Gyermek „négy”: négy mérkőzés, négy győzelem

gellény zétény2 mjA hét végén Szolnokra utazott gyermek IV. korcsoportos fiatal csapatunk Mucsi Zsolt vezetésével, ahol két napon át négy mérkőzést játszottak a bajnoki második kör keretében. Nagy sikerélményben lehetett részül, hiszen mind a négy összecsapást megnyerték a Csirkefogók.

Csabai Csirkefogók VK—Clubul Sportiv Crisul Oradea, Nagyvárad (román) 9—4 (3—0, 2—1, 3—3, 1—0)

Gyermek IV korcsoportos nemzetközi vidékbajnokság, Zöld csoport, Szolnok. V.: László Gábor. Békéscsaba: Bucsi — Borszéki, Gellény 5, Vidovenyecz 2, Kiss Schusztek, Pónya 1, Komlódi. Cs.: Schindler G., Bozgán, Siófoki, Pálenkás 1, Szatmári, Markos, Gémesi, Kvasz. Edző: Mucsi Zsolt. Nagyvárad: Csáki Olívia — Koppány, Csikortás 1, Giovenzah, Lipai 1, Nagy Debóra 1, Popute 1 (1). Cs.: Tuleu, Zilahi Alexandra, Pascalau Diana, Rencsik Réka. Edző: Orbán Zoltán.

Gól emberelőnyből: 3/0, ill. 6/1. Büntetők: 1/0, ill. 1/1.

A csabaiak 5—0-ás előny birtokában már magabiztosan játszhattak, Mucsi Zsolt edző mindenkinek biztosította a játéklehetőséget. Végül könnyedén verték a Csirkefogók az addigi listavezetőt.

Csabai Csirkefogók VK—Szolnoki VSC 9—5 (3—0, 2—0, 3—2, 1—3)

Gyermek IV korcsoportos nemzetközi vidékbajnokság, Zöld csoport, Szolnok. V.: László Gábor. Békéscsaba: Bucsi — Borszéki, Gellény 3 (1), Vidovenyecz 1, Kiss Schusztek, Pónya 3 (1), Komlódi 1. Cs.: Schindler G., Bozgán, Siófoki, Pálenkás 1, Szatmári, Markos, Gémesi, Kvasz. Edző: Mucsi Zsolt. Szolnok: Présel — Hodászy, Kürti 1, Majzik, Kelemen, Pál Szabó 4, Nagy A. Cs.: B. Nagy (kapus), Drávucz, Gonda, Simon, Balla, Cseh A., Németh, Cseh M. Edző: Urbán Lajos.

Gól emberelőnyből: 8/0, ill. 5/1. Büntetők: 2/2, ill. 0/0. Kipontozódott: Kvasz, ill. Majzik.

Ezen a mérkőzésen már 8—0-ra is vezetett csapatunk, amikor a cseresor ismét beszállt a küzdelembe. A legfiatalabbak is szép játékot mutattak be.

Csabai Csirkefogók VK—Szegedi Vízipóló Suli 6—4 (2—1, 2—2, 2—0, 0—1)

Gyermek IV korcsoportos nemzetközi vidékbajnokság, Zöld csoport, Szolnok. V.: ifj. Kádár József. Békéscsaba: Bucsi — Bozgán, Gellény 3, Vidovenyecz, Kiss Schusztek, Pónya 2 (1), Komlódi. Cs.: Schindler G., Siófoki, Pálenkás 1, Szatmári, Markos, Gémesi. Edző: Mucsi Zsolt. Szeged: Halász — Katona, Szabó D., Hasznos, Leinwéber 2, Kőrösi 1, Lajtos 1. Cs.: Turi, Horváth V., Galántai. Edző: Lengyel Gábor.

Gól emberelőnyből: 5/2, ill. 8/1. Büntetők: 1/1, ill. 0/0.

Az első félidő szorosan alakult, a harmadik játékrészben aztán elhúzott csapatunk és behúzta az újabb győzelmet.

Csabai Csirkefogók VK—Aqua SE, Nyíregyháza 11—7 (5—3, 2—1, 3—2, 1—1)

Gyermek IV korcsoportos nemzetközi vidékbajnokság, Zöld csoport, Szolnok. V.: László Gábor. Békéscsaba: Bucsi — Bozgán 1, Gellény 6, Vidovenyecz 3, Kiss Schusztek, Pónya 1, Komlódi. Cs.: Schindler G., Siófoki, Pálenkás, Szatmári, Markos, Gémesi, Kvasz. Edző: Mucsi Zsolt. Nyíregyháza: Gabulya — Pelle 1, Polom, Szakács, Oláh, Iván 3 (2), Sipos 3. Cs.: Pettendi (kapus), Nagy N. Edző: Gazsovits Zoltán.

Gól emberelőnyből: 5/2, ill. 7/2. Büntetők: 0/0, ill. 2/2. Kipontozódott: Vidovenyecz, Kiss Schusztek.

Csak a második negyed első harmadáig alakult szorosan a találkozó (5—4), ezt követően fokozatosan elhúzott csapatunk és bebiztosította a kétnapos tornajellegű fordulóban negyedik győzelmét, amivel az élre ugrott a csoportban.

További eredmények: Szolnoki VSC—Szegedi Vízipóló Suli 3—13. Aqua SE, Nyíregyháza—Szegedi Vízipóló Suli 2—12. Clubul Sportiv Crisul Oradea, Nagyvárad—Aqua SE, Nyíregyháza 8—8. Aqua SE, Nyíregyháza—Szolnoki VSC 7—7. Clubul Sportiv Crisul Oradea, Nagyvárad—Szolnoki VSC 7—6. Szegedi Vízipóló Suli—Clubul Sportiv Crisul Oradea, Nagyvárad 7—7.

Az állás az második kör (nyolc forduló) után: 1. Csabai Csirkefogók VK 21, 2. Clubul Sportiv Crisul Oradea, Nagyvárad 17, 3. Szegedi Vízipóló Suli 13, 4. Szolnoki VSC 4, 5. Aqua SE, Nyíregyháza 2.

Címlapképünkön a békéscsabaiak leggólerősebb fiatalja, Gellény Zétény lövés közben, aki 17 alkalommal talált be a négy mérkőzésen az ellenfelek kapujába – fotó: Enyedi Beáta