Eredményes évzáró a vízben és a parton

Győzelemmel zárták az OB I B-s bajnokság rájátszását a békéscsabai vízipólósok. Kádár József tanítványai jó első félidei játékkal múlták felül hazai környezetben az érdi együttest, amelyen ismét szóhoz jutott jó néhány utánpótláskorú vízilabdázónk.

Csabai Csirkefogók—Érd-MAFC 12—10 (2—1, 4—0, 2—4, 4—5)

OB I B-s vízilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 300 néző. V.: Matajsz Márk, Pásztor Antal. Békéscsaba: Ormai — Dombovári, Cseh 3, Rácz 2, Mucsi 2, Kádár 1, Ajtai 1. Cs.: Gál (kapus), Gruda, Dobra, Zsilák, Kiss B. 1, Szabó T. 2, Csökmei. Edző: Kádár József. Érd: Fojtyik — Haraszin 3, Schmiedt P., Schmiedt G., Borszéki 2, dr. Helembai 2 (1), Benkő 1 (1). Cs.. Mayer 1, Bene 1, Müller. Edző: Pázmányi Gábor.

Gól emberelőnyből: 7/2, ill. 7/2. Büntetők: 0/0, ill. 2/2.

A „gyorsított” rájátszás utolsó fordulójában a 13—19. helyért hazai környezetben, vagyis a békéscsabai Árpád fürdőben csobbant medencébe a Csabai Csirkefogók OB I B-s vízilabdacsapata. A házigazdák győzelemre készültek, s ennek megfelelően is kezdték a találkozót (2—1 az első negyed végén), majd így is folytatták (4—0-ás széria a másodikban). A „odavágón” jól játszó, de csak egy pontot otthon tartó érdiek persze nem adták fel és fokozatosan felzárkóztak. Az utolsó negyedben már tartani lehetett attól, hogy a Pest megyeiek esetleg behozzák hátrányukat, ám Cseh Nándor és társai ügyeltek arra, hogy maradjon valamennyi az első két negyedben összegyűjtött előnyükből. Végül végig vezetve nyert csapatunk a jó iramú, és sok néző előtt lezajlott találkozón. Ami pedig ismét örömteli, ezúttal is sok fiatal kapott játékelehetőséget, mint Zsilák László, Csökmei Richárd, Kiss Bence. Végül egy remek győzelemmel búcsúztak a csabaiak az évtől, ám a végső helyezésről még nem tudunk számot adni, ugyanis akad olyan csapat is 13—19. helyért folyó csatában, amely betartva az időrendet, csak ezután játssza le hátralévő bajnokijait.

Mestermérleg. Kádár József: — Minden jó, ha a vége jó, de jövőre ennél több kell.

Évzáró evi-ivivel

A mérkőzést követően került sor az évzáróra, amelyen a felnőttektől a legkisebbekig sokan részt vettek. Itt egy rövid évértékelőt követően következhetett a megszokott evi-ivi, és végül jó hangulatban telt el a hét vége. Most az OB II-esek kivételével minden csapatunk pihenőre tér, majd július közepén megkezdi az új bajnoki sorozatra való felkészülést a három különböző korcsoportos gyermek, a serdülő, az ifjúsági és a felnőtt korosztály.