Háromból kettő a miskolciak ellen

polo ob  up11mjA szokásos háromfrontos mérkőzésre került sor vasárnap az országos bajnokság Keleti csoportjában, utánpótlás csapataink ellenfele ezúttal a miskolci alakulat volt az Árpád fürdőben rendezett matinén. Az ifjúságiak nem bírtak ellenfelükkel, a két fiatalabb korosztály azonban legyőzte a borsodiakat.

Csabai Csirkefogók VK—MVLC Miskolci VC 4—13 (0—3, 1—3, 2—4, 1—3)

Országos ifjúsági bajnokság, Keleti csoport, Békéscsaba. V.: Pásztor Antal, Berki András. Békéscsaba: Stamcu — Vesa, Szeles 1, Vincze, Zsilák 1, Kiss B., Popovics B. Cs.: Tóth K., Sajtos, Péter, Tifrea 1, Mayer 1, Darabos. Edző: Csabai Zoltán. Miskolc: Kazsimér — Ladányi, Gergely 5, Szemerszki, Sisán 3, Pásztor 2, Déri 1. Cs.: Vismeg, Méhész, Molnár 2, Soós, Nádkuti. Edző: Jakab Dániel.

Gól emberelőnyből: 8/0, ill. 7/1. Büntetők: 1/1, ill. 1/0. Kipontozódott: Vincze. Kiállítás cserével: Vincze, Popovics B.

Nem tudott igazán ellenállást kifejteni csapatunk, baj volt az irányzékkal, a csapatmunkával, és a lelkesedést sem nagyon lehetett észrevenni ezen a mérkőzésen.

További eredmények. Ifjúságiak: Hírös Sport Iskola, Kecskemét—Hódmezővásárhelyi VSC 6—25. Oázis SC, Budapest—Ceglédi VSE 6—17.

Az ifjúsági korcsoport állása 12. forduló után: 1. MTK 1888 VÚSE 30, 2. MVLC Miskolci VC 27, 3. Hódmezővásárhelyi VSC 21 (187—140), 4. Ceglédi VSE 21 (173—136), 5. Csongrádi VVSE 15, 6. Csabai Csirkefogók VK 12, 7. Oázis SC, Budapest 5, 8. Hírös Sport Iskola, Kecskemét 1.

Csabai Csirkefogók VK—MVLC Miskolci VC 24—8 (8—0, 4—3, 7—1, 5—4)

Országos serdülő bajnokság, Keleti csoport, Békéscsaba. V.: Berki András, Pásztor Antal. Békéscsaba: Stancu — Zahorán 1, Sajtos 5, Zsilák 9 (1), Tóth F. 1, Tifrea 6, Darabos. Cs.: Braun, Fazekas Zs. 1, Tóth Sz., Fazekas S. 1. Edző: Csabai Zoltán. Miskolc: Géczy — Vismeg 3 (1), Molnár, Soós, Pásztor, Sisán, Tihor 2. Cs.: Pocsai (kapus), Kovács Á., Barabás, Méhész, Nádkuti 3, Tóth L., Tóth Zs. Edző: Balázs Miklós.

Gól emberelőnyből: 11/5, ill. 15/4. Büntetők: 2/1, ill. 3/1. Kiállítás négy percre: Tifrea. Kipontozódott: Sajtos, Fazekas Zs., Tóth Sz., Darabos.

Csapatunk dobott kilenc gólt zsinórban, majd igencsak megelevenedett a medence. Volt itt minden: rengeteg szabálytalanság, kiállítás, kipontozódás, kiállítás négy percre — s ezek jobbára a csabaiaknál. A végére majdhogynem elfogyott a csapat, a kiállítások miatt a kispadon már nem ült senki. Ennek ellenére óriási fölénnyel verték a Csirkefogók a miskolci alakulatot.

További eredmények. Serdülők: Hírös Sport Iskola, Kecskemét—Hódmezővásárhelyi VSC 7—18. Oázis SC, Budapest—Ceglédi VSE 12—7.

A serdülő korosztály állása 12. forduló után: 1. MTK 1888 VÚSE 33, 2. Hódmezővásárhelyi VSC 27, 3. Csabai Csirkefogók VK 24 (158—125), 4. Ceglédi VSE 24 (149—118), 5. Oázis SC, Budapest 12, 6. MVLC Miskolci VC 6, 7. Hírös Sport Iskola, Kecskemét 5, 8. Csongrádi VVSE 1.

Csabai Csirkefogók VK—MVLC Miskolci VC 7—5 (2—1, 1—1, 2—1, 2—2)

Országos gyermek korcsoportos bajnokság, Keleti csoport, Békéscsaba. V.: Pásztor Antal. Békéscsaba: Nyakó — Braun 1 (1), Zahorán, Kása 1, Bacsa, Kékegyi 2, Kiss D. Cs.: Paksi, Oláh A. 2, Oláh Z., Demeter, Kozma 1, Ilyés, Schindler I. Edző: Kádár József. Miskolc: Ruskó F. — Barabás, Ruskó B., Csordás, Tóth Zs. 1, Tóth L. 3, Koncz 1. Cs.: Somossy, Mikita, Hajdu, Mészáros, Kendeházi. Edző: Popovics Miklós.

Gól emberelőnyből: 10/1, ill. 12/2. Büntetők: 1/1, ill. 0/0. Kipontozódott: Zahorán, ill. Barabás, Somossy. Kiállítás cserével: Ilyés.

A harmadik negyed végén két gól volt csapatunk előnye, amit négyre növelt, a finisben azonban nagyobb sebességre kapcsolt a miskolci gárda, de így is behúzta a három pontot a viharsarki alakulat a harcos mérkőzésen.

További eredmények. Gyermek korcsoport: Csongrádi VVSE—Váci VSE 14—17. Hírös Sport Iskola, Kecskemét—Hódmezővásárhelyi VSC 8—10. Aqua SE Nyíregyháza—MTK 1888 VÚSE 20—3. Oázis SC, Budapest—Ceglédi VSE 14—12.

A gyermek korcsoport állása 12. forduló után: 1. Hódmezővásárhelyi VSC 36, 2. Váci VSE 27, 3. Aqua SE Nyíregyháza 21 (153—118), 4. Csabai Csirkefogók VK 21 (106—94), 5. Oázis SC, Budapest 21 (116—110), 6. Ceglédi VSE 18 (131—122), 7. Hírös Sport Iskola, Kecskemét 16, 8. Csongrádi VVSE 11, 9. MVLC Miskolci VC 6, 10. MTK 1888 VÚSE 0.

A kiírás szerint hétfőn Hódmezővásárhelyen rendezik meg az ifjúságiak és a serdülők harmadik torna jellegű országos bajnoki körét, amelyen az MTK lett volna a békéscsabaiak ellenfele. A fővárosiak a szövetség és klubunk felé is jelezte, hogy betegséghullám miatt nem tudnak kiállni, ezért a két mérkőzést későbbre halasztották.