Hármas hazai győzelemmel nyitottak csapataink a váciak ellen az országos utánpótlás-bajnokságban

Elrajtolt az országos utánpótlás-bajnokság A2 Keleti csoportja, az első fordulóban a békéscsabaiak a Vác együtteseit fogadták hazai környezetben, a békéscsabai Árpád fürdőben. Remekül sikerült csapataink számára a 2020–2021. évi nyitány, ugyanis mindhárom egységünk legyőzte a Duna-partiak alakulatait.

Swietelsky-Békéscsaba—Váci Vízilabda Sport Egyesület 9–7 (3–0, 3–2, 2–3, 1–2)

Országos vízilabda-bajnokság, ifjúságiak, A2 Keleti csoport, Békéscsaba. V.: Pásztor Antal, László Gábor. Békéscsaba: Vozár M. – Demeter 1, Kiss-Schusztek 1, Vozár B., Paksi B. 1, Dobos 2, Csatári 2 (2). Cs.: Kis S., Sipos, Gémesi, Schindler I. 2, Bozgán. Edző: Ajtai Miklós, Fodor Ádám. Vác: Radócz – Paupa 1, Pálfai 1, Gion, Cserni, Fodor 1 (1), Horváth L. 1. Cs.: László, Süle, Tóth Sz. 3. Edző: Marnitz Miklós, Kuncz Tamás. Gól emberelőnyből: 5/2, ill. 12/3. Büntetők: 3/2, ill. 3/1. Kipontozódott: Paksi B. A második negyed elejére tekintélyes előnyt szerzett csapatunk (4–0), sőt, már öt góllal is vezettünk (7–2), ám ezt követően megemberelték magukat a Duna-partiak, megkezdték a felzárkózást, de utolérni már nem tudták a mieinket.
Ajtai Miklós: — Tartalékosan álltunk ki, néhányan hiányoztak, így a műtéten nemrégiben túleső Lukácsi Marcell is. Hullámzó teljesítményt nyújtott a csapat, de minden tekintetben ellenfelünk fölé nőttünk. Sajnos, a Szentesről igazolt kapusunk, Tóth Levente papírjai a szövetségben elakadtak, így nem számolhattam vele sem az ifjúságiak, sem a serdülők mérkőzésén, ám az egyébként mezőnyjátékos „vészkapusunk”, Vozár Miklós remekül helyt állt, miként dicsérhető mindkét találkozón Dobos Ferenc is.

További eredmények. Ifjúságiak: KÓPÉ Dunakanyar Waterpolo Sportszolgáltató–Hódmezővásárhelyi Vízilabda Sport Club 19–9. Koelner-Csongrádi Városi Vízilabda Sport Egyesület–Aqua Sportegyesület, Nyíregyháza 18–13. Budafóka XXII. kerületi Sport Egyesület–Ceglédi Vasutas Sport Egyesület 5–8.

Swietelsky-Békéscsaba—Váci Vízilabda Sport Egyesület 11–9 (4–2, 2–4, 3–0, 2–3)

Országos vízilabda-bajnokság, serdülők, A2 Keleti csoport, Békéscsaba. V.: László Gábor, Orosz László. Békéscsaba: Szatmári Zs. – Dobos 3, Gémesi 2, Kiss-Schusztek 1, Bozgán 2, Pálenkás, Osgyán 1. Cs.: Kiss Z. 1, Csiaki, Born, Kósa, Paksi G., Kvasz 1. Edző: Ajtai Miklós, Fodor Ádám. Vác: Radócz – Süle 1 (1), Angyal, Hégely 1, Zahorecz, Imreh, Tóth Sz. 6 (1). Cs.: Papp 1. Edző: Marnitz Miklós, Kuncz Tamás. Gól emberelőnyből: 8/4, ill. 3/3. Büntetők: 1/0, ill. 4/2. Kipontozódott: Zahorecz. A második negyed finisében már hét góllal is vezetett csapatunk (12–5), innen tornázta föl magát a nagyon szerény cserepaddal rendelkező váci gárda, végül kétgólos győzelemmel zártuk a nap, sorrendben harmadik találkozóját.
Ajtai Miklós: – Itt is tartalékos együttessel álltunk ki, de magabiztosan gyűjtöttük be a három pontot. A vége felé feljött ellenfelünk, ami annak is köszönhető, hogy a cseréink több játéklehetőséget kaptak a finisben. Itt is a kényszerből a kapuba kerülő Szatmári Zsombor nyújtott jó teljesítményt. Végül is eredményesen indultunk neki a bajnokságnak, de látjuk a hibákat, amelyeket a hétköznapok során ki kell javítani.

További eredmények. Serdülők: KÓPÉ Dunakanyar Waterpolo Sportszolgáltató–Hódmezővásárhelyi Vízilabda Sport Club 11–9. Koelner-Csongrádi Városi Vízilabda Sport Egyesület–Aqua Sportegyesület, Nyíregyháza 8–6. Budafóka XXII. kerületi Sport Egyesület–Ceglédi Vasutas Sport Egyesület 12–5.

Swietelsky-Békéscsaba—Váci Vízilabda Sport Egyesület 23–3 (6–0, 7–1, 3–1, 7–1)

Országos vízilabda-bajnokság, gyermek korosztály, A2 Keleti csoport, Békéscsaba. V.: Orosz László, Pásztor Antal. Békéscsaba: Korcsok P. – Kiss Z. 4, Szanyi 3 (1), Fodor 3, Freiberger 2, Kvasz 3, Komlódi 2. Cs.: Lisztes (kapus), Budai, Hajdu 2, Szatmári L. 2 (1), Horváth Sz. 1, Bujdosó, Kovács B., Surányi 1. Edző: Fodor Ádám, Dobra Róbert. Vác: Felföldi – Nyerges, Angyal 2, Hégely, Bertalan, Imreh 1, Kruzslicz. Cs.: Zahorecz, Papp, Uray. Edző: Kuncz Tamás, Marnitz Miklós. Gól emberelőnyből: 2/0, ill. 7/0. Büntetők: 3/2, ill. 0/0. Már az első percekben kirajzolódott a két csapat közti óriási különbség, jellemzően a váciak csak 11–0 állás után tudták megszerezni első góljukat a második negyed vége felé.
Fodor Ádám: – Az eredményből is meglátszik a két csapat közti különbség, ám ennek ellenére felhívtam a gyerekek figyelmét arra, hogy helyén kezeljék a győzelmet. Ami viszont örömteli: a fiatalok végig jól koncentráltak, komolyan vették a mérkőzést, nyitányként jó volt gyakorolni a játék minden elemét.

További eredmények. Gyermek korcsoport: KÓPÉ Dunakanyar Waterpolo Sportszolgáltató–Hódmezővásárhelyi Vízilabda Sport Club 17–9. Koelner-Csongrádi Városi Vízilabda Sport Egyesület–Aqua Sportegyesület, Nyíregyháza 16–9. Budafóka XXII. kerületi Sport Egyesület–Ceglédi Vasutas Sport Egyesület 3–24.

Címlapképünkön Szanyi Vencel (fehér 6-os) nemcsak jól védekezett, hanem három góllal is hozzájárult gyermek csapatunk győzelméhez