Martfűn is megőrizték veretlenségüket fiataljaink

paksi-benedek-foto-enyedi-beataÚj helyszínen, Martfűn folytatódott a gyermek I. korcsoportos fiatalok nemzetközi vidékbajnoksága, amelyen a sorsolás szeszélye folytán két romániai csapattal mérte össze tudását fiatal csapatunk. Mindkétszer nyert, így százszázalékos teljesítménnyel a csoportban az élen állnak.

Csabai Csirkefogók VK—Dinamo Prosper Oradea, Nagyvárad (román) 7—5 (1—1, 0—1, 2—1, 4—2)

Gyermek I. korcsoportos nemzetközi vidékbajnokság, Zöld csoport, Martfű. V.: Pásztor Antal. Békéscsaba: Beharóczki M. — Lukácsi M. 2 (1), Vozár B., Demeter 3, Beharóczki Z. 1 (1), Paksi B., Kozma 1. Cs.: Körözsi, Schaffer, Schindler I., Vozár M., Diós, Herman, Bencsik, Csatári. Edző: Ajtai Miklós. Nagyvárad: Laboncz — Caraman, Sever, Maier 1, Judea 3, Draghici 1, Mester. Cs.: Muresan, Toderas. Edző: Fratila Mircea.

Gól emberelőnyből: 3/0, ill. 4/1. Büntetők: 2/2, ill. 0/0.

Az addigi két veretlen éllovas a nagyváradi csapat kapott hamarabb lábra, de a harmadik negyed közepéhez közeledve átvette a vezetést csapatunk. Az utolsó negyed hozta a legtöbb gólt, amikor 4—4 után zsinórban három gólt lőttek a Csirkefogók — sorrendben Demeter Nándor, Kozma Szabolcs majd ismét Demeter Nándor — amivel el is dőlt a találkozó és a pontok sorsa.

Csabai Csirkefogók VK—CSS Viitorul Cluj Napoca, Kolozsvár (román) 12—5 (0—0, 4—3, 3—1, 5—1)

Gyermek I. korcsoportos nemzetközi vidékbajnokság, Zöld csoport, Martfű. V.: Pásztor Antal. Békéscsaba: Beharóczki M. — Lukácsi M. 2, Schindler I. 2, Demeter 3, Beharóczki Z. 3, Paksi B., Kozma. Cs.: Körözsi, Vozár B. 1, Schaffer, Diós, Herman, Bencsik, Csatári 1. Edző: Ajtai Miklós. Kolozsvár: Olariu — Muntean 3, Silav 2, Serban, Baratosi, Moldovan, Farah. Cs.: Somlea, Jacob, Semeneseu. Edző: Bartos Mihály.

Gól emberelőnyből: 3/1, ill. 5/0. Büntetők: 0/0, ill. 0/0.

Az első negyedben góliszonyban szenvedtek a csapatok, majd zsinórban háromszor volt eredményes a Kolozsvár. Volt válasz, ugyanis ezt követően a csabaiak dobtak —ugyancsak zsinórban — négy gólt. A harmadik negyed elején még egyenlítettek a kolozsváriak, de aztán kétszer is négygólos szériát értek el a viharsarkiak, amivel végül könnyedén nyertek.

További eredmények: Invictus ÚVSC, Szolnok—CSS Viitorul Cluj Napoca, Kolozsvár 5—19. Újszilvás KSE—MVLC Miskolci VC 0—31. MVLC Miskolci VC—Dinamo Prosper Oradea, Nagyvárad 13—5. Újszilvás KSE—Invictus ÚVSC, Szolnok 3—19.

A Zöld csoport állása a második kör, a 3-4. forduló után: 1. Csabai Csirkefogók VK 12, 2. MVLC Miskolci VC 9, 3. Dinamo Prosper Oradea, Nagyvárad 6, 4. CSS Viitorul Cluj Napoca, Kolozsvár 6, 5. Invictus ÚVSC, Szolnok 3, 6. Újszilvás KSE 0. (Pontegyenlőség esetén az egymás elleni eredmény dönt a sorrendben).