Nem volt sikeres a Gyöngyösön rendezett záró kör a tartalékos öregfiúk csapatának

Együtteseink közül utolsónak a Csabai Csirkefogók VK felnőtt második csapatának is befejeződött a 2013—2014. évi bajnokság, amelyet az OB II-ben vívtak egy éven át. A záró kör nem volt sikeres, két vereséget szenvedett az addig a csoportban élen álló együttesünk, amivel vissza is csúsztak a harmadik helyre. Ami egyben azt jelentette, hogy összességében a 23. helyen zártak az öregfiúk, akik egyébként meglehetősen tartalékosan utaztak el az utolsó körre, ugyanis többek közt hiányzott munkahelyi és más elfoglaltság miatt dr. Szlávik Győző, Csendes Csaba, Dávid Levente, Román György és dr. Szeberényi Zsolt. Viszont üde színfolt volt, hogy az öregek között bemutatkozott egy 14 éves fiatal, Sajtos József, aki élete első felnőtt mérkőzésén ugrott vízbe.

Csabai Csirkefogók VK II.—Hírös Sport, Kecskemét 8—10 (2—3, 3—2, 2—3, 1—2)

OB II-es férfi vízilabda-mérkőzés, rájátszás a 21—25. helyért, negyedik kör, hetedik forduló, Gyöngyös. V.: Vogel Gábor. Békéscsaba: Laczó Gy. — Lukácsi 1, Gyebnár, dr. Dányi, Sipaki, Borsos 1, Laczó P 3. Cs.: Puha 2, Sajtos, Glembóczki 1. Játékos edző: Borsos Pál. Kecskemét: Kurucz — Sárkány 1, Benedek 5, Balogh T., Oskolás 1, Zsigmond 1, Morva 2. Cs.: Nagy R., Györe. Edző: Rozgonyi Gábor.

Gól emberelőnyből: 4/1, ill. 8/2. Büntetők: 0/0, ill. 0/0. Kipontozódott: Gyebnár. Az eredmény alakulása: 1—0, 1—3, 4—4, 4—5, 7—5, 7—10.

Csabai Csirkefogók VK II.—Dunaújvárosi Főiskola Vízilabda Egyesület 9—16 (1—3, 2—4, 2—4, 4—6)

OB II-es férfi vízilabda-mérkőzés, rájátszás a 21—25. helyért, negyedik kör, nyolcadik forduló, Gyöngyös. V.: Kun György. Békéscsaba: Laczó Gy. — Lukácsi 2, Puha 3, Sajtos, Gyebnár, Glembóczki, Latorcai. Cs.:  dr. Dányi, Sipaki, Borsos, Laczó P. 4 (1). Játékos edző: Borsos Pál. Dunaújváros: Moutsogiannis — Kovács Á. 4, Kelemen 5, Horváth Z., Varjas 2, Schmidt 3, Nagy G. 1. Cs.: Németh 1. Edző: Uitz Csaba.

Gól emberelőnyből: 10/4, ill. 5/3. Büntetők: 1/1, ill. 2/0. Kipontozódott: Sipaki, Laczó P., ill. Horváth Z.

A forduló további eredményei: Gyöngyösi Aligátorok Vízilabda Club—Pápai Sport Egyesület 16—9. Gyöngyösi Aligátorok Vízilabda Club—Hírös Sport, Kecskemét 9—13. Pápai Sport Egyesület—Dunaújvárosi Főiskola Vízilabda Egyesület 9—13.

A végeredmény a rájátszás után: 1. (21.) Hírös Sport, Kecskemét 18 (98—83), 2. (22.) Dunaújvárosi Főiskola Vízilabda Egyesület 18 (108—92), 3. (23.) Békéscsabai Csirkefogók VK II. 13, 4. (24.) Gyöngyösi Aligátorok Vízilabda Club 6, 5. (25.) Pápai Sport Egyesület 4.