobálta a gólokat. A Békéscsaba már a hatodik emberelőnyös helyzetet hagyta ki, miközben a vendéglátók már a második előnyös gólt értékesítették, és kaptak nagy hirtelenjében három büntetőt is, amiből egyet azért Ormai Zoltán kivédett. Baj volt az irányzékkal is, egész egyszerűen ebben a szakaszban az átlövők el sem találták a kaput. A második negyed elején dr. Szécsi Donátot cserével végleg kiállították, ettől mintha felébredtek volna a csirkefogók. Először Kiss Gyula gyújtotta be a rakétát, zsinórban négy gólig meg sem állt, aztán a többiek is elkezdték felvenni a ritmust. Mindkét gárda zónázott, ez is megnehezítette a centerek dolgát. Kapaszkodott a csabai együttes, háromra meg is közelítették ellenfelüket, ám utolérni semmiképpen nem tudták, a végére megmaradt az első negyedben szerzett ötgólos tatabányai előny. A sípszó után látszott igazán, hogy kár volt ekkora előnyt adni a pályaválasztónak.

Mestermérleg. Kádár József: — Csak azt az első negyedet feledhetnénk… Szorosabb mérkőzésre számítottam.

További eredmények: Egri Eszterházy Károly Főiskola SC—Ybl Water Polo Club 7—8. Hódmezővásárhelyi VSC—Szolnoki Dózsa Közgép II. 8—12. Neptun VSC—Angyalföldi Sportiskola DSK 11—10. A Szegedi TE EHÖK Sport Egyesület—Tiszavirág Szegedi Vízipóló Suli mérkőzést március 22-én játsszák.

Az állás a 14. forduló után: 1. Tatabányai Vízmű SE 33, 2. Ybl Water Polo Club 31, 3. Neptun VSC 30, 4. Szolnoki Dózsa Közgép II. 27, 5. Csabai Csirkefogók VK 22, 6. Angyalföldi Sportiskola DSK 20, 7. Tiszavirág Szegedi Vízipóló Suli 17, 7. 8. Egri Eszterházy Károly Főiskola SC 15, 9. Hódmezővásárhelyi VSC 5, 10. Szegedi TE EHÖK Sport Egyesület 1.