Kettős győzelemmel nyitották, és rögtön az élre álltak

polo-ob-up04A bajai uszoda meghibásodása miatt a tavaszra átvitt első fordulót követően e hét végén lezajlott az ifjúságiak nemzetközi vidékbajnokságának második köre, amelynek Szentes adott otthont. Annyiban módosult az ifik bajnoksága, hogy egy csapattal gyarapodott a létszám, ugyanis a házigazdák két gárdát neveztek, az Üdülőközpont nevű együttes mellett a Hungarit is elindult a pontvadászatban.

Csabai Csirkefogók VK—Hungarit Szentes 13—9 (5—4, 0—1, 5—2, 3—2)

Ifjúsági nemzetközi vidékbajnokság, Szentes. V.: Pásztor Antal. Békéscsaba: Stancu — Vesa, Popovics B. 3, Mayer, Pop 4, Csuvarszki D., Tifrea 3. Cs.: Tóth K., Koós, Tóth F., Tóth Sz., Braun, Darabos. Edző: Csabai Zoltán. Szentes: Czanik — Kovács B. 1, Gila 1, Szanyi, Kertész 2 (1), Tamási 1, Dobos. Cs.: Keresztes, Takács, Zsoldos, Fülöp Nagy, Jucha, Fülöp 4, Bjelik. Edző: Kasza Károly.

Gól emberelőnyből: 7/4, ill. 5/2. Büntetők: 0/0, ill. 1/1. Kipontozódott: Dobos.

Az első félidő szoros csatát hozott, bár az első találatot leszámítva mindig a Csirkefogóknál volt az előny. A második játékrészben fokozatosan elhúzott csapatunk, a harmadik etap vége felé már kialakult a négygólos előny, amit a mérkőzés végéig meg is őriztek fiataljaink.

Csabai Csirkefogók VK—Sugovica SE, Baja 11—7 (2—0, 4—1, 3—4, 2—2)

Ifjúsági nemzetközi vidékbajnokság, Szentes. V.: Pásztor Antal. Békéscsaba: Stancu — Vesa, Tóth K., Popovics B. 3, Tóth F., Tifrea 4 (1), Darabos. Cs.: Koós 1, Mayer, Pop 1, Csuvarszki D. 1, Tóth Sz. 1 (1), Braun. Edző: Csabai Zoltán. Baja: Kőnig — Barabás, Hahn K., Papp, Gálos 1, Nagy B. 2, Kovács D. 1. Cs.: Ádám (kapus), Csili, Bartkó, Marton 2, Vér 1, Hahn V., Mintál, Ritter. Edző: Fülöp Tibor.

Gól emberelőnyből: 4/1, ill. 3/1. Büntetők: 2/2, ill. 0/0.

A harmadik negyed elején már hatgólos előnyre tett szert csapatunk (7—1), innen nem is volt kérdéses, hogy melyik gárda lesz a győztes.

További eredmények: Szentesi Üdülőközpont—MVLC Miskolci VC 8—8. MVLC Miskolci VC—Hungarit Szentes 8—5. Sugovica SE, Baja—Szentesi Üdülőközpont 1—13.

Az állás két forduló után: 1. Csabai csirkefogók VK 6, 2. Szentesi Üdülőközpont 4 (21—9), 3. MVLC Miskolci VC 4 (16—13), 4. Hungarit Szentes 0 (14—21), 5. Sugovica SE, Baja 0 (8—24). (Azonos pontszám esten az egymás elleni eredmény dönt, ha az is azonos, vagy még nem játszottak egymással, akkor a gólkülönbség.)