Kádár József: „Hitt a csapat önmagában és a győzelemben”

Epóló Mucsi Zsolt cspgy győzelem és egy döntetlen után a rájátszás harmadik körében is nagy elszántsággal ugrott vízbe csapatunk a Neptun VSC ellen a csabai Árpád fürdő immár nyitott versenymedencéjében. Ezúttal két olyan alakulat feszült egymásnak, amelyre az igazi barátság, összetartás jellemző. Igaz, a meccs hevében ez nem tükröződött, de az egymásért való küzdelem nagyon is dominált.

Csabai Csirkefogók VK—Neptun VSC, Budapest 13—12 (1—4, 2—1, 5—2, 5—5)

OB I B-s vízilabda-mérkőzés, rájátszás az 1-8. helyért, Békéscsaba, 100 néző. V.: Berki András, Szénászky Zsolt. Békéscsaba: Szentesi — Tinka, Szabó Z. 2, Józsa 2, Ajtai 3, dr. Makra 1, Németh D. 2. Cs.: Major 1, Szeles, Rácz, Mucsi 2, Flajsman. Edző: Kádár József. Neptun: Gáti — Molnár 2, Zentai 3, Sármezei, Ábel 1, dr. Halász, Földesi. Cs.: Szilágyi (kapus), Dorogi 3, Jex 1, Balogh Z. 2, Dékány, Ludányi. Edző: Beszédes Zsolt.

Gól emberelőnyből: 7/2, ill. 9/1. Büntetők: 0/0, ill. 0/0. Kiállítás cserével: Molnár. Kipontozódott: dr. Makra, ill. Földesi. Az eredmény alakulása: 1—0, 1—4, 4—5, 4—6, 7—6, 9—7, 11—11.

A hazai csapatban két hiányzót jegyeztünk: a mérkőzés óráiban ballagó Zsilák László és Tóháti Ádám nem lehetett ott a vízben (Zsilák azért a ballagás végeztével befutott, az utolsó negyedben már szurkolhatott csapatának — igaz, már csak a lelátóról).

Lassan meg kell szokni, hogy rosszul kezdenek a Csirkefogók? Legalábbis ez a jellemző a tavaszi szezonra. Ezúttal lőttek egy szép, látványos gólt, majd kaptak négyet. Abból kettőt úgy, hogy ellenfelük lefordult, leúszta az egész hazai gárdát, és kíméletlenül bevágták a kapuba a labdát. Sőt, a harmadikat is ebbe a sorba jegyezhetjük: a Neptun lefordult, s bár igyekeztek utolérni őket, de a sorok még nem rendeződtek, amikor már 1—3-ra módosították a vendégek az állást. A folytatásban már jobban odafigyelt a házigazda az ehhez hasonló jelenségekre, és az addigi rossz lövések is utat találtak a fővárosiak kapujába. 6—6-nál érték utol ellenfelüket a Csirkefogók, akkor Mucsi Zsolt a jobb szélen megvillant, és éles szögből bevette a kaput (7—6). Újra egyenlített a Neptun, és megint jött Mucsi Zsolt… Innen kezdve már nem adta ki az előnyt a kézéből a pályaválasztó. Kétszer ugyan még fölzárkózott ellenfelük, de az egyre határozottabban játszó Csirkefogók szép találatokkal mindig előnyben voltak. Bár a védekezés még továbbra is hagyott kívánni valót, amit a mérkőzésen esett sok kapott gól is alátámaszt, de azért megint csak külön dicsérhető a csapat, hogy a 13 gólból tizenegyet akcióból ért el. Amiben volt látványos átlövés gól, szélről esett találat, no és két svédcsavar a centerből. Így aztán újabb győzelmével továbbra is versenyben van csapatunk a bajnoki címért és a feljutásért folyó harcban.

Mestermérleg. Kádár József: — Tömören: amikor rossz játékkal is lehet nyerni. A taktikusan játszó ellenfelünk a kezdetben minden hibánkat kihasznált. Érdekes, hogy sok gól esett a találkozón, mégis nagyon sok ki is maradt. Ám a lényeg, hogy hitt a csapat önmagában és a győzelemben, valamint sokat jelentett, hogy a harmadik negyedtől alaposan feljavult a támadójátékunk.

További eredmények: BVSC-Zugló—Angyalföldi SI DSE, Budapest 13—11. Racionet Honvéd Budapest—Ceglédi VSE 11—11. Aligátor VUS, Szombathely—Eszterházy Károly Főiskola SC, Eger 7—4.

Az állás a rájátszás 3. fordulója után az alapszakaszból vitt pontokkal együtt: 1. Aligátor VUS, Szombathely 19, 2. Eszterházy Károly Főiskola SC, Eger 18, 3. Csabai Csirkefogók VK, Békéscsaba 16, 4. BVSC-Zugló, 13, 5. Ceglédi VSE 10, 6. Angyalföldi SI DSE, Budapest 10, 7. Racionet Honvéd, Budapest 10, 8. Neptun VSC, Budapest 9.

Címlapképünkön a saját nevelésű Mucsi Zsolt, aki eredményesen védekezett, és két góllal járult a csapat győzelméhez