Két fölényes és magabiztos győzelem a szentesi körben

Harc a labdáért: Laczó Péter (fehér sapkában) legtöbbször győztesen jött ki a párharcokból, ráadásul a két mérkőzésen három gólig jutott – fotó: Such Tamás

Szentesen folytatódott az OB II-es felnőtt vízilabda-bajnokság rájátszása. Csapatunk a második körben a 17–21. helyért folyó csatározásban a szolnokiakkal és a dunaújvárosiakkal találkozott. Mindkét találkozójukat magabiztosan nyerték, ráadásul imponáló gólkülönbséggel.

Swietelsky-Békéscsaba–Invictus SC Szolnok 18–10 (4–1, 4–3, 6–1, 4–5)

OB II-es vízilabda-mérkőzés, 5. csoport, rájátszás a 17–21. helyért, Szentes. V.: Tóth Bendegúz, Horváth József. Békéscsaba: Beregszászi – Lukácsi S. 1, Laczó P. 2, Mucsi 2, Zsilák 5 (2), Ajtai 2, Katona P. 1. Cs.: Vozár M. (kapus), Szanyi 2, Borsos 1, Dobos 1, Budai, Pojendán, Szatmári L. 1. Játékos edző: Ajtai Miklós. Szolnok: Erdei – Balog, Retkes 2 (1), dr. Mosonyi Balázs, Juhász 1, dr. Mosonyi Bence 2, Krakkai. Cs.: Nagy K. 2, Csekő, Sándor, Melkuhn 3. Játékos edző: dr. Mosonyi Balázs. Gól emberelőnyből: 4/2, ill. 8/4. Büntetők: 2/2, ill. 1/1. Az eredmény alakulása: 2–1, 6–1, 7–4, 14–5.

Az első perctől kezdve magához ragadta a kezdeményezést csapatunk, amely a magabiztos előny birtokában már az utolsó negyedre egy kissé kiengedhetett, ám győzelmük egy pillanatig sem volt kétséges.

Swietelsky-Békéscsaba–Dunaújvárosi Főiskola VE Duna-Via 15–6 (3–1, 3–2, 6–1, 3–2)

OB II-es vízilabda-mérkőzés, 5. csoport, rájátszás a 17–21. helyért, Szentes. V.: Szabó Nándor, Tóth Bendegúz. Békéscsaba: Vozár M. – Szanyi 1, Budai, Mucsi 2, Zsilák 1, Ajtai 3, Katona 4. Cs.: Beregszászi (kapus), Lukácsi S., Borsos, Dobos, Laczó P. 1, Pojendán 2, Szatmári L. 1. Játékos edző: Ajtai Miklós. Dunaújváros: Locki – Tóth T. 1 (1), Bőhm, Rónavári, Horváth M., Osztotics 2, Horváth P. 1. Cs.: Makó (kapus), Boros, Nagy T. 2, Gyulai, Fehéri, Monori, Durda. Edző: Hévízi Tamás, Zsámbok Lili. Gól emberelőnyből: 14/8, ill. 12/2. Büntetők: 0/0, ill. 1/1. Kiállítás cserével: Zsilák, ill. Monori. Kipontozódott: Nagy T., Rónavári. Az eredmény alakulása: 3–0, 3–2, 6–2, 8–4, 15–4.

Csak az első tíz percet tudta szorossá tenni a dunaújvárosi gárda, 3–2-es békéscsabai vezetés után nagyobb sebességbe kapcsolt a viharsarki alakulat, és egy újabb nagy gólkülönbségű és magabiztos győzelmet húzott be.

Mestermérleg. Ajtai Miklós: – Negyedről negyedre nagyokat harcoltunk, végül sima győzelmeket arattunk. Volt olyan periódus, amikor csak a fiatalok, máskor csak az öregek voltak a medencében, végül keverve is kiálltunk egy-egy negyedre. Minden formációban jól működött a gépezet a jó hangulatú találkozókon. Szinte mindenki lőtt gólt, sokan többet is, ami az eredményes támadójátékunkat bizonyítja, de a védekezésünk is kimagasló volt, amit a kevés kapott gól támaszt alá. Működött a szoros emberfogás és a zónázás is, egyszóval pozitívan zártuk ezt a hétvégét.

További eredmények: Szentesi Üdülőközpont–Dunaújvárosi Főiskola VE Duna-Via 21–9. PTE-Pécsi EAC Mighty Bulls–Szentesi Üdülőközpont 12–15. PTE-Pécsi EAC Mighty Bulls–Invictus SC Szolnok 18–14.

Az állás a második kör (3-4. forduló) után: 1. Szentesi Üdülőközpont 12, 2. Swietelsky-Békéscsaba 9, 3. PTE-Pécsi EAC Mighty Bulls 6, 4. Dunaújvárosi Főiskola VE Duna-Via 3, 5. Invictus SC Szolnok 0.