Kiss Gergő és az aranyérmei Csabán

Rendhagyó eseményre kerül sor február 19-én, hétfőn: Békéscsabára látogat dr. Kiss Gergely vízilabdázó, aki háromszoros olimpiai bajnok, világbajnok, Világkupa-győztes, kétszeres Európa-bajnok, kétszeres Világliga-győztes, s megannyi fantasztikus klubsiker részese.
Kiss Gergő az EMMI Sportért Felelős Szakállamtitkársága által kiírt pályázat, „Sportolj együtt olimpikonokkal!” alprojekt keretein belül, iskolaidőben a Békéscsabai Belvárosi Általános Iskola és Gimnázium diákjaival találkozik, sportol.
Ugyanakkor az önkormányzat, illetve a Csabai Csirkefogók Vízilabda Klub jóvoltából lehetőség van arra, hogy 16 óra 15 perctől minden sportot kedvelő találkozhasson a nagy bajnokkal.
A programra — amikor is Szarvas Péter, Békéscsaba polgármestere személyesen is köszönti a háromszoros olimpiai bajnokot — ugyancsak a Belvárosi Általános Iskola és Gimnázium aulájában kerül sor. S ami a történetet még érdekesebbé teszi: Kiss Gergely Békéscsabára hozza mindhárom olimpiai aranyérmét. Ezeket természetesen meg is lehet majd tekinteni.
A szervezők gondoskodnak arról is, hogy Gergő néhány évvel ezelőtt írt önéletrajzi könyvéhez is hozzá lehessen jutni a helyszínen. A köteteket Kiss Gergő névre szólóan dedikálja.
A belépés díjtalan.

Bajnoki fordulók, tehetséggondozó, OB I B-s válogatott

Mozgalmas egy hét vár klubunk vízilabdázóira, és ezúttal nem csak a bajnoki pontokért szállnak vízre, hanem a különböző felnőtt és utánpótlás-válogatottak összetartásán is. De kezdjük szokásunkhoz híven a hét végi bajnoki meccsekkel. Ezúttal két kategóriában leszünk érdekeltek.

Az OB II-es bajnokság idei első, egyben ötödik alapszakaszbeli fordulójára kerül sor szombaton Szentesen, amely a rájátszást megelőző utolsó kör. A Dél-keleti csoport 9-10. fordulójában a Csirkefogók a Szegedi Öregfiúkkal és a Hódmezővásárhely második alakulatával veszik föl a harcot.

Az OB II. programja. Dél-keleti csoport, 5. kör (9-10. forduló). Február 10., szombat, 10.00 óra: Crisul Masters Oradea, Nagyvárad (román)—Hódmezővásárhelyi VSC II. 11.15: Szegedi VTK—Szegedi ÚVTE. 12.30: Szentesi Öregfiúk—Csabai Csirkefogók VK. 13.45: Szegedi ÚVTE—Crisul Masters Oradea, Nagyvárad. 15.00: Csabai Csirkefogók VK—Hódmezővásárhelyi VSC II. 16.15: Szentesi Öregfiúk—Szegedi VTK.

A Dél-keleti csoport állása négy kör (nyolc forduló) után: 1. Szegedi ÚVTE 24, 2. Szegedi VTK 18, 3. Crisul Masters Oradea, Nagyvárad 15, 4. Szentesi Öregfiúk 6, 5. Hódmezővásárhelyi VSC II., 3, 6. Csabai Csirkefogók VK 3.

A gyermek V. korcsoportosok nemzetközi vidékbajnokságának Piros csoportjában a harmadik kőrre (5-6. forduló) kerül sor. A szombati egynapos eseménynek Hódmezővásárhely ad otthont.

A program. Február 10., szombat, 9.00: Koelner-Csongrádi VVSE—Szegedi Vízipóló Suli. 10.00: Csabai Csirkefogók VK—Szentesi VK. 11.00: Hódmezővásárhelyi VSC—KV Vojvodina, Újvidék (szerb). 12.00: Csabai Csirkefogók VK—Koelner-Csongrádi VVSE. 13.00: KV Vojvodina, Újvidék—Szegedi Vízipóló Suli. 14.00: Szentesi VK—Hódmezővásárhelyi VSC.

A Piros csoport állása két kör (négy forduló) után: 1. Szentesi VK 10, 2. KV Vojvodina, Újvidék 10, 3. Csabai Csirkefogók VK 9, 4. Szegedi Vízipóló Suli 3, 5. Hódmezővásárhelyi VSC 3, 6. Koelner-Csongrádi VVSE 0.

Tehetséggondozó. Két korcsoport számára újabb tehetséggondozó foglalkozásokat tartanak a hét végén. Először a 2006-ban született dél-alföldi fiatalok (Bács Kis-kun, Csongrád és Békés megye legjobbjai) találkoznak pénteken, akiket egy edzésen, Kecskeméten tesztel az edzőpáros, Gyenes István és a fiatal csabai mester, dr. Szilágyi Kristóf. Ezen a foglalkozáson az úszástudás és a lábtempó erősségének felmérése szerepel a programban. Klubunkból öt fiatal kapott meghívást, a békéscsabai Kvasz János, Hajdu Andor és Komlódi Marcell, valamint a gyulai klubból Szanyi Vencel és Fodor Zsombor. Az egy évvel idősebbek Szentesen találkoznak, számukra három edzésből álló, kétnapos tesztet írt elő Lehmann István szövetségi edző. Esetükben is az úszástudásra és a lábtempóra kíváncsi elsősorban a mester, de itt már előkerül a labda is. Klubunkból a csabai Kiss-Schusztek Dávid, Bozgán Bence és a kapus Szatmári Zsombor, a gyulai gárdából Juhász Borisz a kétnapos esemény résztvevője.

Az OB I B-s csapatok legjobbjaiból körvonalazódik egy válogatott keret. A 4. szezon második edzését rendezik meg, vagyis a novemberi összejövetel után újra együtt edz majd a hazai második vonal válogatottja. Az olimpiai bajnok Faragó Tamás, Kenéz György kettős által irányított csapat február 14-én, szerdán 12 és 14 óra között a BVSC Szőnyi úti, Laky Károly Uszodájában tréningezik. A bajnokságban dobogós helyen álló Swietelsky-Békéscsaba klubjából Szabó Zsombor kapott meghívót.

Íme az OB I B-s válogatott teljes névsora: Kibédi Botond (UVSE), Németh Dominik (UVSE), Balli Kristóf (Kanizsa SC), Petrényi Botond (Cegléd), Fazekas Gergő (Vasas), Ladányi Ákos (Vasas), Kotlár Péter (Szolnok), Bodoróczki Tamás (Szolnok), Balangó Benedek (Angyalföld), Szécsi László (Angyalföld), Hajós Jácint (Angyalföld), Korom Tibor (Angyalföld), Békési Bulcsú (YBL WPC), Sipos Dávid (Alfa ESMTK), Csányi Márk (MAFC), Tüttő Máté (MAFC), Hertzka Olivér (Honvéd), Szurgent Márió (Eger KF), Pál Gergely (Eger KF), Mata Levente (Eger KF), Szabó Zsombor (Swietelsky-Békéscsaba), Patócs Márton (Debrecen), Szabolcsi Áron (Dunakanyar WPC), Búzás Gábor István (Dunakanyar WPC), Radics Ákos (Kaposvár), Krasznai Rudolf (Kaposvár).

Címlapképünkön Szabó Zsombor, aki meghívót kapott a Faragó Tamás, Kenéz György kettőstől az OB I B-s válogatottak összetartására

Százhúszas békési szurkolótábor a Világligán

Három busszal, személyautókkal csaknem 120 békéscsabai és gyulai kelt útra, Hódmezővásárhelyre, hogy megtekintse vízilabda-válogatottunk spanyolok elleni Világliga mérkőzését. Köztük 75 utánpótláskorú ifjú pólósunk követhette élőben az eseményt, de ott voltak a felnőtt- és a szeniorcsapat tagjai, szülők, edzők, és klubunk vezetői is.

Mint emlékezetes — sokat olvashattunk róla, sőt, a távolabb élők a televízió jóvoltából is követhették az eseményt — válogatottunk 9—8-ra legyőzte az ibériaiakat. Alighanem a sikerhez egy kicsit hozzájárult a népes Békés megyei küldöttség is.

„Fontos magyar győzelem született, aminek részese lehetett klubunk nagy hányada is — foglalta össze a nagy utazást dr. Szilágyi Kristóf vezetőedző. —Meghatározó élmény volt ez az esemény sportolóink számára, hiszen testközelből láthatták a válogatottunkat. Jó volt látni a csillogó szemű gyerekeinket, és azt, hogy mekkora elánnal szurkolnak a nemzeti csapatnak. A mérkőzés után együtt fotózkodhattak a hazai legjobbakkal, autogramokat gyűjthettek. Csaknem egy órával a lefújás után indulhattunk vissza, szinte nem lehetett elvonszolni őket a medence partjától. Mindenképpen tanulságos volt ez a mini kirándulás a legkisebbektől a legnagyobbakig.”

Címlapképünkön a gyermek korcsoportos fiatalunk, a nyolcéves Korcsok Nándi pacsizik a spanyolok ellen két gólt elérő Zalánki Gergővel – fotó: Madar Dávid/MVLSZ

Klubunk, dr. Szilágyi Kristóf és utánpótlásunk elismerése

Alig néhány napja számoltunk be arról, hogy két fiatal, dél-alföldi utánpótlás korosztályú évjárat Szentesen, illetve Kecskeméten tehetséggondozó edzésen mutatta meg, mennyit fejlődött az elmúlt időszakban. A fiataloknak ugyan egyelőre szünet van a bajnokságban, azonban továbbra sem tétlenkednek, a hazai környezetben zajló edzések mellett e hét végén újabb összetartáson vesznek részt két vízilabdás fellegvárban.

A 2005-ben, illetve a 2006-ban születettek ismét Szentesen és Kecskeméten találkoznak, ahol újabb tréningeken és kétkapus meccseken tesztelik őket a szövetségi edzők. A dél-alföldi tehetséggondozón továbbra is a szegedi, szentesi, csongrádi, hódmezővásárhelyi, szolnoki, kecskeméti és békéscsabai-gyulai fiatalok vesznek részt.

Dobra Róbert edzőnk vezetésével a békéscsabaiak közül a kapus Szatmári Zsombor, a mezőnyjátékosok közül pedig a csabai Kiss-Schusztek Dávid és Bozgán Bence, valamint a gyulai Juhász Borisz kel útra szombaton, amikor két edzés szerepel a programban, vasárnap pedig további egy tréning.

A 2006-ban születettek ismét Kecskeméten találkoznak, ide dr. Szilágyi Kristóf vezetésével öten utaznak: a gyulai Fodor Zsombor, Szanyi Vencel, a békéscsabai fiatalok közül pedig Kvasz János, Hajdu Andor, továbbá az egy évvel fiatalabb Komlódi Marcell. Számukra mindkét napon két-két edzés és kétkapuzás szerepel a programban.

Klubunkat nagy megtiszteltetés érte, ugyanis az utóbbi korcsoportosok számára a régi motoros Gyenes István mellett január elsejétől dr. Szilágyi Kristóf (képünkön) a másik edző, aki foglalkozik a dél-alföldi mintegy negyven gyerkőccel. Vezetőedzőnk elmondta, számára is külön öröm, hogy ilyen lehetőséget kapott, ami által ráláthat az ország egyik legerősebb régiójának utánpótlására: „Ez nagy megtiszteltetés, és komoly fejlődési lehetőség nekem, de klubunk számára is kitüntetés, ami talán annak is köszönhető, hogy a Csabai Csirkefogók VK most már évek óta rendszeresen ad remekül felkészített játékosokat a nagyobb múltú, OB I-es háttérrel rendelkező egyesületeknek. Klubunk vezetői is hasonló véleményen vannak, és büszkék vagyunk valamennyien arra, hogy egyre inkább elismert nevelő egyesületté váltunk az elmúlt években.”

A csabai trió a fővárosban is bizonyított

Emlékezetes három nap volt négy békéscsabai vízilabdás palántának a december eleji, Marftűn immár harmadik alkalommal megtartott Mikulás Kupa, amelyen négy régiós válogatott mérte össze tudását. Akkor klubunkból a 2004-ben születettek, Bucsi Ferenc kapus, Gellény Zétény, Pónya Tibor és Vidovenyecz Zsombor mutathatta meg magát a kvázi válogató jellegű tornán a Dél-alföldi válogatott színeiben.

Igaz, szezon közben a korosztályos régiók kiválóságai minden hónap végén már találkoztak egymással a tehetséggondozó edzéseken. Most pedig az év zárásaként a két ünnep között, december 27-én, egy keretszűkítés után ismét „összetrombitálták” a 13 évesek legjobbjait, ezúttal hárman kaptak meghívót klubunkból. Mégpedig Bucsi Ferenc kapus, Gellény Zétény és Vidovenyecz Zsombor mezőnyjátékosok. Akikre a kétszeres olimpiai bajnok, a korosztályos válogatott edzője, Varga Tamás „volt kíváncsi”. A budapesti Császár uszodában — nyitott körülmények között — megtartott eseményen két edzésen vett részt a két tucatnyi fiatal, akik a Dél-alföldi és az Észak-magyarországi régióból érkeztek (holnap a fővárosi és dunántúli gyerekeknek lesz hasonló tehetségkutató edzés). A két szerdai foglalkozást megtekintette klubunk vezetőedzője, dr. Szilágyi Kristóf is, aki így foglalta össze a tapasztaltakat:

„Nemcsak a mieinkre, hanem erre a teljes korosztályos krémre kíváncsi voltam, ugyanis itt versenytársak is szerepeltek, így az egriek, miskolciak, szolnokiak, kecskemétiek, szegediek, hódmezővásárhelyiek, szentesiek és a békéscsabaiak legjobbjai mutatták meg magukat. A délelőtt elsősorban az úszásról szólt, amit a 200 méteres felmérő zárt, majd következett a kétkapus edzés. Délután viszont már csak a labdáé volt a főszerep. Jól mozogtak és ügyesek voltak a békéscsabaiak fiatalok annak ellenére is, hogy tíz napja nincs edzés, pihenő van klubunknál, és a karácsonyi ünnepek is megterhelték őket. Miután lezajlik a másik két régió felmérése, tovább szűkítik a korosztályos válogatottat, a harmincfős újabb keretbe remélem, a mieink közül is bekerülhetnek gyerekek.”

A három srác a gyermek korosztályos országos bajnokságban szerepel hétről hétre, közvetlen edzőjük Ajtai Miklós, aki így fogalmazott:

„Büszke vagyok tanítványaimra, akik jól szerepeltek a fővárosi felmérőn. Ők hárman már három-négy éve pólóznak, de büszke vagyok Pónya Tibire is, aki most sajnos nem került be a szűkebb keretbe, de ami késik, nem múlik, minden adottsága meg van ahhoz, hogy később ő is odaérjen. Hozzám nőtt ez a korosztály, annál is inkább, hiszen akadt nem is egy srác, akit én tanítottam meg egykoron úszni, mint például ebből a háromból Bucsi Ferencet. Akiből nem mellesleg én csináltam kapust is.”

Címlapképünkön a három békéscsabai korosztályos válogatott és dr. Szilágyi Kristóf vezetőedző a Császár uszoda előtt