Nem bírtak csapataink a listavezetővel

Az országos utánpótlás-bajnokság A2 csoportjának éllovasait fogadta három csapatunk vasárnap. Különösen a gyermek korosztály mérkőzésére lehettek kíváncsiak az érdeklődők, hiszen 10 forduló után a két veretlen találkozott a békéscsabai Árpád fürdőben. Sajnos, ez a nap nem hozott áttörést, mindhárom egyletünk vesztesen hagyta el a medencét.

Swietelsky-Békéscsaba–Ybl Water Polo Club Budapest 6–18 (2–3, 0–6, 0–4, 4–5)

Országos vízilabda-bajnokság, ifjúságiak, A2 Keleti csoport, alapszakasz, Békéscsaba. V.: Pásztor Antal, Juhász Tibor. Békéscsaba: Beregszászi – Budai, Dobos 3, Hajdu A., Gémesi 1, Szanyi, Fodor Zs. 2. Cs.: Korcsok P. (kapus), Kovács B., Freiberger, Tasnádi, Pojendán, Zimbran. Edző: Ajtai Miklós. Ybl: Orosz A. 1 – Butacu 1 (1), Békési, Szekeres 2, Varga B. 3, Franyó 5, Csepeli 4 (1). Cs.: Szloszjár D. 1, Erdősi, Prior 1 (1). Edző: Köllő Attila. Gól emberelőnyből: 8/1, ill. 6/2. Büntetők: 0/0, ill. 3/3. Kipontozódott: Budai, Zimbran.

Az első és az utolsó negyedben egyenrangú felek küzdöttek egymással, a két középsőben azonban kidomborodott a fővárosiak fölénye.

Ajtai Miklós: – Sajnos, az történt, ami az elmúlt bajnoki meccseken… Az első és az utolsó negyedben elfogadható teljesítményt nyújtott a csapat, a köztesekben nem, és megint csak azért, mert a srácok kilencven százaléka nyolc negyedet játszott vasárnap nagyon rövid pihenővel. Persze, ez nem von le semmit az Ybl győzelméből, mert hát a bajnokság legerősebb triója volt a mai ellenfelünk. Készülünk a hajrára, mert a következő két hét meccseit mind meg szeretnénk nyerni!

További eredmények. Ifjúságiak: Váci VSE–Aqua SE Nyíregyháza 11–13. Polo Academy SC Budapest–Angyalföldi SI DSE 7–13. Hódmezővásárhelyi VSC–Aquaworm Waterpolo Sződleget 19–3. Ceglédi VSE–PannErgy-MVLC-Miskolc 8–20. Oázis SC Budapest–Budafóka XXII. ker. SE 10–4. Szabadnapos: Szegedi Vízipóló Suli II.

Az állás a 11. forduló után. Ifjúságiak: 1. Ybl Water Polo Club Budapest 30, 2. PannErgy-MVLC-Miskolc 27, 3. Oázis SC Budapest 24, 4. Hódmezővásárhelyi VSC 24, 5. Budafóka XXII. ker. SE 21, 6. Ceglédi VSE 18, 7. Angyalföldi SI DSE 15, 8. Szegedi Vízipóló Suli II. 12, 9. Swietelsky-Békéscsaba 9, 10. Aqua SE Nyíregyháza 6, 11. Aquaworm Waterpolo Sződleget 4, 12. Váci VSE 3, 13. Polo Academy SC Budapest 2. (Azonos pontszám esetén a gólkülönbség rangsorol.)

Swietelsky-Békéscsaba–Ybl Water Polo Club Budapest 6–10 (0–4, 4–1, 2–1, 0–4)

Országos vízilabda-bajnokság, serdülők, A2 Keleti csoport, alapszakasz, Békéscsaba. V.: Szabó Xénia, Pásztor Antal. Békéscsaba: Korcsok P. – Budai 1, Hajdu A., Tasnádi, Szanyi 1, Fodor Zs. 3, Freiberger 1. Cs.: Beregszászi (kapus), Szathmáry Zs., Bazsó, Pojendán, Kovács B., Szatmári L., Rácz. Edző: Fodor Ádám. Ybl: Fiser Á., – Szloszjár D. 2 (1), Melke 1, Farkas 1, Závodszky 1 (1), Subasitz 3, Windisch 1. Cs.: Matula (kapus), Fiser T., Mikes 1, Vatay-Nemere, Kovács-Siklósi. Edző: . Gól emberelőnyből: 6/1, ill. 7/3. Büntetők: 1/0, ill. 2/2. Kiállítás cserével: Kovács B. Kipontozódott: Budai.

Repülőrajtot vettek a vendégek, ám a négygólos hátrányt szívós munkával ledolgozta a csapatunk (6–6). Az utolsó negyed gólképtelensége végül eldöntötte a pontok sorsát a fővárosiak javára.

Fodor Ádám: – Az elejét nem jól kezdtük, akadt néhány figyelmetlenségből elkövetett hibánk, amit a listavezető Ybl kegyetlenül ki is használt. Aztán elkezdtünk feszesebben, fegyelmezettebben játszani, és a negyedik negyedet már 6–6-ról kezdtük. A végére egy kicsit elfáradt a csapat az eredmény utáni „futkosásban”, ezért a finisre ismét kinyílt az olló, de nagyon büszke vagyok a srácokra! Sok ilyen rangadót kívánok magunknak, ebből tudunk a legtöbbet tanulni.

További eredmények. Serdülők: Ceglédi VSE–PannErgy-MVLC-Miskolc 9–12. Váci VSE–Aqua SE Nyíregyháza 14–8. Polo Academy SC Budapest–Angyalföldi SI DSE 9–17. Hódmezővásárhelyi VSC–Aquaworm Waterpolo Sződleget 8–5. Oázis SC Budapest–Budafóka XXII. ker. SE 24–5. Szabadnapos: Szegedi Vízipóló Suli II.

Az állás a 11. forduló után. Serdülők: 1. Ybl Water Polo Club Budapest 33, 2. Ceglédi VSE 27, 3. Oázis SC Budapest 24, 4. Angyalföldi SI DSE 23, 5. Swietelsky-Békéscsaba 21, 6. PannErgy-MVLC-Miskolc 19, 7. Aqua SE Nyíregyháza 15, 8. Váci VSE 12, 9. Hódmezővásárhelyi VSC 9, 10. Szegedi Vízipóló Suli II. 6, 11. Aquaworm Waterpolo Sződleget 6, 12. Polo Academy SC Budapest 3, 13. Budafóka XXII. ker. SE 0. (Azonos pontszám esetén a gólkülönbség rangsorol).

Swietelsky-Békéscsaba–Ybl Water Polo Club Budapest 3–9 (1–1, 1–3, 0–2, 1–3)

Országos vízilabda-bajnokság, gyermek korosztály, A2 Keleti csoport, alapszakasz, Békéscsaba. V.: Juhász Tibor, Szabó Xénia. Békéscsaba: Krizsán – Szatmári L. 1, Szathmáry Zs., Zimbran, Rácz, Pónya O. 1, Nánási. Cs.: Such, Suhajda Z., Bazsó 1, Csüllög. Edző: Katona Péter. Ybl: Maráz – Bittsánszky, Nagy M., Szloszjár I. 3, Szebeni 4, Hódi, Jánossa. Cs.: Mógor, Csuka, Szentandrási 2, Rákosi, Herich, Rajna. Edző: Dorogi Balázs. Gól emberelőnyből: 4/1, ill. 4/2. Büntetők: 0/0, ill. 0/0.

A második negyed közepéig nyílt volt a találkozó (2–2), a folytatás már kevésbé volt sikeres csapatunknak, amely így elvesztette veretlenségét az idei bajnokságban.

Katona Péter: – Az elejétől a végéig nagyon kemény, harcos mérkőzést játszottunk. Úgy gondolom, hogy a végeredmény nem tükrözi a valóságot. Nagyon fájó, hogy ezen a rangadón két meghatározó játékost is nélkülöznöm kellett. Lehet, hogy ha számíthattam volna rájuk, akkor nem ez az eredmény születik. Nem ez a reális kép arról, hogy valójában hol is tartunk a munkával. A védekezésünkkel teljes mértékben elégedett vagyok, bár csúsztak be hátul hibák, de összességében, amit kértem, azt viszontláttam a mérkőzés alatt. A három lőtt gól viszont nagyon kevés, de tény, nem találtuk meg az ellenszert a fővárosiak védekezése ellen. Mindettől függetlenül gratulálok a fiúknak, nagyot küzdöttek ma is. Folytatjuk tovább a munkát.

További eredmények. Gyermek korosztály: Váci VSE–Aqua SE Nyíregyháza 23–9. Polo Academy SC Budapest–Angyalföldi SI DSE ?. Hódmezővásárhelyi VSC–Aquaworm Waterpolo Sződleget 14–10. Ceglédi VSE–PannErgy-MVLC-Miskolc 15–4. Oázis SC Budapest–Budafóka XXII. ker. SE 24–2. Szabadnapos: Szegedi Vízipóló Suli II.

Az állás a 11. forduló után. Gyermek korcsoport: 1. Ybl Water Polo Club Budapest 33, 2. Ceglédi VSE 27, 3. Swietelsky-Békéscsaba 27, 4. Oázis SC Budapest 21, 5. PannErgy-MVLC-Miskolc 21, 6. Angyalföldi SI DSE 13, 7. Aquaworm Waterpolo Sződleget 12, 8. Hódmezővásárhelyi VSC 12, 9. Váci VSE 11, 10. Szegedi Vízipóló Suli II. 9, 11. Budafóka XXII. ker. SE 6, 12. Polo Academy SC Budapest 3, 13. Aqua SE Nyíregyháza 0. (Azonos pontszám esetén a gólkülönbség rangsorol).

Címlapképünkön: serdülő csapatunk, amikor még a szárazföldön bemelegít, készül a derbire – fotó: T. Petka Anita