Mindkét meccsen remekül kezdtek az „obékettesek”, de a tartalékosság és a rövid kispad visszaütött a folytatásban

A ceglédi második körrel, a harmadik-negyedik fordulóval folytatódott az OB II-es bajnokság, amelynek során a Csirkefogók a 13-16. helyért folyó csatába most kapcsolódtak be. Mint emlékezetes, a győri első kört a csapatot ért autóbusz baleset miatt kihagyták, azokat a mérkőzéseket később pótolják.

Csabai Csirkefogók VK—Kanizsa VSE, Nagykanizsa II. 8—14 (3—0, 1—4, 1—5, 3—5)

OB II-es mérkőzés, rájátszás a 13-16. helyért, Cegléd. V.: Berki András. Békéscsaba: Nyakó — Laczó P. 3 (1), Gyebnár 2, Dávid 3, Weinhardt D., Miklós, Csökmei. Cs.: Borsos, Tóth M. Játékos edző: Borsos Pál. Nagykanizsa: Varga D. — Virt 4, Kovács Á. 1, Bakó 2, Molnár 1, Vlaszák 1, Bagi 2 (1). Cs.: Horváth Gy., Lóránt 2, Klepács 1. Edző: Simonka Ferenc. Gól emberelőnyből: 2/0, ill. 3/2. Büntetők: 1/1, ill. 1/1.

Az idősebb játékosok közül néhányan hiányoztak, így rövidebb kispaddal állt ki a Békéscsaba, ami miatt nem tudták ellensúlyozni a kanizsaiak játékát annak ellenére, hogy álomszerűen kezdett a viharsarki alakulat.

Csabai Csirkefogók VK—Győri VSE 9—15 (2—2, 3—4, 1—5, 3—4)

OB II-es mérkőzés, rájátszás a 13-16. helyért, Cegléd. V.: Berki András. Békéscsaba: Nyakó — Laczó P. 3, Gyebnár, Dávid 2, Weinhardt D. 1, Miklós, Csökmei 3. Cs.: Borsos, Tóth M. Játékos edző: Borsos Pál. Győr: Fehér K. — Csicsáky 8, Peresztegi 2, Pákozdi, Németh M., Tóth O. 2, Rozs 1. Cs.: dr. Ferenczy 2, Csehi, Békefi, Végh, Fehér Z. Edző: Simon Róbert. Gól emberelőnyből: 4/2, ill. 1/1. Büntetők: 0/0, ill. 0/0.

Ezen a találkozón is jól kezdett a csabai gárda, ám elfáradtak, így végül a kisalföldiek jó harmadik negyedbeli teljesítményükkel megnyerték a derbit.

További eredmények: Ceglédi Lamantinok—Győri VSE 11—8. Kanizsa VSE, Nagykanizsa II.— Ceglédi Lamantinok 10—6. Az állás az első két kör, négy forduló után: 1. Kanizsa VSE, Nagykanizsa II. 7 (4 mérkőzésből), 2. Ceglédi Lamantinok 6 (3), 3. Győri VSE 4 (3), 4. Csabai Csirkefogók VK 0 (2). A záró fordulóra június 9-én, szombaton, Békéscsabán kerül sor.

Címlapképünkön a békéscsabai Gyebnár György (sötét sapkában) szigorúan védekezett, két gólt is lőtt, de a viharsarkiak nem tudták megállítani ellenfelüket a rájátszás második körében