Bravúros győzelem a listavezetővel szemben

ob1b08Miután a 7—12. helyért folyó rájátszás első körében kisorsolt Cegléd—Békéscsaba mérkőzést későbbre halasztották, ezért csak ma kezdte meg csapatunk a harcot a középmezőnyben való minél jobb opció eléréséért. Első ellenfele az A csoport egyik erőssége, a Nagykanizsa volt, akiket szombaton délután hazai környezetben fogadtak a Csirkefogók.

Csabai Csirkefogók VK—Kanizsa VSE 7—6 (1—1, 0—1, 3—3, 3—1)

OB I B-s férfi vízilabda-mérkőzés, rájátszás a 7—12. helyért, Békéscsaba, 100 néző. V.: Kovács Soma, Bottyán Miklós. Békéscsaba: Ormai — Cseh 1, Józsa 1, Ajtai, Kiss Gy. 3 (1), Szabó Z., Németh D. Cs.: dr. Szécsi, Szeles, Dobra, Rácz 2, Mucsi, ifj. Kádár J. Edző: Kádár József. Nagykanizsa: Nébald — Virt, Besenyi, Bakó 2 (1), Cserdi 2 (1), Kéri 1, Koncz 1. Cs.: Klie, Fábry. Edző: Németh Zsolt.

Gól emberelőnyből: 8/2, ill. 8/0. Büntetők: 1/1, ill. 2/2. Az eredmény alakulása: 0—1, 2—2, 3—5, 7—5.

Nem a legideálisabban kezdődött a mérkőzés, miután a dunántúliak hamar előnyhöz jutottak, mi több a harmadik negyed finisére már kétgólos előnyre tettek szert. Leginkább ez annak volt köszönhető, hogy portásuk, Nébald Olivér remek napot fogott ki, alig tudták bevenni kapuját a csabaiak. Ezután megemberelte magát a pályaválasztó és Kiss Gyula vezérletével nemcsak egyenlített, hanem a vezetést is átvette a két közel egyforma képességű együttes kemény, de sportszerű csatájában. Az igazsághoz tartozik az is, sokat segített, hogy a békéscsabai kispad hosszabb volt, a vendégek pedig a mérkőzés finisére elfáradtak.

Mestermérleg. Kádár József: — Küzdelmes mérkőzésen bravúros győzelmet értünk el a listavezetővel szemben, a megszerzett három pont még sokat jelenthet a végelszámoláskor.

További eredmények: Ceglédi Vasutas—Szolnoki Dózsa-Közgép II. 9—12. Az UVSE-Margitsziget—Angyalföldi Sportiskola mérkőzést május 12., kedden játsszák.

Az állás: 1. Nagykanizsai VSE 12, 2. Szolnoki Dózsa-Közgép II. 12, 3. Csabai Csirkefogók VK 7, 4. UVSE-Margitsziget 5, 5. Ceglédi Vasutas 4, 6. Angyalföldi Sportiskola 4.