Három szép győzelem után oda a veretlenség, az ukránok megálljt parancsoltak gyermek III. korosztályos csapatunknak

gyerek3 csapat szentesen 201704Újabb négy fordulót rendeztek a hét végén két napon át a gyermek III. korcsoportosok Zöld csoportjában, amelynek ezúttal a szentesi uszoda adott otthont. Fiatal csapatunk remekül szerepelt az első három találkozón, ám az utolsó fordulóban elvesztette veretlenségét, miután az ukrán Ungvár gárdája legyőzte őket. Ettől függetlenül továbbra is utcahosszal vezetik a tabellát a 21 forduló után.

Csabai Csirkefogók VK—SKP Kosice, Kassa (szlovák) 10—2 (5—0, 1—1, 1—0, 3—1)

Gyermek III. korcsoportos nemzetközi vidékbajnokság, Szentes. V.: Fodor Ádám Gergely. Békéscsaba: Bucsi — Borszéki, Kiss Schusztek 2, Gellény 1, Vidovenyecz 2 (1), Pónya T. 4 (1), Szenográdi 1. Cs.: Szőke, Gémesi, Bozgán, Szatmári, Komlódi, Pap, Markos. Edző: Mucsi Zsolt. Kassa: Juhász — Iman, Zbojovsky, Graban, Adamec, Bárfay 1, Tucsik 1. Cs.: Rajdos, Nemergut, Kukoricás, Balogh F., Nagy Á. Edző: Fabian Miro.

Gól emberelőnyből: 8/3, ill. 6/1. Büntetők: 4/2, ill. 0/0.

Már 6—0-ra vezetett csapatunk, amikor a második negyed közepén első alkalommal betaláltak a kassaiak a viharsarkiak kapujába, amivel márt ekkor eldőlt a mérkőzés sorsa.

Csabai Csirkefogók VK—Szentesi Leányok 14—7 (3—2, 5—0, 2—2, 4—3)

Gyermek III. korcsoportos nemzetközi vidékbajnokság, Szentes. V.: Fodor Ádám Gergely. Békéscsaba: Bucsi — Borszéki, Kiss Schusztek, Gellény 5 (2), Vidovenyecz 3, Pónya T. 2, Szenográdi. Cs.: Szőke 1, Gémesi 1 (1), Bozgán, Szatmári 1, Komlódi 1, Pap, Markos. Edző: Mucsi Zsolt. Szentes: Remzső — Mácsai K., Koncz 2, Héri A., Mácsai E. 2, Lantos 2 (1), Molnár. Cs.: Héri N. (kapus), Varga V. 1, Bíró, Nagy S., Vincze, Kovács P., Boldizsár. Edző: Győri Eszter.

Gól emberelőnyből: 7/3, ill. 2/1. Büntetők: 3/3, ill. 2/1. Kipontozódott: Mácsai E.

Az első negyed még szorosan alakult, ám azt követően nagyobb iramra kapcsolt a békéscsabai gárda, és 9—2 után magabiztosan húzta be az újabb győzelmet.

Csabai Csirkefogók VK—Szegedi Vízipóló Suli II. 9—7 (2—2, 3—1, 3—0, 1—4)

Gyermek III. korcsoportos nemzetközi vidékbajnokság, Szentes. V.: Major Levente. Békéscsaba: Bucsi — Borszéki, Kiss Schusztek, Gellény 3 (1), Vidovenyecz 3, Pónya T. 1, Szenográdi. Cs.: Szőke 1, Gémesi, Bozgán 1, Szatmári, Komlódi, Pap, Markos. Edző: Mucsi Zsolt. Szeged: Gyovai — Katona 2, Szabó D. 1, Hasznos 1, Tömböly, Turi 1, Kőrősi. Cs.: Dunai (kapus), Barna, Magdits, Palásthy, Sebők 2, Ladóczki. Edző: Kiss Csaba.

Gól emberelőnyből: 3/1, ill. 7/2. Büntetők: 3/1, ill. 0/0. Kipontozódott: Kiss Schusztek.

A mérkőzés középső harmadába nyújtott dinamikus teljesítménnyel és a zsinórban dobott hat góllal megérdemelten nyerte csapatunk a rangadót.

Csabai Csirkefogók VK—Dinamo Ungvár (ukrán) 6—9 (2—0, 1—3, 0—3, 3—3)

Gyermek III. korcsoportos nemzetközi vidékbajnokság, Szentes. V.: Molnár Péter. Békéscsaba: Bucsi — Borszéki 1, Kiss Schusztek, Gellény 3, Vidovenyecz 1, Pónya T. 1, Szenográdi. Cs.: Szőke, Gémesi, Bozgán, Szatmári, Komlódi, Pap, Markos. Edző: Mucsi Zsolt. Ungvár: Bibikov — Turuanytiszia 3, Djuscs, Motyl 4, Szikula 2, Novitkij, Dankanycs. Cs.: Vánidzse, Frindák, Schnaider, Ján, Povkhán, Dzsiamko, Kosztiv. Edző: Szergej Kiszeljuk.

Gól emberelőnyből: 13/3, ill. 6/3. Büntetők: 1/0, ill. 1/0. Kipontozódott: Turuanytiszia, Dankanycs.

Jól kezdődött csapatunk számára a mérkőzés, ám a második negyed közepétől elfogyott az erő. Az ukrán csapat ötször volt eredményes egymás után, amire nehezen érkezett a válasz, így csapatunk a 21. fordulóban elvesztette veretlenségét. Ettől függetlenül a tabellát továbbra is vezetik.

További eredmények: Szegedi Vízipóló Suli II.—Dinamo Ungvár 8—7. Szentesi Leányok—Csongrádi VVSE 4—4. SKP Kosice, Kassa—Dinamo Ungvár 5—11. Csongrádi VVSE—Szegedi Vízipóló Suli II. 4—9. Szentesi Leányok—SKP Kosice, Kassa 19—3. Dinamo Ungvár—Csongrádi VVSE 8—4. Csongrádi VVSE—SKP Kosice, Kassa 9—4. Szentesi Leányok—Szegedi Vízipóló Suli II. 6—15.

A Zöld csoport állása 21 forduló után: 1. Csabai Csirkefogók VK 58, 2. Dinamo Ungvár 43, 3. Szegedi Vízipóló Suli II. 29, 4. Szentesi Leányok 25, 5. Csongrádi VVSE 17, 5. 6. SKP Kosice, Kassa 13.

Címlapképünkön a Mucsi Zsolt edző vezette gyermek III. korcsoportos csabai fiatalok a mérkőzés előtti eligazításon – fotó: Enyedi Beáta