Az ifjúságiaknak futott a szekér, gyermek csapatunk kikapott

Ezen a hét végén dupla feladat vár(t) az országos utánpótlás-bajnokságokban szereplő csapatainkra: ma este hazai környezetben a székesfehérváriakat fogadták, vasárnap pedig Kecskemétre utaznak, hogy a 20-21. fordulót letudják.

Swietelsky-Békéscsaba—Fehérvári VSE, Székesfehérvár 12—9 (2—1, 3—4, 4—2, 3—2)

OB I B-s ifjúsági vízilabda-mérkőzés, A2 csoport, Békéscsaba. V.: Tóth Sándor, Molnár II. Péter. Békéscsaba: Micle — Fazekas Zs. 1, Balatoni, Tóth F. 3 (1), Tifrea 6 (1), Tóth Sz., Darabos 2. Cs.: Csuvarszki D., Schindler I., Demeter, Paksi B. Edző: dr. Szilágyi Kristóf. Székesfehérvár: Reizinger — Nagy M. 5, Pászti 2, Kállai, Pongrácz 1, Mihályi 1 (1), Szabó Zs. Cs.: Mohácsi (kapus), Bendicsek, Frei. Edző: Gyöngyösi János. Gól emberelőnyből: 5/1, ill. 3/0. Büntetők: 2/2, ill. 1/1. Kipontozódott: Szabó Zs.

Az este záró mérkőzésen a vendégek elsőnek lőtt góljától eltekintve végig a mieink vezettek, többször három góllal is, így végül magabiztos hazai győzelmet jegyezhettünk.

További eredmények. Ifjúságiak: Honvéd Kölyök Póló Suli—Ceglédi VSE 6—9. Hódmezővásárhelyi VSC—Kaposvári VK 11—10. Százhalombattai VSE—PannErgy Miskolci VSC 9—18. Oázis SC, Budapest—Hírös SN, Kecskeméti SI 19—5. A Koelner-Csongrádi VVSE—Ybl Waterpolo Club, Budapest mérkőzést május 13-án játsszák. A Pécsi SN SI—Dunakanyar Waterpolo, Szentendre mérkőzés elhalasztva.

Az állás a 20. forduló után. Ifjúságiak: 1. Kaposvári VK 48, 2. Hódmezővásárhelyi VSC 45, 3. PannErgy Miskolci VSC 42, 4. Oázis SC, Budapest 39, 5. Pécsi SN SI 35, 6. Ceglédi VSE 33, 7. Fehérvári VSE, Székesfehérvár 27, 8. Ybl Waterpolo Club, Budapest 27, 9. Honvéd Kölyök Póló Suli 27, 10. Dunakanyar Waterpolo, Szentendre 24, 11. Swietelsky-Békéscsaba 23, 12. Százhalombattai VSE 9, 13. Koelner-Csongrádi VVSE 8, 14. Hírös SN, Kecskeméti SI 0.

Swietelsky-Békéscsaba—Fehérvári VSE, Székesfehérvár 9—16 (1—3, 4—3, 2—5, 2—5)

OB I B-s serdülő korcsoportos vízilabda-mérkőzés, A2 csoport, Békéscsaba. V.: Molnár II. Péter, Pölös Gábor. Békéscsaba: Nyakó — Braun, Schindler I. 1, Demeter 1, Paksi B. 2, Csuvarszki D. 2, Mecskó. Cs.: Lukácsi M. 2 (1), Vozár M., Gellény 1, Vidovenyecz, Vozár B., Bencsik Edző: Csabai Zoltán. Székesfehérvár: Hruskó — Holubecz 3 (1), Bendicsek, Pászti 5, Pongrácz 6 (1), Vántus 1, Kállai. Cs.: Ligeti (kapus), Tóth M., Kaló, Drégely, Komáromy, Fehéri 1, Csepregi. Edző: Ágner Zoltán. Gól emberelőnyből: 2/1, ill. 7/3. Büntetők: 4/1, ill. 2/2. Kipontozódott: Braun.

A harmadik negyed közepéig változatos mérkőzést vívott a két csapat, ekkor még a mieink vezettek 7—6-ra, ám az ezt követő, zsinórban bekapott hét gól megpecsételte a csabaiak sorsát.

További eredmények. Serdülők: Honvéd Kölyök Póló Suli—Ceglédi VSE 4—8. Százhalombattai VSE—PannErgy Miskolci VSC 8—18. Oázis SC, Budapest—Hírös SN, Kecskeméti SI 21—10. Hódmezővásárhelyi VSC—Kaposvári VK 7—14. Az Aeroprodukt-Csongrádi VVSE—Ybl Waterpolo Club, Budapest mérkőzést május 13-án játsszák. A Pécsi SN SI—Dunakanyar Waterpolo, Szentendre mérkőzés elhalasztva.

Az állás a 20. forduló után. Serdülők: 1. PannErgy Miskolci VSC 45, 2. Ybl Waterpolo Club, Budapest 42, 3. Fehérvári VSE, Székesfehérvár 42, 4. Hódmezővásárhely 40, 5. Aeroprodukt-Csongrádi VVSE 39, 6. Pécsi SN SI 36, 7. Ceglédi VSE 35, 8. Kaposvári VK 34, 9. Oázis SC, Budapest 24, 10. Swietelsky-Békéscsaba 16, 11. Hírös SN, Kecskeméti SI 13, 12. Dunakanyar Waterpolo, Szentendre 11, 13. Honvéd Kölyök Póló Suli 9, 14. Százhalombattai VSE 4.

Swietelsky-Békéscsaba—Fehérvári VSE, Székesfehérvár 9—10 (1—2, 2—3, 3—4, 3—1)

OB I B-s gyermek korcsoportos vízilabda-mérkőzés, A2 csoport, Békéscsaba. V.: Tóth Sándor, Pölös Gábor. Békéscsaba: Bucsi — Lukácsi M. 4 (1), Gellény 1, Vozárt M., Vidovenyecz, Vozár B. 2, Pónya T. Cs.: Sipos 1, Bencsik 1. Edző: Ajtai Miklós. Székesfehérvár: Ligeti — Tóth M. 3 (1), Csepregi 1, Mészáros 4, Lendvai 2, Madácsi, Danka. Cs.: Kanizsay, Bácskai. Edző: Ágner Zoltán. Gól emberelőnyből: 6/0, ill. 7/4. Büntetők: 1/1, ill. 1/1. Kipontozódott: Vidovenyecz, ill. Bácskai.

Kezdetben felváltva estek a gólok, ám mindig a vendégeknél volt az előny. A székesfehérváriak 3—3 után, a harmadik negyed közepére megugrottak, három góllal vezettek, amit sokáig tartottak. Az utolsó negyedben tornázta vissza magát csapatunk, 9—9-nél utolérte ellenfelét, de öt perccel a vége előtt Lendvai Zsombor betalált a kapunkba, amire már nem érkezett válasz. Így borult a papírforma, a csabai fiatalok egy középmezőnybeli gárdától kaptak ki.

További eredmények. Gyermek korcsoport: Honvéd Kölyök Póló Suli—Ceglédi VSE 19—6. Százhalombattai VSE—PannErgy Miskolci VSC 7—23. Oázis SC, Budapest—Hírös SN, Kecskeméti SI 6—13. Hódmezővásárhelyi VSC—Kaposvári VK 3—10. A Vestfrost-Csongrádi VVSE—Ybl Waterpolo Club, Budapest mérkőzést május 13-án játsszák. A Pécsi SN SI—Dunakanyar Waterpolo, Szentendre mérkőzés elhalasztva.

Az állás a 20. forduló után. Gyermek korcsoport: 1. Swietelsky-Békéscsaba 49, 2. Dunakanyar Waterpolo, Szentendre 46, 3. PannErgy Miskolci VSC 45, 4. Hírös SN, Kecskeméti SI 43, 5. Pécsi SN SI 40, 6. Oázis SC, Budapest 37, 7. Fehérvári VSE, Székesfehérvár 36, 8. Kaposvári VK 23, 9. Vestfrost-Csongrádi VVSE 19, 10. Honvéd Kölyök Póló Suli 16, 11. Ceglédi VSE 16, 12. Százhalombattai VSE 11, 13. Ybl Waterpolo Club, Budapest 7, 14. Hódmezővásárhelyi VSC 5.

Címlapképünkön Ovidiu Tifrea, aki az ifjúságiak mérkőzésén csapatunk góljainak felét jegyezte, hat találatig jutott